Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> БІБЛІЙНИЙ КОД У ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ КЛЕНА

БІБЛІЙНИЙ КОД У ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ КЛЕНА

Назва:
БІБЛІЙНИЙ КОД У ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ КЛЕНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,23 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 821.161.2-1.09:244
Якимович О. Л.
Придністровський державний університет імені Т. Г. Шевченка, м. Тирасполь БІБЛІЙНИЙ КОД У ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ КЛЕНА
У статті автор піднімає питання біблійного коду у поетичному мисленні Юрія Клена. Шляхом декодування поетичних текстів з'ясовується естетичне значення та символічне навантаження творчого доробку цього визначного представника «празької школи».
Ключові слова: біблійний код, кодування, декодування, символ, «празька школа».
Українська література XX ст. - явище багатогранне, цікаве, але, нажаль, малодосліджене. Зокрема, і досі залишається багато білих плям в дослідженні української міграційної літератури.
Наприкінці XX ст. в Україні посилилися процеси національного самовизначення, що закономірно викликали потребу відновлення цілісної картини нашої літератури. Поступово повертаються втрачені імена, засвоюється художній досвід наших співвітчизників з діаспори. Сьогодні українські читачі мають змогу не лише знайомитися з творчим доробком «забутих» письменників, але й аналізувати індивідуальні стильові явища, вивчати оригінальні мистецькі системи.
Поезія представників «празької школи», яка є частиною загальноукраїнського літературного процесу, заповнює ту прогалину, що утворилася внаслідок штучного поділу нашого письменства на власне українське (створене в Україні) та емігрантське. Сьогодні, коли цілісність і єдність літератури «материкової» України і діаспори не викликає сумнівів, поетична спадщина «пражан» потребує детального наукового дослідження.
Дослідженням письменників «празької школи» займалися Д. Донцов «Дві літератури нашої доби» [3] (щоправда, у своїх дослідженнях він детально зупиняється на двох постатях - Олені Телізі та Олегові Ольжичу - називаючи їх «трагічними оптимістами»), М. Слабошпицький «25 поетів української діаспори» [7], М. Неврлий «Празька поетична школа» [6] та ін. Незважаючи на таку глибоку зацікавленість творчістю пражан, багато проблем і досі залишаються недослідженими. Зокрема, не була предметом спеціального зацікавлення проблема біблійного коду у творчості Юрія Клена, відомого перекладача, літературознавця, поета.
Мета нашої розвідки полягає в декодуванні біблійних образів і текстах Ю. Клена, у з'ясуванні і характеристиці специфіки засвоєння образної системи Біблії.
Біблія є Святим Письмом найпоширенішої релігії сучасності - християнства. Увесь цивілізований світ сприймає Біблію не лише як певний набір постулатів, якими послуговуються церковні діячі, але й - як невичерпне джерело мудрості, у якому можна знайти відповіді (часом - прямі, а частіше завуальовані) на всі існуючі питання. Саме тому українські письменники часто зверталися до Біблії у пошуках ілюстративного матеріалу для підтвердження чи підсилення ідеї, навколо якої розгортаються події у творі і заради якої пишеться сам твір.
Кожне покоління українських літераторів по-своєму інтерпретує біблійні образи і сюжети, залежно від конкретної культурно-історичної доби. Виразно індивідуальні моделі адаптованого біблійного першоджерела репрезентує поезія празької школи, до якої належав і Юрій Клен.
У кожного з пражан по-своєму виявляється бачення і художнє осмислення біблійних образів, мотивів і сюжетів.
«Духовне формування Оcвальда Бургардта, - на цьому наполягає Юрій Ковалів, - відбувалося в драматичних умовах соціальних потрясінь перших десятиліть XX століття, в атмосфері відродження національної свідомості українського народу...» [5, с. 6].
Як відомо, особиста трагедія, пережита у дитинстві, має неабиякий вплив на подальшу самореалізацію особистості. Саме тому у поетичному мисленні Юрія Клена трагедія України та українського народу постає як особиста трагедія, вирішення якої вимагає неабиякої концентрації моральних сил, для мобілізації яких необхідна глибока віра в те, що на світі існує сила, вища за земну владу. Цією силою для Юрія Клена є Бог. Саме тому у багатьох своїх творах поет звертається до Біблійних образів і сюжетів, переносячи їх на терени сучасної йому України та інтерпретуючи їх відповідно до тих історичних умов, у яких йому довелося жити і творити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: БІБЛІЙНИЙ КОД У ТВОРЧОСТІ ЮРІЯ КЛЕНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок