Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Міжособистісні відносини: від спілкування до взаємодії

Міжособистісні відносини: від спілкування до взаємодії

Назва:
Міжособистісні відносини: від спілкування до взаємодії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,35 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Міжособистісні відносини: від спілкування до взаємодії


Міжособистісна комунікація означає обмін інформацією між людьми один на один.
Це найбільш важливий і використовуваний контекст комунікації. Він важливий, тому що є необхідним для формування і зміцнення відносин між людьми. Існує 2 типи міжособистісних контекстів. Перший – внеличностный контекст, коли люди реагують один на одного відповідно до ролей, що вони виконують. Наприклад: покупець і продавець, лікар і хворий, викладач і студент.
Утім, останні дві пари ролей є лише почасти прикладом взаємодії у внеличностном контексті.
Узагалі, більш важливий контекст міжособистісної комунікації – особистісний.
Особистісний контекст виникає тоді, коли люди сприймаються один одним як унікальні особистості зі своїми власними особливостями, потребами й інтересами. Тільки при цьому умові можуть розвиватися особистісні відносини.
Зрозуміло, що головне в міжособистісній комунікації складається в спілкуванні віч-на-віч, однак і телефонні переговори і листи є важливими формами міжособистісної комунікації.
Друзі, чи родичі закоханим, розділеним простором, що почувають потребу в спілкуванні, використовують ці засоби комунікації. Взаємодія виростає зі спілкування і припускає 2 процеси, а саме:
*обмін інформацією
*обмін діями
Бесіду двох людей у визначеному змісті можна назвати взаємодією. Дійсно, власне комунікативний процес – це обмін думками. Але от співрозмовники в чомусь не зійшлися, і наступила 2-я фаза – обмін діями. Один зі співрозмовників демонстративно ляснув дверима і видалився, поставивши, таким чином, крапку над і. Але, можливо, суперечка завершився інакше: співрозмовники вирішили не сперечатися, а відправитися в пивбар. У першому випадку взаємодія називається конфліктом, у другому - співробітництвом.
Усякий раз, коли мова заходить про групу людей, то мається на увазі, що взаємодія в ній носить характер спільних дій, заздалегідь спланованих і організованих заради досягнення спільної мети.
У комунікативному процесі партнерів називають коммуникатором (адресантом) і реципієнтом (адресатом). В інтерактивному процесі партнерів іменують акторами, вони обмінюються діями, кожному запропонована строго визначена роль, скажемо роботодавця і працівника, покупця і продавця. Їхні зусилля спрямовані на досягнення зрозумілих цілей, внутрішнім джерелом їхньої діяльності виступають деякі мотиви і потреби, причому в роботодавця і працівника вони різні.
Процес взаємодії підлеглий визначеній логіці, наприклад логіці трудового процесу. У процесі спільної виробничої діяльності люди не просто звикають друг до друга, але в них виникають загальні погляди й інтереси. Іншими словами, трудова взаємодія переростає в більш комплексне і складне явище, яке можна назвати соціальною взаємодією. Зрозуміло, що спілкування працівників між собою – тільки одна зі сторін явища. Утім, і обмін діями – теж лише одна зі сторін. Крім них є щось третє, що не зводиться ні до першого, ні до другого. Це міжособистісні відносини.
Міжособистісні відносини – це сукупність відносин між добре знайомими людьми, що вони виявляють у безпосередньому – віч-на-віч – контакті.
Такі відносини можливі тільки на основі особистих симпатій і антипатій, обміну чи діями інформацією в невеликому колективі.
Соціальні відносини – це завжди опосередковані через ідеальне (чи у формі ідеального) відносини. Соціальні психологи думають, що по сьогоденню група починається не з диады, а з тріади, тобто в ній повинні брати участь не два, а мінімум три чоловіки. Справа в тім, що відносини між двома людьми будуються найчастіше на емоційно – довірчої, суб'єктивно – особистісній основі. Включення третього опосредует їхні відносини. Це третій може реально і не брати участь у їхній взаємодії, але відносини між двома індивідами обов'язково будуть будуватися з орієнтацією на третього, значимого для них обох. Його присутність тут виступає як ідеальна.
Представимо тепер, що в ролі третього виступає не окремий індивід, а суспільний інститут, скажемо суд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Міжособистісні відносини: від спілкування до взаємодії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок