Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Вивчення розділу «Дієприслівник» у 7 класі

Вивчення розділу «Дієприслівник» у 7 класі

Назва:
Вивчення розділу «Дієприслівник» у 7 класі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,75 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вивчення розділу «Дієприслівник» у 7 класі


На сучасному етапі розвитку суспільства освіта є дійовим чинником його прогресу і добробуту, тому проблема якості навчання набуває особливої актуальності для всіх держав. Процеси оновлення європейських освітніх систем, що відбуваються останні двадцять років, сприяли і реформуванню освіти в Україні. Ці зміни стосуються створення нових освітніх стандартів, оновлення та перегляду навчальних програм, модернізації підручників. І хоча зміст навчально-дидактичних матеріалів, підручників та посібників постійно змінюється, їх відповідність потребам часу ще є недостатньою.
Шкільний підручник і на сьогодні відіграє важливу роль у навчально-виховному процесі в середній освіті, є одним із основних засобів передачі знань, тому зусилля вчених, методистів спрямовані на оновлення його методичного апарату, підпорядкування змісту і форми вимогам часу.
Нові підходи до вивчення української мови ми прагнули реалізувати у підручнику української мови для 7 класу загальноосвітніх шкіл з російською мовою навчання. Презентуємо один із його розділів – «Дієприслівник».
Державний статус української мови передбачає її пріоритетне використання в усіх сферах суспільного життя. Створюючи пропоновану методику, автори виходили з того, що: а) знання української мови має бути достатнім для того, щоб з її допомогою випускник школи зміг реалізувати свої життєві потреби в умовах зрослого попиту суспільства на мислячу, діяльну, творчу особистість, патріота своєї держави; б) її об’єктом є процес навчання української мови в умовах українсько-російської двомовності.
Для досягнення поставлених цілей і завдань методика навчання української мови в ЗНЗ з російською мовою викладання визначає загальний напрямок, а також конкретні методи і прийоми, здатні забезпечити успішне засвоєння учнями-росіянами української мови. Загальний напрямок — це обов’язкова опора на рідну мову (попередження інтерференції та використання транспозиції). Таким чином, методичний апарат підручника української мови для 7 класу ЗНЗ з російською мовою викладання базується на принципі взаємопов’язаного навчання близькоспоріднених мов.
З навчальною метою ми розмежовуємо в обох мовах (рідній — російській, і другій — українській) такі явища і факти: а) схожі і спільні; б) характерні для обох мов, але не тотожні з точки зору способів, засобів мовного вираження; в) специфічні — притаманні одній із мов, але відсутні в іншій. Така диференціація навчального матеріалу дозволила застосувати у нашій методиці специфічний метод — прогнозування труднощів і їх характеру під час засвоєння української мови учнями-росіянами.
Визначаючи лінгводидактичні принципи вивчення прислівника, дієприкметника, дієприслівника та службових частин мови в умовах білінгвізму, автори підручника спиралися, по-перше, на дані українського і російського мовознавства про морфологічну будову обох мов; по-друге, на результати порівняльного аналізу споріднених мов; по-третє, на досвід викладання української мови в школах з російською мовою навчання. Окрім того, враховувались особливості національно-мовного мислення учнів, оскільки є всі підстави вважати, що чим ближче система рідної мови і мови, яка вивчається, тим важливіше вивчати другу (українську) мову з опорою на рідну (російську).
Вивчення розділу «Дієприслівник» ми розпочинаємо вправами, що допомагають учням здійснити транспозицію знань, одержаних на уроках рідної мови (деякі тексти вправ ми подаємо у скороченому вигляді і без питань за змістом). Під час вивчення цього розділу учні зазнають певних труднощів, зокрема, складним для засвоєння є визначення семантики дієприслівника (додаткова дія). Школярам важливо усвідомити, що дію, виражену дієприслівником, завжди виконує та ж особа або предмет, які здійснюють основну дію, тобто дію, виражену присудком. Часто нерозуміння семантики дієприслівника стає причиною неправильного вживання його у мовленні. Наприклад: Готуючись до написання твору, учням необхідно було скласти його план.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вивчення розділу «Дієприслівник» у 7 класі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок