Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Правопис прикладок

Правопис прикладок

Назва:
Правопис прикладок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Правопис прикладок


Прикладки можуть писатися окремо й через дефіс, що залежить від значення поєднуваних складників.
Через дефіс прикладки пишуться:
1) Якщо в ролі прикладки виступає родова назва: Дніпр>-рік<, Сап\н-гор<, звіроб%й-трав< (якщо прикладкою є видова назва, то дефіс між означуваним іменником і прикладкою не ставиться: рік< Дніпр>, м%сто К_їв, трав< звіроб%й).
2) Якщо узгоджуваний іменник, що має означальне значення, виступає в ролі прикладки в постпозиції: д%вчина-крас\ня, хл>пець-богат_р (якщо такий іменник виступає в препозиції до означуваного іменника, він пишеться окремо: крас\ня д%вчина, богат_р хл>пець).
3) Якщо пояснюваний іменник і прикладка можуть мінятися місцями: д%вчина-укра^нка, укра^нка-д%вчина, уч_тель-ф%зик, ф%зик-уч_тель.
4) Якщо прикладка входить до складу терміна, перетворюючись у складний іменник: гриб-параз_т, жук-коро^д, з<єць-рус<к, льон-довгун+ць.
Вправа . Запишіть складні слова двома колонками: 1) ті, які пишуться через дефіс; 2) ті, які пишуться окремо.
Гігант(паровоз), меч(риба), плазун(удав), риба(івасі), учитель(фізик), негній(дерево), пан(директор), місто(воїн), красень(пароплав), добро-творець(сонце), трава(буркун), громадяни(глядачі), палаци(музеї), Люб’язь(озеро), квітка(нарцис), газ(азот), творець(народ), гриб(трю-фель), вітер(пустун).
Вправа . Перепишіть речення і розкрийте дужки. Поясніть правопис прик-ладок.
1. Мене Вітчизна(мати) колихала і піднесла до сонця на руках (М. Стельмах). 2. Нема краю можливостям матері(природи), як немає межі людському розуму (О. Довженко). 3. Час(шуліка) летить, і немає йому вороття (Є. Гуцало). 4. Жовтий-прежовтий метелик мов дражнився: сяде на буркун(траву) й гойдається (Ю. Яновський). 5. Над сивим Дніпром струнка береза розпустила зелені коси(віти) (А. Шиян). 6. Милуйся, милуйся свічками(березами) і прозорим воском кленів(шептунів) (М. Довженко). 7. Немов вуж(велетень), плазує серед степу шлях (М. Коцюбинський). 8. Підіймає Волинь Світязь(озера) келих (П. Воронько). 9. Трохи вище, на схилі, починався вже ліс, де у тіняві з-під крайніх кущів виглядала трава(копитняк) (І. Муратов). 10. Не сон(трава) на могилі вночі процвітає, то дівчина заручена калину саджає (Т. Шевченко).
Вправа . Перепишіть текст. Підкресліть прикладки. Визначте їх синтаксичну роль та поясніть правопис.
У мові ділових людей часто зустрічається слово «факторинг». Торговельні представництва, або «факторії», організовані в інших країнах, очолював торговельний агент — «фактор». Факторинг можна визначити як юридично оформлені взаємини між фактором-агентом та продавцем-клієнтом, який, крім продажу товару, може бути посередником між сторонами, що підтримують торговельні стосунки. При міжнародному, або, як його ще називають, експортному факторингу, фактор покриває будь-який фінансовий ризик клієнта-експортера, що випливає з можливості неплатежу покупця-імпортера.
Підприємства зацікавлені у факторингових умовах, якщо відчувають гостру нестачу готівки, — тоді на допомогу приходять факторингові стосунки в особі «фактора».
(З журналу).
Вправа . Перепишіть текст. Підкресліть прикладки та поясніть їх правопис.
Ф’ючерсна угода передбачає купівлю-продаж права на товар з поставкою у майбутньому і є угодою терміновою. Основною метою угоди-контракту є отримання різниці в ціні за період між укладанням контракту і його виконанням, тому ф’ючерсний контракт не може бути ліквідований. Його анулювання можливе лише в разі підписання протилежної угоди або повної поставки товару в зазначені терміни.
Ф’ючерсні угоди укладаються найчастіше на фондових чи товарних біржах. Тут і відбувається торгівля «товаром-привидом», якого насправді ще не існує, але договір про його купівлю-придбання вже перепродається. Спеціалісти-маклери продають та купують контракти такого типу до тих пір, аж доки не прийде вказаний виробником строк реалізації товару.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правопис прикладок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок