Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Міжкультурне спілкування

Міжкультурне спілкування

Назва:
Міжкультурне спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему
Міжкультурне спілкування


План
1.Концепція «чистого спілкування» Г. Зиммеля.
2. Міжкультурне спілкування.
3. Жести в культурах світу
4. Культура звертання до іншої особи
5. Дотику, афекти, любов і секс
ЛІТЕРАТУРА:


1. Концепція «чистого спілкування» Г. Зиммеля.
Німецький соціолог Георг Зиммель (1858-1918), що створив теорію чистого спілкування («социации»), стверджував, що спілкування в звичайному значенні слова – це ігрова форма соціальної взаємодії. Так, на вечірці люди «грають у суспільство», тобто утягують у різні форми соціальної взаємодії, позбавленого серйозних основ. Це і є «чисте спілкування». Серйозне спілкування зводиться до легкої бесіди, ерос – до кокетства, етика – манерам, естетика – до смаків. Світ «чистого спілкування» - тендітний штучний утвір, що у будь-який момент може зруйнувати той, хто замість легковажної балаканини здумає підняти обговорення серйозної наукової теми або переслідувати ділові інтереси, тобто відмовиться грати за правилами гри.
Спілкуючись між собою, люди розповідають не про сімейні справи, погоду або види на врожай. Змістом їхньої бесіди виступають соціальні символи і значення. Виділені курсивом поняття складають атрибути соціальної взаємодії.
Потрапляючи в ситуацію «чистого спілкування», учасники на час виявляються від своєї «серйозної» сутності і занурюються в ігри «понарошку», на час забуваючи про свої проблеми і повсякденні турботи, про статуси і ролі, що виконуються ними в реальному житті. Вони відіграють нову роль – роль безтурботного співрозмовника. На думку П. Бергера, така форма спілкування, така форма спілкування «зустрічається вкрай рідко і можлива винятково серед рівних по своєму соціальному статусі людей».
«Чисте спілкування» - це особливий різновид митецької гри спілкування, що не зв'язане з рішенням насущних життєвих проблем. Її фіктивність усвідомлюється зовсім чітко. Однак у реальному житті ми знайдемо безліч інших форм спілкування, що іноді або часто перетворюються у фіктивне спілкування. Воно виникає в тих випадках, коли хоча б один зі співрозмовників не додає серйозного значення змістові розмови: викладач у тисячний разів вислухує чергову відповідь студентів на давно знайоме питання, слухачі засипають на нудній лекції, пасажири равнодушно вислухують чергову рекламу в автобусі, у сотий раз проїжджаючи по тому самому маршруті.
2. Міжкультурне спілкування.
Величезна кількість людей тимчасово живуть або працюють за кордоном і знаходяться в такий спосіб поза рідною культурою. Соціологи виділяють кілька категорій таких людей:
туристи, що виїжджають на короткий термін;
бізнесмени, урядові чиновники і вчені, що роблять не занадто тривалі подорожі;
фахівці і бізнесмени, що уклали багаторічний трудовий контракт, студенти, що навчаються за рубежем;
іммігранти, яким потрібно швидко адаптуватися до чужої культури;
місцеві жителі, що знаходяться в себе будинку і приймаючих іноземців.
Межкультурные контакти мають на увазі, що між партнерами існує чіткий поділ ролей і кожен суб'єкт виконує запропоновані культурою (тієї країни, де він знаходиться) норми поводження. В основному ролі маються на увазі на хазяїв, гості і чужинців. Останню категорію людей називають прибулець, іммігрант, чужоземець, біженець. В Австралії використовуються такі поняття, як «новий австралієць», «новий приятель», «емігрант, що живе на гроші, що надсилаються з батьківщини». Американці говорять про «постійно проживаючих чужоземців». У Європі слово «гастарбайтер» застосовується стосовно іноземних робітників, що працюють за контрактом або нелегально.
Труднощі соціальної взаємодії між представниками різних культур виявляються в наступних областях:
Оволодіння мовою, включаючи грамотне уживання формул увічливості. Так, наприклад, варто знати, що в ряді азіатських країн слово «ні» використовується дуже рідко, так що «так» може означати і «ні» і «можливо».
Невербальна комунікація: використання міміки, жестів, знання розмірів персонального простору, представлення про допустимість доторкань і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Міжкультурне спілкування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок