Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Роль самостійної роботи в процесі вивчення іноземної мови (на прикладі німецької як другої іноземної)

Загрузка...

Роль самостійної роботи в процесі вивчення іноземної мови (на прикладі німецької як другої іноземної)

Назва:
Роль самостійної роботи в процесі вивчення іноземної мови (на прикладі німецької як другої іноземної)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,36 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Роль самостійної роботи в процесі вивчення іноземної мови (на прикладі німецької як другої іноземної)  


Комунікативна спрямованість навчання іноземній мові на сучасному етапі відчуває гостру нестачу навчального часу. Це стає причиною недостатнього рівня мовної підготовки. Іде пошук наукового обгрунтування збільшення навчального часу та резервів підвищення знань з іноземних мов, серед яких - самостійна робота. В статті розглянуто деякі складові самостійної роботи над іноземною мовою і можливості їх оптимізації.
Отже, основою успішного опанування іноземною мовою, і німецькою зокрема, є самостійна робота з навчальним матеріалом. Для позитивних результатів слід працювати над мовою систематично, пам’ятаючи, що працювати необхідно щоденно не менше ніж 30-40 хвилин. Це приносить набагато більше користі, ніж дворазові заняття щотижня по декілька годин.
Набуті знання повинні забезпечити можливість активної ролі в розмовах на теми побуту, таких як: „ Знайомство”, „ Хто Ви за професією?”, „ На вокзалі”, „ Проблема паркування ” тощо, вміння висловлювати спонтанно та зрозуміло свої думки, адекватно реагувати на своїх партнерів-мовців. Студенти повинні вміти вести бесіду на теми: „ Про свою сім’ю та себе”, „ Мій робочий день”, „Україна”, „Німеччина”, „ Подорож”, „ На ярмарку“, „ В банку“, тощо. До правильного мовлення належить також коректна мова та інтонація
Для розвитку навичок і вмінь читання та мовлення студент повинен в області орфоепії на рівні автоматизму всіх звуків німецької мови в об’ємі, що забезпечує можливість слухача, зрозуміти почуту інформацію Завданням кожного, хто вивчає іноземну мову, є насамперед оволодіння вимовою фонем даної мови. Невміння правильно вимовляти звуки чи фонеми іноземної мови перешкоджає взаєморозумінню, сповільнює процес мовного спілкування.
В основу самостійної роботи над німецькою мовою ( як другою іноземною, зокрема,) покладено принцип природньої послідовності: спочатку розвиваються навички слухання і розуміння, наслідування, вільне говоріння і лише опісля, читання і писання. До цього додаються типові помилки, напр., засвоєні правила читання англійського тексту ( тими комунікантами, які вивчали попередньо англійську мову) переносяться на німецький текст. Тому одним із методичних прийомів вивчення є опанування розмовною мовою без опертя на письмовий текст, який у даному випадку є лише перепоною. Темп розмовних фраз повинен відповідати темпу і ритму мовлення носія мови, а не вчителя-мовника. З цією метою слід використовувати аудіо-курс з фаховими німецькими дикторами.
Читання тексту є складовою роботи у опануванні іноземною мовою. Які види читання необхідно практикувати у процесі вивчення іноземних мов, зараз жваво дискутується у світовій дидактиці. Не можна забувати, що читання тексту – це не є його переклад. Розуміти текст – це не означає знати кожне слово. Велику увагу необхідно надавати попереднім знанням. Перед читанням тексту студенти вже знають більше, ніж гадають: активізація букв і словоформ, активізація значення слів, семантично-синтаксична активізація, активізація охоплення речень. Заголовок тексту, як правило, визначає тему, а з більшості тем студенти вже щось знали, читали, чули. Наступним кроком повинно бути визначення форми тексту: тип, побудова, поділ за розділами, тощо ( текст навчальний, текст-реклама, запис в щоденнику, тощо).
Велика вага надається роботі над лексикою: потрібно вміти виділити ключові слова, інтернаціоналізми, терміни і т.д. Ключові слова ведуть до розуміння основної інформації тексту, яка, в свою чергу, тісно пов’язана з внутрішньою його структурою. Її легко можна, наприклад, зобразити графічно. Читаючи оригінальні економічні тексти, напр., ми маємо справу зі значною кількістю загальнонаукової та загальновживаної лексики. Цілковито терміни в загальному плані лексики з фаху складають ( згідно підрахунків низки авторів) менше ніж 10%. З цього випливає, що лексика словника-мінімуму для читання літератури з фаху має включати найбільш вживані слова, не обмежуючись лише рамками суто термінів та загальнонаукової лексики.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Роль самостійної роботи в процесі вивчення іноземної мови (на прикладі німецької як другої іноземної)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок