Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Жанри мовлення: оповідання, відгук, замітка, лист, особливості їх побудови (розвиток зв'язного мовлення)

Жанри мовлення: оповідання, відгук, замітка, лист, особливості їх побудови (розвиток зв'язного мовлення)

Назва:
Жанри мовлення: оповідання, відгук, замітка, лист, особливості їх побудови (розвиток зв'язного мовлення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Жанри мовлення: оповідання, відгук, замітка, лист, особливості їх побудови (розвиток зв'язного мовлення)


Тема: (розвиток зв'язного мовлення) ЖАНРИ МОВЛЕННЯ: ОПОВІДАННЯ, ВІДГУК, ЗАМІТКА, ЛИСТ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОБУДОВИ
Мета: сформувати в учнів уявлення про основні жанри мовлення, ознайомити з особливостями побудови оповідання, відгу-ку, замітки, листа; удосконалити вміння визначати тему й основну думку висловлювання; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати типологічний аналіз текстів, різних за жанрами (характеризувати їхній зміст, структуру, мовні особливості).
Тип уроку: урок розвитку зв'язного мовлення.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Розвиток пошукової пізнавальної активності учнів
Проведення бесіди за питаннями
1. Які стилі мовлення ви знаєте?
2. Які види висловлювань характерні науковому, офіційно-діловому і художньому стилям?
3. Назвіть жанри усної народної творчості.
Вибірково-розподільна робота
> Подані види висловлювань розподілити за стильовою приналежністю. Заповнити таблицю.
Казка, заява, наукова стаття, оповідання, замітка в газету, розписка, доповідь, повість, автобіографія, науковий опис, фоторепортаж, відгук; лист, протокол.
Види висловлювань
художнього
стилю | наукового
стилю | публіцистичного стилю | офіційно-діло-вого стилю
III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку
IV. Виконання практичних завдань творчого характеру
Творче спостереження з елементами зіставлення
> Прочитати тексти. Визначити тип мовлення кожного з них. З'я-сувати, що виражають заголовки в них — тему чи основну думку. Що спільного й відмінного в побудові цих висловлювань? Вказати на те, який текст належить до оповідання, а який — до замітки. Свій вибір обґрунтувати.
Текст 1
ЛЮБІТЬ КНИГУ
Не дуже любив книгу Василько. От одного вечора ліг він спати та й узяв книжку перед сном почитати. А знав, що як лежачи книжку читаєш, псується зір і псується книжка. Лежить Василько, читає і за-дрімав.
І сниться Василькові, що він сам книжечка. От бере його, книжку-Василька, Оленка. Читає і водночас обідає. Борщ із ложечки капає на Василька-книжку. А потім ухопили Василька-книжку Міша і Вова. Почали на ньому різні дурниці писати. Далі ще гірше! Оленка почала Василька-книжку ножицями різати, малюнки вирізати. Уже Василько - книжка не книжка, а шмаття, в яке Оленка загорнула сніданок.
Так гірко та боляче зробилося Василькові, що він прокинувся. А про-кинувшись, гасло про книжку склав: «Бережи книжку — це твій друг!» (За Остапом Вишнею).
Текст 2
ПАМ'ЯТІ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ
З 9 по 12 березня у нашій школі відзначалася річниця з дня наро-дження Тараса Шевченка.
Протягом Шевченківських свят лунало величне слово поета. Кон-курси на кращого читця поезії Кобзаря, літературно-музичні компо-зиції, бібліотечні уроки підготували учні 5-7 класів. Руками школярів та їхніх батьків було оформлено стіннівки, плакати, листівки, ребуси, літературні шаради.
Закінчився тиждень пам'яті Великого Кобзаря святом музики і поезії. Своїм талантом радували заслужені артисти України Н. Лелека, X. Ширінський, І.Кісельникова та переможці шкільного конкурсу на кращого читця поезії Т. Шевченка (З газети).
> Виділити в оповіданні зав'язку, кульмінацію і розв'язку. Скласти план.
> Проаналізувати структуру замітки. Про яку подію йдеться у вислов-люванні. Чи зацікавила вона вас? Чи можна дати відповіді на питан-ня що? коли? де? відбувалося.
Творче спостереження з елементами аналізу
> Прослухати текст. Назвати його жанр. Якому стилю мовлення він характерний?
Здрастуйте, дорогі мамо й тато!
У мене все нормально. Служба йде добре, хоча часом буває нелегко.
Час, що провів на заставі, пролетів швидко. Уже думаю про повер-нення додому, своє подальше життя. Тим більше, що твердо вирішив: учитимусь далі. Хочу на агронома-лісівника. У нас в Буркутах і довкола них ще стільки піщаних кучугур... їх треба засадити деревами, красиви-ми чагарями.
Ось такі мої думки, плани. Дуже хотілося, щоб вони здійснились.
На цьому закінчую. Обіймаю вас усіх і міцно-преміцно цілую.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Жанри мовлення: оповідання, відгук, замітка, лист, особливості їх побудови (розвиток зв'язного мовлення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок