Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Державна мова у вищих медичних навчальних закладах

Державна мова у вищих медичних навчальних закладах

Назва:
Державна мова у вищих медичних навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Державна мова у вищих медичних навчальних закладах


На сучасному етапі розбудови незалежної, демократичної, правової Української держави нагальною справою української спільноти виступає проблема виховання нової генерації. Переорієнтація світоглядних позицій, значні втрати духовних цінностей у суспільстві вимагають удосконалення шляхів формування у молоді якісно нового мислення, розумово-вольової активності та високого рівня національної свідомості.
Модернізація українського суспільства на новій системі ідеологічних координат немислима без державної політики, пріоритетом якої має бути розвиток української мови як консолідуючої духовної сили українського суспільства. Українська мова повинна забезпечувати всі сфери життєдіяльності державного організму, нею мають послуговуватися інтелектуальні та політичні верстви України.
Чому ж досі не вдалося цього досягти? Мабуть, тому, що бракує української ідеї, якою б перейнялися не лише письменники, окремі науковці, політики й державні мужі, а весь український народ. Також бракує бажання послуговуватися українською мовою на державному рівні.
Закон «Про мови» 1989 року містив конкретні вимоги щодо запровадження української мови в усі сфери суспільства, зобов’язував органи влади і посадових осіб забезпечити проведення дошкільного виховання, навчання у закладах освіти усіх видів та рівнів, ведення ділової документації в усіх установах, на підприємствах, в органах управління державною мовою. На виконання закону Рада Міністрів розробила і прийняла спеціальну «Державну програму розвитку української мови та інших національних мов в Українській РСР на період до 2000 року».
На жаль, влада не зреагувала на це впровадження й всіляко спростовувала закон і відтягувала програму розвитку. Дочекалися, коли спала хвиля національого піднесення і проблема української мови як державної ніби відійшла на другий план, на деякий час стала неактуальною. Так навмисна пауза призвела до нехтування українцями, за прикладом владної верхівки, власною рідною мовою, що вже тоді здобула довгоочікуваний статус державної. Нині ми постали перед такими проблемами, як двомовність, послуговування українською мовою, її правильність. Отже, мовне питання є важливою складовою національної ідеології і повинно вирішуватися комплексно на державному рівні [1].
У світлі цих тверджень питання національно-мовного виховання у вищих навчальних закладах є одним із актуальних, адже побудова демократичної держави неможлива без виховання національно свідомої, патріотично спрямованої молоді.
Така освітня філософія визначила пріоритетні напрями діяльності викладачів вищих навчальних закладів, зокрема і медичних, серед яких особливої ваги набирає стратегія спрямування навчально-виховного процесу на формування потужної еліти нації, патріотичної, творчо активної, яка виявляє свою громадську позицію, прагне до самореалізації.
Викладання курсу „Ділова українська мова” у вищих медичних навчальних закладах України і є складовою наскрізної системи мовної освіти і національно-патріотичного виховання. Його завдання – формувати свідомого громадянина з високим рівнем володіння фаховою мовою, бо саме це є стрижнем, на який нанизуються професійні знання та вміння спеціаліста. Тому вся увага зосереджується на тому, що в українській державі знання української мови є необхідним елементом кар’єри, соціально престижним. Основний акцент робиться на оволодінні відповідними даному фаху терміносистемами сучасної української мови, професійною фразеологією, науково-виробничими жанрами й текстами, на шліфуванні культури спілкування, культивуванні доброго мовного смаку, труднощах у використанні фахових стереотипів мовлення, правилах оформлення медичної документації. Інакше кажучи, на прикладному характері професійного мовлення, на тому, що мова – це не сукупність правил, а насамперед система знань, культура співжиття в суспільстві, засіб самоформування й самовираження особистості [4].
Отже, при визначенні змісту мовної освіти у вищих медичних навчальних закладах головним критерієм є життєва потреба людини в знанні фахової мови, її соціальний престиж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Державна мова у вищих медичних навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок