Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Політика мови проти суспільства невдах

Політика мови проти суспільства невдах

Назва:
Політика мови проти суспільства невдах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,41 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Політика мови проти суспільства невдах


Хтось влучно визначив поняття “невдаха” — це категорія людей, які не досягають у своїй роботі жодного позитивного результату, але майстерно знаходять причини, чому їм не пощастило, і що саме стало їм на заваді. А головне, переконливо говорять про те, як добре нам усім жилося б, якби не ті зловорожі обставини.
Невдахи проголошують великі ідеї, але беруться не за їхню реалізацію, а за пошук причин, які пояснили б черговий провал.
Чи не з таких невдах складається сьогодні наше суспільство, аж до найвищих його керманичів на чолі з президентом?
Наслідки діяльності невдах — страшні. Адже вони не тільки роблять життя злиденним, але й компрометують у суспільній свідомості такі поняття, як демократія, незалежність, ринкові перетворення. Девальвують такі святі слова, як народ, нація, мова.
Хіба ми жили б так, якби не кляті москалі? — кажуть одні. Якби не кляті націоналісти з їхньою незалежністю, то й життя було б іншим, —стверджують другі.
Але ж причина — не в москалях і не в незалежності. Причина в тому, що ми погодилися бути невдахами.
Так — легше жити. Але тоді не варто й претендувати на щось велике, тоді треба змиритися з сірістю та злиднями.
Побороти засилля невдах може тільки сила духу. Не окремого вождя чи героя, а всього суспільства.
А що ж формує ту силу?
Чи не найголовнішим чинником є суспільна угода щодо побудови національної демократичної держави. Угода нації, що дала цій державі назву, з усіма без винятку етносами, які в цій державі живуть. Угода не формальна, а взаємовідповідальна, з гарантією рівних прав та рівних обов'язків тих, хто домовляється.
Іншого шляху — немає. Принаймні, європейська цивілізація його не винайшла.
Всі європейські імперії впали, і останнім серед них розвалився Радянський Союз. Це напріч розбиває аргументи сьогоднішніх шовіністів та “інтеграторів”.
Звелися на ноги й домоглися успіху ті, хто пішов шляхом побудови національної демократичної держави.
Підкреслюю — демократичної.
Аргумент про те, що Європа об'єднується, некоректний. Адже там інтегруються національні демократичні держави. А що пропонують об'єднувати нам? І що вийде з такого об'єднання строкатих різнорідних клаптів? Питання риторичне.
Ми повинні з розумінням ставитися до заяв Путіна про пріоритетність для нього національних інтересів Росії, про необхідність побудови сильної національної російської держави.
Але ж ми повинні насамперед прагнути побудувати сильну національну державу в Україні.
Саме ця теза повинна стати основою для порозуміння всіх нас, в Україні сущих.
Але як будувати таку державу? З чого слід розпочати?
Одним із найважливіших факторів у цьому процесі є мова.
В останню чергу хотів би говорити про мову як про засіб спілкування й передачі інформації. Якщо все зводити виключно до цього, то всі “ковбасні” проблеми українці справді можуть сьогодні задовольнити з допомогою виключно російської, а “кока-кольні” — з допомогою англійської.
Але ж німецький філософ Вільгельм фон Гумбольдт стверджував: “Мова — це дух народу”. Без мови окрема людина й увесь народ випадають з космічного ладу, перетворюються в населення споживачів, у неодухотворену сукупність автономних індивідів.
Саме мова є засобом формування суспільної свідомості. Засобом створення єдиної ментальності, єдиного духу суспільства. Спробуйте побудувати єдине суспільство з двома-трьома центрами ментальності...
Мова є водночас генетичним кодом суспільства. Саме мова дозволяє підтримати історичну тяглість поколінь. Саме мова дозволяє кожному новому поколінню спиратися на весь духовний набуток предків, а не щоразу розпочинати все з нуля.
Не можу оминути очевидної проблеми, яка тут виникає.
Безумовно, національні меншини по-інакшому сприймають мову нації, яка дала державі назву. Одна справа, коли мова пустила коріння на всю глибину тисячолітньої історії, виросла й визріла разом із народом. Зовсім інша — коли мова прийшла до тебе уже в готовому вигляді.
Це слід розуміти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Політика мови проти суспільства невдах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок