Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Сленг

Сленг

Назва:
Сленг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,82 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сленг


Спілкування відноситься до числа найважливіших для підлітка та старшокласника сфер життєдіяльності. Від того, як складатиметься спілкування, залежить формування майбутньої особи. При спілкуванні мова сучасної молоді приводить в обурення вчителів, батьків, представників старшого покоління, гостро реагуючих на ріжучі вухо вирази. Насправді, є про що турбуватися: за даними останніх досліджень, в підлітковому середовищі ступінь жаргонізації мови перевищує 50% для хлопців і 33% для дівчат, тобто забийся, ульот, відпад і подібні слова наполовину витісняють літературні вирази.
Мова - це специфічна форма віддзеркалення дійсності. Вона слідує за змінами, що відбуваються в нашому житті, пов'язаними із зміною культурних орієнтирів, цінностей, установок. І, звичайно, властивості мови і властивості середовища взаємозв'язані. Як підліток не існує зовні сім'ї, школи і т.п., так і ці суспільні інститути не існують окремо, впливаючи тим самим на мову.
Лексика обмеженого функціонування традиційно поділяється на професіоналізми, жаргонізми й арготизми.
Професіоналізми (лат. professio "заняття, фах") — це слова та словосполучення, властиві мовленню певної професійної групи людей. За межами даного професійного середовища ці слова не завжди зрозумілі або не становлять інтересу.
Лексика різних професійних груп характеризується низкою специфічних рис. До професіоналізмів належать: назви знарядь виробництва та їхніх типів і частин, назви трудових процесів, різних гатунків або типів сировини чи продукту, спеціальні професійні вислови (інсталяція системи, дефрагментація диска) тощо.
З-поміж професіоналізмів можна виділити такі види: науково-технічні (магнітна пам'ять, модульний принцип, ІВМ), професійно-виробничі, просторічно-жаргонні.
Значна частина професіоналізмів — неофіційні розмовні замінники термінів (баг, глюк). Професіоналізми не становлять чіткої системи, тоді як терміни є систематизованими назвами понять. Професіоналізми виникають у тих галузях де за складна або, навпаки, не зовсім сформована термінологія, там, де особливої термінології не може бути (зведена системна панель).
Професіоналізми деталізують мовний словник, розширюють його там, де є на це потреба.
Найчастіше професіоналізми застосовуються в усному неофіційному мовленні людей даної професії. Тут вони виконують важливу номінативно-комунікативну функцію, бо точно називають кожну деталь виробу чи ланку технологічного процесу і в такий спосіб сприяють кращому взаєморозумінню. У писемній формі професіоналізми вживаються у виданнях, призначених для фахівців, наприклад, у буклетах, інструкціях, порадах.
Найбільше інформації професіоналізми несуть тоді, коли ними користуються фахівці. В нехудожніх стилях професіоналізми виконують номінативну функцію або дають об'єктові назву і певну характеристику:
Якщо в мережі є комп'ютер, з якого черпають інформацію робочі станції, то такий комп'ютер називають сервером, робочі станції – клієнтами, а з'єднання – мережею типу клієнт-сервер.
У публіцистичних жанрах, близьких до художнього стилю (нарис, памфлет, фейлетон), професіоналізми можуть вживатися як засіб іронії чи сатири.
Жаргон (франц. jargon, первісно – пташина мова, цвірінькання, незрозуміла мова, віл галло-роман. garrire – базікати) - один з різновидів соціальних діалектів, що відрізняється від загальновживаної мови використанням специфічної експресивно - забарвленої лексики, синонімічної до слів загального вжитку, фразеології, іноді й особливостями вимови. У широкому розумінні жаргоном часом називають мову неосвічених верств суспільства. Як відгалуження від загальновживаної лексики жаргони не мають власної фонетичної та граматичної систем. Таким чином, специфічна лексика жаргону загалом грунтується на загальнонародній мові і відрізняється від неї експресивною метафоризацією загальновживаних слів (огризок – комп'ютер фірми Макінтош; назва походить від логотипу у формі надкушеного яблука) Психологічною основою виникнення жаргону у певних групах носіїв мови є їх бажання бути дотепними, прагнення вразити співрозмовників свіжістю та яскравістю висловлювання, виявити зневагу або байдужість до предмета висловлювання, уникнути звичних, затертих слів і виразів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сленг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок