Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Звертання. Розділові знаки при звертанні

Звертання. Розділові знаки при звертанні

Назва:
Звертання. Розділові знаки при звертанні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,52 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Звертання. Розділові знаки при звертанні


Тема: ЗВЕРТАННЯ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ ЗВЕРТАННІ
Мета: навчити учнів виділяти звертання в контексті, аналізувати їх стилістичну роль, правильно інтонувати речення зі звертаннями, розставляти розділові знаки; формувати загальнопізнавальні вміння визначати спосіб морфоло-гічного вираження звертань; удосконалювати пунктуацій-ні вміння щодо правильної розстановки розділових зна-ків у реченнях зі звертаннями; розвивати творчі вміння трансформувати прості речення на речення із звертаннями, розширювати речення шляхом самостійного введення в них слів-звертань, реконструювати синтаксичні конструкції відповідно до комунікативного завдання, конструювати речення за опорними словами, схемами-моделями; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу розвивати культуру спілкування.
Правопис: кома й знак оклику при звертанні.
Внутрішньопредметні зв'язки:
Лексикологія: засвоєння нових слів-термінів, прислів'їв і приказок.
Граматика: особи морфологічного вираження звертань.
Культура мовлення і стилістика: додержання правильної інтонації в реченнях із звертанням.
Текст (риторичний аспект): удосконалення вмінь сприймати й відтво-рити висловлювання типу розповіді з використанням речень із звертаннями.
Між предметні зв’язки: звертання в художніх творах (література). .
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
III. Актуалізація мотиваційних резервів п'ятикласників з теми
Навчальне аудіювання тексту
> Прослухати текст. З'ясувати стиль і тип мовлення, жанр висловлю-вання. Най, до кого звертаються в тексті. Здрастуйте дорогі мої мамо, тато і братик Михайлик! Повідомляю вам, що я живі, здоровий, чого щиро і вам бажаю. Вибачте, що затримався з відповіддю: не було вільного часу. Доводиться часто виходити на охорону державного кордону, а після повернення на заставу виконувати різну роботу. Мамо, спасибі вам за всю домашню науку. Тепер вона мені дуже пригодиться. А хлопцям, які не вміють, важче. Та нічого, стараються, вчаться. Інакше в нас і бути не може.
Обов'язки солдатські я освоїв добре, знаю, де що стоїть, лежить й росте. Тут мені у великій помочі фізкультура і спорт, якими я займав-ся вдома. Так що, тату й мамо, скажіть Мишкові, щоб він по-справжньому займався спортом, не лінувався. У школі на фізкультурі теж щоб старався, на секції ходив. Це йому дуже знадобиться, коли підросте і піде ;лужити в армію.
Закінчуючи свого листа, хочу написати вам, дорогі мої: працюйтe і живіть спокійно, без тривог. Такі хлопці, як я, надійно охороняють кордони нашої держави.
Обіймаю вас усіх і міцно-міцно цілую. Ваш Юра (Ю. Голобородько). у Переказати текст від першої особи, використовуючи слова-звертання.
> Яких правил етикету треба дотримуватись під час спілкування за до-помогою листів?
Повторення й узагальнення теоретичних положень з теми «Звертання»
> Пригадати з уроків української мови в початкових класах, що нази-вається звертанням, які розділові знаки ставляться в реченнях при звертанні. Зіставити свої висновки із теоретичним матеріалом. Крім слів, що виступають головними чи другорядними членами,
v реченні можуть бути слова, які не є членами речення. До них відносяться звертання.
Звертання — це слово чи сполучення слів, що називає того, до кого звертаються з мовленням. Найчастіше звертання виражається формою кличного відмінка іменників, рідше — називного.
В усному мовленні звертання виділяється паузою, а на письмі — комою (якщо стоїть на початку чи в кінці речення) або двома комами (якщо стоїть у середині речення). Наприклад:
Якщо звертання стоїть на початку речення і вимовляється з окличною інтонацією, після нього ставиться знак оклику, а наступне слово "Діється з великої літери. Наприклад:
Звертання вживаються переважно в розмовній мові, в мові художніх творів, діалогах.
2. Самостійна робота учнів з підручником (на основі теоретичних відомостей параграфу скласти повідомлення з теми «Звертання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Звертання. Розділові знаки при звертанні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок