Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Науково-термінологічна,виробничо-професійна лексика.Синоніми та пароніми в діловому мовленні

Науково-термінологічна,виробничо-професійна лексика.Синоніми та пароніми в діловому мовленні

Назва:
Науково-термінологічна,виробничо-професійна лексика.Синоніми та пароніми в діловому мовленні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,88 KB
Завантажень:
1040
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Вид заняття: лекція з елементами бесіди.

Мета: збагачувати словниковий запас професійної термінології новою науково-технічною, суспільно-політичною лексикою; навчитися вільно володіти лексикою свого фаху, нею послуговуватися. Виховувати людину правильного, професійного спілкування на виробництві та в безпосередніх ділових контактах.

Вступ

Мова нації – універсальна система, в якій живе національна душа кожного народу, його світ, його духовність. “По ставленню кожної людини до своєї мови можна абсолютно точно судити не тільки про її культурний рівень, але й про її громадську гідність” (К.Паустовський). На повістці дня сьогодні – розширення сфер функціонування української мови. Це засіб не лише спілкування, а й формування нових виробничих відносин.

Мова як інструмент здобуття знань, як засіб життєдіяльності людини має велике значення для всіх. Оскільки мова не тільки обслуговує сферу духовної культури, а й пов’язана з виробництвом, з його галузями і процесами, із соціальними відносинами, вона – елемент соціальної сфери.

У сучасному житті по-новому розглядаються питання функціонування мови. Старий поділ на професії, “інтелігентні” та “неінтелігентні” зникає. Основний критерій – знання свого фаху, рівень володіння професійною термінологією.

Науково-технічний прогрес, перебудова соціально-економічної й політичної системи в країни насичують нашу мову новими поняттями, термінами. Разом з піднесенням рівня фахових знань представників різних професій підвищуються і вимоги до мови.

У зв’язку з упровадженням української мови на підприємствах та в установах помітно збагачується словник професійної термінології новою науково-технічною, суспільно-політичною лексикою.

Що означає знати мову професії? Це – вільно володіти лексикою свого фаху, нею послуговуватися.

Мовні знання – один з основних компонентів професійної підготовки. Оскільки мова виражає думку, є засобом пізнання й діяльності, то правильному професійному спілкуванню людина вчиться все своє життя.

Знання мови професії підвищує ефективність праці, допомагає краще орієнтуватися в ситуації на виробництві та в безпосередніх ділових контактах.

Термінологічний словничок

(економічної діяльності)

Абсолютна праця - специфічна спеціально-економічна форма праці в умовах товарного виробництва, розвинутого суспільного поділу праці, в якій виражається суспільний характер праці.

Аванс - грошова сума або інша майнова цінність, що видається за рахунок наступних платежів за матеріальні цінності, виконані роботи і надані послуги.

Акциз - різновид непрямого податку переважно на товари масового споживання.

Антимонопольне законодавство - закони, спрямовані на обмеження діяльності монополій, а також законодавство про “нечесну конкуренцію”, “нечесну торгівлю” тощо.

Баланс грошових доходів і видатків - частина загального балансу народного господарства держави.

Банкрут - юридична або фізична особа, яка розорилася і неспроможна оплатити свої зобов’язання.

Безготівкові розрахунки - платежі без участі готівки, тобто через перерахування сум з рахунків платників на рахунки кредиторів.

Брокер - посередник при укладанні угод між зацікавленими сторонами (клієнтами) про купівлю-продаж на біржах товарів, цінних паперів валют.

Валова продукція - статистичний показник у грошах, що характеризує загальний обсяг виробництва продукції окремими підприємствами, галузями, сферами, регіонами. народним господарством в цілому за певний період часу.

Валовий дохід - частина вартості валової продукції підприємства, яка залишається після покриття всіх матеріальних витрат або новостворена на підприємстві вартість як результат живої праці колективу підприємства.

Вексель - цінний папір і вид кредитних грошей, який засвідчує грошове боргове зобов’язання векселедавця і в певному порядку визначену суму власнику.

Гроші - особливий товар, який служить загальним еквівалентом (рівноцінністю) при обміні товарів, є для них формою вартості.

Грошовий обіг - безперервний рух грошей у сфері обігу і виконання ними функції засобу обігу та платежу.

Девальвація - здійснюване державою зниження обмінного курсу своєї грошової одиниці стосовно іншої.

Депозит - гроші або цінні папери, внесені до банку, підприємствами і громадянами на зберігання.

Дивіденд - дохід, одержаний власником акцій за рахунок прибутку акціонерного товариства.

Додатковий прибуток - прибуток, отриманий підприємством понад середньогалузевий рівень за рахунок зниження індивідуальних витрат виробництва.

Ембарго - засіб економічного та політичного впливу однієї або декількох країн на інші країни шляхом заборони вивозити із будь-якої країни або заборони ввозити в будь-які країни товари, валюту, цінні папери, а також затримання суден, вантажів та іншого майна, що належить іноземній державі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Науково-термінологічна,виробничо-професійна лексика.Синоніми та пароніми в діловому мовленні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок