Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> реферат на тему: Стилетворча роль традиційних образів

Стилетворча роль традиційних образів / сторінка 3

Назва:
Стилетворча роль традиційних образів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Виступаючи у різних художніх формах (метафора, порівняння, алегорія), ТО є конструктивним елементом у творенні поетичних афоризмів, які конденсують художню форму твору, надають її лаконічності й прозорості, конкретизують думку автора.
Традиційні образи як структурний елемент художньої цілісності в окремих випадках може виступати її стрижнем, ідейносмисловим центром. «Все в художньому творі, за визначенням Г.Г.Гадамера, підпорядковане певного роду центрові. І щодо живого організму можна вести розмову про існування в ньому внутрішнього центру, якому підпорядковані всі його частини, які слугують власному самозбереженню і життєздатності» [5, с.89].
Властиво така функціональна особливість ТО найчастіше можна спостерігається в творах, у яких вони винесені в заголовок. Однак, слід зауважити, що інколи ТО в ролі заголовку може бути лише імпульсом, мотивацією для розкриття теми, яка не пов'язана з семантичним значенням праобразу. ТО виступає як чинник, що сприяє утворенню відповідної текстової ситуації.
До важливих стильових функцій ТО належить оцінноописова, яка виражає ставлення суб'єкта до зображуваного. ТО, зберігаючи свій класичний зміст, який містить певний елемент оцінки, при входженні в текст, значно активізує свою оцінновиражальну функцію. Ця функція нерозривно пов'язана з емоційнопсихологічним кодом того чи іншого ТО, що виразно помітно в художній літературі XX ст.
ТО в художньому творі можуть виступати як своєрідні маркери психологічного стану ліричного героя, конкретизуючи його характер, тип. Ця функція ТО сприяє ясності і чіткості конфігурації головного образу, створює відповідну атмосферу, ситуацію в якій реалізується його «я».
Вживаннязгадка автором імені традиційного персонажу в творі значно розширює його смисловий потенціал, сприяє утворенню бінарних опозицій між домінантами й іншими текстовими структурами. Топоніми традиційнош походження, які використовуються автором в структурі твору, увиразнюють його художній простір, беруть активну участь в конкретизації моделі авторської картини світу.
Трансформація письменником традиційних образів допомагає йому кондесувати форму твору, розкрити ідею, зміст мінімальними художніми засобами. Зокрема, використовуючи ТО як важливий структуротворчий елемент авторських афоризмів, порівнянь.
Отже, ТО відіграють важливу стилетворчу роль на різних рівнях тексту, але з'ясувати її можна лише в єдності/зв'язку з іншими макроі мікроелементами художньої структури.
Список використаних джерел:
Бернштейн, И. Новая жизнь вековых образов / И. Бернштейн // Вопросы литературы. 1985. № 7. С. 86113.
Білий, О. В. Поняття художньої традиції як діалектичної суперечності/ О. В. Білий // Сучасна наука про літературу: зб. наук, праць. К. : Наукова думка, 1985. С. 44104.
Бушмин, А. С. Преемственость в развитии литературы / А. С. Бушмин. Л. : Худ. литература, 1978. 224 с.
Волков, А. Традиційні сюжети та образи (Нарис теорії ТСО) / А. Волков // Волков А., Рихло П., Бойченко О. Наскрізні сюжети і образи в літературах Європи.
Чернівці ; Київ, 1998. С. 314.
Гадамер, Г. Г. Герменевтика і поетика / Г. Г. Гадамер // Вибрані твори. К. : Юніверс, 2001. 288 с.
Клочек, Г. Поетика і психологія / Г. Клочек. К. : Знання, 1990. 48 с.
Нямцу, А. Є. Загальнокультурна традиція у світовій літературі / А. Є. Нямцу.
Чернівці: Рута, 1997. 223 с.
Франко, І. Я. «Тополя» Т. Шевченка / Франко І. // Твори: У 50ти томах. К. : Наукова думка, 1980. Т. 28. С. 7388.
Summary
The article deals with the styleforming role of the traditional images, their polyfunction on the different levels of the text. It is proved that they expend the curological space of the text, underline its psychologism and philosophical context, express the author's mentality.
Key words: tradition, style, traditional image, author. Одержано 8 жовтня 2010 року

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Стилетворча роль традиційних образів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок