Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Психологічний портрет М.Вороного-модерніста: до питання формування естетичного світогляду митця

Психологічний портрет М.Вороного-модерніста: до питання формування естетичного світогляду митця

Назва:
Психологічний портрет М.Вороного-модерніста: до питання формування естетичного світогляду митця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,89 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Психологічний портрет М.Вороного-модерніста: до питання формування естетичного світогляду митця


Дослідження психологічного портрету М.Вороного-модерніста передбачає переосмислення питання відродження української культури кінця ХІХ – початку ХХ століття, яка розвивалась під впливом різноманітних західноєвропейських напрямів та течій. Бурхлива хвиля національного відродження мала помітні наслідки і в літературі. Розпочинається новий її період – модерністський, який збагатив українську літературу, надав їй нової змістовності, помітно оновив. Розвиток української літератури початку ХХ століття є суголосним західноєвропейському, а поява модернізму є оригінальним і самобутнім явищем в усій світовій літературі.
Особливої актуальності набула нині проблема нового прочитання недосліджених сторінок української літератури; в Україні складається нова естетика, що гармонійно поєдналася з філософською та психологічною думкою і допомагає багатьом письменникам збагатити рідне слово, зробити його більш влучним, поліфонічним.
Часто і досить ґрунтовно, з різних точок зору розглядалась творчість М.Вороного і на початку ХХ століття (журнали “Літературно-науковий вісник”; “Книгар”, “Червоний шлях”), і наприкінці ХХ-го (талановиті розвідки Г.Вервеса, О.Білецького, Т.Гундорової). З різних позицій інтерпретувалась творчість письменника: науковці намагались проаналізувати автобіографічні мотиви лірики, компаративні, урбаністичні, патріотичні; простежували західноєвропейський вплив; роль і традиції світового модернізму.
Більш “філологічними” є ряд статей, опублікованих у спеціалізованих журналах, серед яких відокремлюється сучасний погляд Т.Яценко [6] на методику викладання творчості М.Вороного в школі. Можна твердити, що і постать самого поета, і його творчість привертають увагу багатьох науковців, бо дуже вона неоднозначна та суперечлива. Але в жодній дослідницькій праці не розглядався психологічний портрет М.Вороного – літератора, поета, публіциста, театрального діяча. Всі ці літературно-естетичні сузір’я поетового світобрію тісно переплетені і доводять високу духовність і культуру письменника, митця з універсальними поглядами на мистецтво.
Нові реалії сучасного літературознавства підкреслюють, що психічний мікроклімат, психологічний покажчик поетового мікрокосмосу – ключ до розуміння його як творця, мислителя, художника, людини.
Метою дослідження – розкрити психологічний портрет М.Вороного-модерніста в контексті формування естетичного світогляду митця, виявити і простежити своєрідність його поетичного світобачення та показати, як неконанизований портрет М.Вороного віддзеркалюється у його творчості.
Завдання нашого дослідження буде:
Розкрити психологічний портрет майстра;
Простежити вплив М.Драгоманова та натурфілософських тенденцій у формуванні естетичного світу автора.
Довести філософсько-пантеїстичне підґрунтя поглядів М.Вороного.
Крім цього М.Вороному імпонувало неповторне, суперечливе, суджене першопрохідцям та борцям за свободу, життя, яке прожив М.Драгоманов [2], [4]. Цих митців поєднувала жадоба правди – як наслідок пошуку волелюбності, вагання між "українським марксистом" (як подекуди називали М.Драгоманова) та соціал-демократизмом, а багатогранність, неповторність осіб становили теоретичну спадщину М.Драгоманова та М.Вороного, повз яку не проходило жодне із актуальних питань сучасності та без впливу якої не обійшлася жодна з політичних течій на тернистому шляху М.Драгоманова та М.Вороного.
Роль М.Драгоманова, з точки зору М.Вороного, була у постійній, щоденній роботі для захисту українського народу та його культурної спадщини від російського самодержавства, польської шляхти; а, головне завдання поета та критика, на думку М.Вороного, у них з М.Драгомановим збігалося – це поширення, підтримка міжнародного престижу й авторитету української культури, це пропаганда кращих здобутків української культури на фоні культурологічної думки в Європі.
Прагнення М.Драгоманова осмислити шляхи людської цивілізації, зрозуміти її позитивні та негативні риси приваблювали М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Психологічний портрет М.Вороного-модерніста: до питання формування естетичного світогляду митця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок