Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Мисливські оповідання» Романа Купчинського

Мисливські оповідання» Романа Купчинського

Назва:
Мисливські оповідання» Романа Купчинського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,94 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
«Мисливські оповідання» Романа Купчинського


Романа Купчинського знають в Україні як автора безсмертних стрілецьких пісень. На жаль, уже менше є серед нас шанувальників його поетичної творчості, бо вірші його хоч і друкувались у багатьох галицьких передвоєнних виданнях, але окремою збіркою побачили світ у США, вже після смерті поета, у 1981 році.
У 90-х роках минулого століття український читач ознайомився з трилогією Романа Купчинського “Заметіль”. Роман цей умовно можна назвати художньо-документальним чи художньо-біографічним, бо розповідає він про події Першої світової війни, участь у ній українських січових стрільців, патріотичний підйом галичан, страшну поразку та розчарування українців після кількох років надії на те, що Україна здобуде незалежність. Роман Купчинський провів на фронтах війни шість років. Він зсередини знав те, про що писав у романі. Тому і сприймається твір як розповідь-сповідь людини, що пережила бачене.
Зовсім недавно дісталась в Україну і його поема “Скоропад”, що теж присвячена українському визвольному змаганню, правда, якогось особливого резонансу вона ще не здобула.
Про збірку Романа Купчинського “Мисливські оповідання” лише побіжно згадують деякі літературознавці, коли говорять про творчий доробок письменника. Однак без неї неможливо сформувати повну картину творчості письменника, зрозуміти особливості його творчої манери.
Відомо, що Р. Купчинський був завзятим мисливцем, часто ходив на полювання, любив товариство, любив природу. Відгомін цього захоплення – у численних фейлетонах, які він друкував у газеті “Діло” під псевдонімом Галактіон Чіпка. В оповіданнях письменник знову повертається до цієї тематики – тепер уже в іншому жанрі і в інших умовах, пишучи в еміграції. Виходять вони друком аж після його смерті. В Україну книжка потрапила зі значним запізненням: невеличка, у скромному переплетенні, містить 9 оповідань.
Хоча вона й писалась на еміграції, але у ній немає й натяку на те, що письменник розповідає про своє життя там, за кордоном. Бо кожне оповідання – це спогад про рідну землю, про молодість, про найсокровенніше.
Мисливська тема в оповіданнях – це тільки фон, на якому розгортаються різноманітні події в житті людей, формуються характери. Розповідь про мисливські пригоди слугує своєрідним тлом для передачі далеко складніших вражень та психологічних нюансів. Реалізм зображення набуває глибшого – психологічного – виміру.
Напевно, не випадково першим твором у збірці є оповідання “На полях”. І не тому, що воно найбільше за обсягом, що головне у ньому – власне полювання. Уважно прочитання переконує, що це не так. Домінує психологічна проблематика, яка головним чином вибудовується довкола питання про національну ідентичність: автор хотів розповісти, насамперед, не про полювання і мисливців, а про те, що відчував, про що думав, перебувачи у Східній Україні, поручник українських січових стрільців Микола Петрович Жалинський, головний герой твору. Вже з перших рядків ми дізнаємося, що болить, мучить автора: українець-східняк Філя Ніколаєвіч, власник бензинового млина на Херсонщині, не хоче розмовляти зі своїм гостем, Жалинським, українською мовою, називає його “завзятий мазєпінєц”. На слова Жалинського “Ви українець!” відповідає “Ні, я русский!”.
На полюванні Жалинський зустрічає росіянина Винокурова, директора цукроварень, а також представника української влади, гетьманського старосту єлисаветського повіту Верещагіна. І знову парадокс – росіянин Винокуров, проголошуючи тост, говорить: “Я – русский, але в Україні виріс і живу, я є громадянином української держави, тому буду її боронити, бо вона мене боронить. Нехай живе гетьман Павло Скоропадський!” На що українець Верещагін, представник української влади, йому закидає: “Ви говорите, як мазепинець. Ви забуваєте, що на Дону збирається наша русская армія, що мати Росія жде від нас усіх визволення з більшовицького ярма. Де ж ваш русский патріотизм?!” А Жалинському говорить: “Ви австрієць і австрійський офіцер, і вам у нашу політику не добре встрявати!” Що він має на увазі, коли говорить “нашу”? Жалинський не може цього зрозуміти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Мисливські оповідання» Романа Купчинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок