Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Естетико-художній простір альманаху «Королівський ліс»

Естетико-художній простір альманаху «Королівський ліс»

Назва:
Естетико-художній простір альманаху «Королівський ліс»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,23 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Естетико-художній простір альманаху «Королівський ліс»


Літературне життя України і Львова зокрема в 1990-ті роки характеризувалося різноманітністю імен, творів, груп. Усі вони впродовж невеликого проміжку часу сформували свій літературно-мистецький ландшафт, який вагомо характеризує постмодерний розвиток нашої культури. Деякі з імен зникли з літературного обрію, інші своїми публікаціями та виступами поповнюють сьогоднішнє літературне життя, організують його.
Починаючи з кінця 1980-их, а може, й раніше, в українському письменстві формується альтернативна до офіційної літератури мистецька сила. Процес оновлення літературного процесу розпочався саме зі зростання тієї кількості письменників, котрі писали на заборонені чи непрестижні теми, зміцнювався через появу нових текстів, їх доступність, змогу писемно й усно популяризувати (проведення літературних вечорів, “найживучішими” з яких стали періодичні літературні зустрічі впродовж 1995-1999 рр. під назвою “Третє тисячоліття”, організовані В.Небораком). Важливою проблемою, яка супроводжувала літературне життя 1990-их рр., залишалося фінансування мистецьких проектів (публікації, організація вечорів, поїздки з метою долання своєї ізоляції, творче спілкування). Вирішення цієї проблеми дало би змогу проявитися розмаїттю і новизні естетичних починань молодих письменників, яскраво засвідчило би здоров’я та повноту літературного процесу в Україні кінця ХХ ст.
Починаючи з 2000 року, вже під егідою Асоціації українських письменників (АУП), у Львові в останню п’ятницю кожного місяця проводяться мистецькі зустрічі з відомими та молодими поетами і прозаїками, місцевими та запрошеними з інших міст (не тільки України). Ведучі (В.Неборак, а відтак І.Лучук, М.Савка й інші) представляли львів’янам – студентській молоді, поважній професурі, прихильникам української поезії загалом – творчість Д.Павличка, А.Содомори, М.Савки, Віхти Сад, О.Сливинського та інших. Ці автори виступали з розповідями про свою творчість, читали власні тексти.
На одному з таких літературних вечорів Н.Федорак на запитання В.Неборака, як сьогодні організується літературний процес, відповів, що, перш за все, його розвивають філологи за освітою, більшість із котрих має ступінь кандидата філологічних наук. Саме цей контингент учасників, на нашу думку, здатен спрямовувати, подолавши роз’єднаність, дебютантів, продукувати високомистецькі твори, завдяки чому художнє життя стає цільним, інтегрується спільною ідеєю.
Черговим підтвердженням різноспрямованості сучасного літературного життя Львова, цікавим моментом розвитку української літератури 1990-их років стала поява альманаху “Королівський ліс”, назву, концепцію та структуру якого розробив В.Неборак. Проаналізуємо поетичний, прозововий, перекладний та графічний матеріал альманаху, оскільки він вийшов на зламі ХХ та ХХІ ст. (його презентація відбулась у Львові в Палаці мистецтв 28 січня 2000 року) і за кількістю представлених у ньому авторів і вибраних текстів вважається своєрідним звітом львівських письменників.
Назва альманаху – “Королівський ліс” – символічна. Його рубрики мовби “шифрують” зміст. У цій книзі сучасне життя осмислене у двох площинах. Змалювати людину, її чуття себе у світі, підкреслити це універсальними назвами розділів, персонажами майже містичного дійства, серед яких є легендарні й історичні постаті, й показати її в конкретних соціально-побутових умовах – завдання упорядника й учасників літературного збірника. Певна відокремленість, існування у безликій народній масі, самореалізація чи самоопанування світу – мотиви альманаху. Живі, реальні герої, наші сучасники-автори ховаються за масками, прилучаючи себе до багатого духовного універсуму.
Привид, Ліс людей, Лицар, Монах, Льох, Мінерва – такі номінації рубрик вказують на міфопоетичний і філософський зміст, а зіставлення назв розділів і змісту текстів у них допомогає пізнати сучасне життя, його трагізм “у зв’язку з глобалізацією, урбанізацією та іншими чаклунствами блаженної пам’яті двадцятого століття”, передати свою тривогу за нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Естетико-художній простір альманаху «Королівський ліс»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок