Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Правопис складних прислівників

Правопис складних прислівників

Назва:
Правопис складних прислівників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Правопис складних прислівників


Складні прислівники пишуться разом, окремо і через дефіс.
Разом пишуться:
1) Складні прислівники, утворені сполученням прийменника з прислівником: відн_ні, відтеп+р, забаг<то, нав%чно, над>вго, от<м, позавч>ра, потр>ху, якнайкр<ще.
!  Увага. Від подібних прислівників слід відрізняти сполучення прийменника з незамінюваними словами, вживаними в значенні іменників.
Такі сполучення пишуться окремо: від сьог>дні, до з<втра, на з<втра, на п>тім (не відкладайте цього на п>тім, на з<втра, до з<втра); за баг<то, на баг<то (пор.: забаг<то говориш і за баг<то років, стало набаг<то легше, на баг<то місць), на добр<ніч, на ур<.
2) Складні прислівники, утворені сполученням прийменника з іменником: б+звісти, безперест<нку, вбік, вв+чері, вк\пі, зз<ду, зісп>ду, наг>ру (але на-гор<), надв+чір, настор>жі, наяв\, ул<д, ун_з, всер+дину, усл%д, усм<к, уш_р і под.
3) Складні прислівники, утворені словосполученням прийменника з коротким прикметником: відд<вна, вост<ннє, вручн\, д>гол<, доп%зна, зав_дна, зр%дка, нап+вне, н<р%вні, пом<лу, сповн<, нашвидк\ та ін.
4) Складні прислівники, утворені сполученням прийменника з числівником: вдв>є, втр>є, вч+тверо й под.; вп+рше, вдр\ге й под.; н<дв>є, н<троє, нач+тверо й под.; удв>х, утрь>х, учотирь>х і т. д.; водн>, заодн>, поод_нці, сп+ршу.
5) Складні прислівники, утворені сполученням прийменника з займенником: внічи$, втім, нав%що, н<що, передус%м, поч%м, поч>му, але : до ч>го, за в%що, за щ> та ін. в ролі додатків.
6) Складні прислівники, утворені сполученням кількох прийменників з будь-якою частиною мови: вд>світа, впод>вж, завб%льшки, навздог%н, навк>ло, навкруг_, навм_сне, навпак_, н<встіж, н<вск%с, навскос_, на>сліп, напогот>ві, позавч>ра, поз<торік, попідт_нню, спідл>ба.
7) Складні прислівники, утворені з кількох основ з прийменником або без нього: бос>ніж, водн>сталь, лів>руч, мимов>лі, мимо^здом, мимох%дь, мимох%ть, нас<мперед, повсякч<с, прав>руч, привсел$дно, самох%ть, тимчас>во, чимд\ж.
8) Складні прислівники, утворені сполученням часток аби-, ані-, де-, чи-, що-, як- з будь-якою частиною мови: аб_куди, аб_як, аніск%льки, анітр>хи, ані#к, дед<лі, де%нде, д+коли, д+куди, чим<ло, що-в+чора, щом%сяця, щохвил_ни, щонайб%льше, щопр<вда, щор<з, що-р>ку, щос_ли, але: дарм< що, п>ки що, т%льки що, хіб< що, чи що; яком>га, #кось і як>сь (з різними значеннями), якр<з, якнайб%льше та ін.
!  Увага. Слід відрізняти складні прислівники, утворені з прийменників або часток у поєднанні з різними частинами мови, від прийменників або часток та іменників, прикметників, числівників тощо, коли останні не втрачають свого лексичного значення і зберігають у реченні свої функції як окремі частини мови і, отже, пишуться окремо. Пор.: Він подивився убік і Його ударили у бік. Спочатку лекція була цікавою і З початку розмови вони зрозуміли один одного. Всередині щось заболіло і В середині кола стояла маленька дівчинка. Я говорю про це востаннє і В останнє вікно постукали. Втім, я про це знаю і В тім спектаклі брав участь і я. Нащо було починати справу і На що ви звертаєте свою увагу?
Треба пам’ятати, що прислівники завжди відносяться до дієслова, від якого до них ставиться питання, а прийменники з іншими частинами мови можуть мати у реченні іншу синтаксичну віднесеність.
Окремо пишуться:
1) Прислівникові сполучення, що складаються з прийменника та іменника, який зберігає своє лексичне значення й граматичну форму. У таких сполученнях, що, як і прислівники, відповідають на питання «як?», між прийменником та іменником можна вставити означення до цього іменника (прикметника, займенника, числівника): без в%дома (без мого відома), без ж<л$ (без ніякого жалю); до д%ла, до заг_ну, на жаль, на зло, на прощ<ння, на відм%нно, на сл>во, на с>вість, на сьог>дні, як слід, у стокр<т, уві сн%, як сл%д, як тр+ба та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Правопис складних прислівників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок