Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Проблеми принципів навчання материнської мови через призму ноосферної освіти

Проблеми принципів навчання материнської мови через призму ноосферної освіти

Назва:
Проблеми принципів навчання материнської мови через призму ноосферної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,88 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми принципів навчання материнської мови через призму ноосферної освіти


Бережи своє рідне, бережи, щоб не винародитися,
Щоб не забути народу, з якого ти вийшов,
Бережіть свою віру, звичаї, свою мову,
І тим збережете національну істоту свою
Іван Огієнко (митрополит Іларіон)
Нині мовна освіта перебуває у пошуках нових шляхів ефективного навчання школярів загальноосвітніх шкіл, коледжів, гімназій та ліцеїв. Дедалі частіше можна почути про нагальну потребу визначити шляхи виходу з кризи. У зв’язку з цим потребують кардинальних змін наукові розробки з методики викладання української мови, які протягом багатьох років доведені до кризового стану.
Етноцид, безперервні репресії проти національно свідомих українців, руйнування рідної школи, національної системи виховання згубно відбились на духовно-національному житті нашого народу, освіті, науці, в тому числі й на методиці викладання української мови, яка навмисне була позбавлена можливостей аби належно розгорнути свій самобутній науковотворчий потенціал.
Утопічною є думка, що досить забезпечити матеріальний добробут народу, і всі інші проблеми вирішаться самі собою. Поліпшення матеріального стану без удосконалення духовної сфери життя нації небезпечне.
Концепція мовної освіти 12-річної школи, діюча навчальна програма, розроблені лабораторією навчання української мови Інституту педагогіки АПН України, у цьому відношенні мають новаторський, ноосферний підхід, і покликані одухотворити процес пізнання, формування духовного Розуму, очищення ноосфери від результатів діяльності нашого розуму, наповненого різними знаннями, який завів людство в глухий кут.
Концепція передбачає «на основі використання етнопедагогічного та сучасного вітчизняного й зарубіжного досвіду навчання мови — рідної й нерідної, з урахуванням необхідності невідкладного розв’язання проблем відродження і забезпечення функціонування української мови на всьому терені України в усіх сферах суспільного життя, виконання соціального замовлення на формування національно свідомої, активної, духовно багатої мовної особистості» [3; 59].
Відомо, що українська мова, так само як і її методика, змушена була плентатися як пасербиця за мовою привілейованою, внаслідок чого втратила свій народний, національний ґрунт і колорит, духовне обличчя, стала безликою, збаламученою та збайдужнілою, сфера вживання катастрофічно звужувалась, а грамотність учнів невпинно падала. Тому Концепція мовної освіти 12-річної школи передбачає реалізацію ряду заходів, щоб українська мова посіла таку саму позицію, яку займають державні мови в інших країнах світу, зокрема бути складником «різнобічної державної програми, яка охоплювала б і економічні важелі підтримки державної мови через надання пільг україномовним засобам масової інформації та книгодрукуванню, погляд за безумовним додержанням 10-ї статті Конституції України в усіх сферах суспільного життя держави, через різнобічну пропаганду української національної культури та культур національних меншин України засобами телебачення і радіо, і урядову співпрацю з церквами, які прихильно ставляться до відродження національної ідеї в умах і серцях співгромадян...» [3; 59]. Існує закономірність, згідно з якою в часи, коли в суспільстві панує хаос і невизначеність, розгубленість і невпевненість, знаходяться «кермачі», які проголошують себе здатними вказати «єдино правильний шлях до світлого майбутнього».
На жаль, не зважаючи на те, що ми постійно пишаємося рівнем свого розумового розвитку, не слід вперто вбачати перспективи своєї еволюції завдяки віри у псевдо релігію, секти, братства. Адже вони невимірно далекі від суто духовного життя, від справжнього релігійного виховання. Скільки років минуло, як ми стали християнами, а все ще сперечаємось, вагаємось, не віримо, зневажаємо. Називаємося християнами, а живемо безбожним життям, без любові в серці, і тим заплямовуємо Слово Правди.
Згадаймо рядки з відомого вірша Д. Білоуса:
Споконвіку було Слово,
Й було Слово в Бога.
Й було Богом Святе Слово, —
все постало з Нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми принципів навчання материнської мови через призму ноосферної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок