Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Українська мова : післяшкільна 

Українська мова : післяшкільна 

Назва:
Українська мова : післяшкільна 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,20 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Українська мова : післяшкільна 


Не секрет ні для кого, що належним чином опанувати мову найкраще в дитинстві, в перші роки життя. Дитячий садочок міг би стати першою сходинкою до цього, особливо це стосується, так би мовити, російськомовних регіонів, де в сім'ї дитина не чує української. Але роки незалежності проходять, от і помаранчева революція промайнула безслідно, а віз, як кажуть, і нині там. Ще 18 років тому, коли я віддавала свою дитину у дитсадок, у мене поцікавились: "На каком языке хотели бы учить вашего ребенка?" Маючи надію на світле майбутнє України, на відродження мовного простору, я радісно вказала в анкеті українську мову. Але на цьому вся „українськість” и закінчилась... Ну можна сказати, що це був 1987 рік, а зараз все по-іншому...
Дякуючи Богові, знайшлась після садочка гімназія, де справді вивчали українську мову, де всі предмети викладались українською, де навіть викладачі інших національностей опанували свій предмет українською и були справжніми фахівцями своєї справи. Але от школа закінчилась, дітей випустили у світ вступати до вищих навчальних закладів. І що ж? Університет, що носить звання національного, тобто, з моєї точки зору, повинен впроваджувати в життя національну ідею, готувати спеціалістів для незалежної України... І тут на мене чекало розчарування: українською ніхто нічого не читає, і це в 2002 році! Діти, що вивчали всі предмети українською, повинні були вичавлювати її із себе, щоб засвоювати російські терміни. Може, зараз щось змінилось на краще? На вулиці все ж таки 2006 рік! Може, став виконуватись Закон про мови та 10 стаття Конституції України? Адже законодавчо Закон про мови та Конституція України закріпили за українською мовою статус державної. Але схоже на те, що в нашій державі всі закони існують тільки на папері, він все витримає, як і наш народ.
Що ж казати про садочки, школі й університети, коли навіть вищі посадовці, що керують всією освітою, не володіють українською. До чого ж соромно було дивитись, як організатори Міжнародного конкурсу ім. П.Яцика (із місцевих чиновників), а я була членом журі, звертались до конкурсантів російською. Це сприймалось якнайменше дивно, щоб не сказати з образою...
До чого вся ця преамбула? Хочеться все ж таки сподіватись, що роль рідної мови в житті країни постійно зростає. Особливо після останніх президентських виборів та подій на Майдані з'явилась якась іскра надії, що українське стало модним, а молодь завжди йде за модою. Якщо в перші роки становленні незалежності рейтинг вищих навчальних закладів різко впав, то зараз знову відроджується "мода" на вищу освіту, будемо сподіватись, і на українську мову. Але ж тільки сподіваннями ситий не будеш, тому треба робити все можливе, щоб вони справдились.
Працюючи в системі довузівської освіти, тобто готуючи випускників шкіл до вступного іспиту з української мови, переймаємось рівнем володіння державною мовою випускників шкіл. На групу з 30-ти осіб може 2-3 можуть пригадати, що таке апостроф, не кажучи вже про інші орфографічні та пунктуаційні премудрості.
Вбачаємо наше завдання не просто в повторенні, дублюванні шкільної програми з курсу "Сучасна українська мова". Важливо не тільки відтворити ті мовні знання слухачів, яких вони набули в середній школі, а й систематизувати, розширити їх. Завдання підготовки ускладнюється тим, що в середній школі вивчення суто програми з української мови закінчується в 9-му класі, і до кінця 11-го класу більшою мірою забувається. Викладачі майже на мають змоги приділити увагу повторенню орфографії та пунктуації за браком часу, бо запланована кількість годин присвячена урокам з розвитку зв’язного мовлення. Тому й постала проблема написання підручника з української мови для випускників середніх шкіл, що збираються складати вступні іспити з української мови, тобто для абітурієнтів.
Зараз екзамени проходять більшою мірою у вигляді завдань тестового характеру, але є й вищі навчальні заклади, де залишаються вступні випробування у вигляді диктанта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Українська мова : післяшкільна 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок