Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Застосування методики взаємного навчання на уроках української мови в школі (вивчення тем «Прислівник» і «Дієприслівник»)

Застосування методики взаємного навчання на уроках української мови в школі (вивчення тем «Прислівник» і «Дієприслівник»)

Назва:
Застосування методики взаємного навчання на уроках української мови в школі (вивчення тем «Прислівник» і «Дієприслівник»)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,67 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Застосування методики взаємного навчання на уроках української мови в школі (вивчення тем «Прислівник» і «Дієприслівник»)


Загальновідомо, що навчаючи інших, ти навчаєшся сам. На нашу думку, виконання ролі вчителя — найкращий спосіб навчити учнів. Для успішного навчання рідної мови школярів рекомендуємо вчителеві української мови застосовувати методики взаємного навчання і взаємних запитань.
Докладно розглянемо суть кожної із цих методик і запропонуємо методичні рекомендації щодо застосування цих ефективних методів роботи на уроках української мови в школі під час засвоєння навчальних тем «Прислівник» і «Дієприслівник».
Застосування методики взаємного навчання під час вивчення теми «Прислівник»
Під час опрацювання цієї теми взаємне навчання рекомендуємо здійснювати у групі із трьох учнів. Учні мають копії тексту «Розряди прислівників за значенням і роллю в реченні» по черзі виступають у ролі вчителя. Ця роль вимагає від них виконання п’яти завдань. Після того, як учні прочитали першу частину тексту (як правило мовчки), один учень виступає в ролі вчителя:
Завдання 1. Підсумувати те, що тільки що було прочитано.
Завдання 2. Поставити запитання до змісту частини тексту і відповідно реагувати на відповіді учнів.
Завдання 3. Пояснити ті питання теми, які учні не зрозуміли.
Завдання 4. Висловити передбачення про те, що буде говоритися в наступних частинах тексту.
Завдання 5. Дати завдання кожному учневі: прочитати наступну частину тексту.
Припустимо, що вчитель і двоє учнів (група із трьох осіб) читають текст «Розряди прислівників за значенням і роллю в реченні». Урок проводиться таким чином:
Спочатку вчитель наголошує на тому, що він буде керувати процесом навчання за першою частиною тексту — «Означальні прислівники». Учні повинні не лише засвоювати зміст тексту і брати участь у бесіді, але й уважно спостерігати за тим, як учитель організовує і проводить навчання. Це необхідно, тому що кожен з учнів буде виконувати роль учителя під час читання наступних частин тексту. Учитель має заготовлену схему, на якій зазначено п’ять завдань, які потрібно виконати, коли кожна частина тексту прочитана. Учні також мають звертатися до цієї схеми, спостерігаючи за тим, як учитель проводить навчання.
Учитель вирішує заздалегідь, як краще читати навчальний текст: частинами чи абзацами (його метою є поділити текст на такі частини, кожна з яких може бути обговорена за 5 чи 7 хвилин). Таким чином, він може вибрати довші або коротші частини залежно від інформаційної навантаженості тексту).
На нашу думку, під час вивчення теми «Розряди прислівників за значенням і роллю в реченні» текст доцільно розподілити на три частини відповідно до кількості розрядів прислівників.
Учитель просить кожного учня прочитати першу частину тексту мовчки «Означальні прислівники». Коли учні закінчили читання цієї частини тексту, вчитель підсумовує прочитане і запитує в учнів, який би вони зробили підсумок (Наприклад, «У першій частині тексту йдеться про групи означальних прислівників»). Потім учитель формулює запитання. Він дуже уважно ставиться до постановки запитань, тому що мета вчителя — не тільки стимулювати думку учнів, але й показувати зразок того, як ставити запитання. Його запитання можуть стосуватися складних понять, що чітко визначені в тексті, чи можуть стосуватися підтексту. Запитання мають стимулювати учнів порівнювати твердження, висловлені в тексті, з власними ідеями. Вчитель уважно вислуховує відповіді учнів на поставлені запитання й уточнює їх.
Орієнтовні запитання до першої частини тексту:—
Що виражають означальні прислівники?—
На які групи поділяються означальні прислівники?—
Які прислівники належать до якісно-означальних?—
Які прислівники називаються кількісно-означальними?—
Які прислівники належать до прислівників способу або образу дії?—
Які форми утворюють якісно-означальні прислівники?—
Як творяться вищий і найвищий ступені якісно-означальних прислівників?
На наступному етапі — хоча він часто відбувається одночасно з попереднім етапом — учитель пояснює ті питання, які учні не зрозуміли.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Застосування методики взаємного навчання на уроках української мови в школі (вивчення тем «Прислівник» і «Дієприслівник»)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок