Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Розвиваємо дар слова (інтегрований урок рідної мови і мовлення за враженнями від спілкування з природою)

Розвиваємо дар слова (інтегрований урок рідної мови і мовлення за враженнями від спілкування з природою)

Назва:
Розвиваємо дар слова (інтегрований урок рідної мови і мовлення за враженнями від спілкування з природою)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,88 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розвиваємо дар слова (інтегрований урок рідної мови і мовлення за враженнями від спілкування з природою)


З раннього дитинства малюк відкриває і досліджує навколишній світ, він тягнеться до красивого, яскравого, відчуває радість від спілкування з природою, з поетичним образом її в казках, потішках, віршах. Дитина пізнає світ у різноманітних фарбах і звуках. А щоб не перетворити учня в скарбницю знань, істин, правил і формул, потрібно вчити її мислити. Із вступом до школи дитяча пам’ять стане гострішою, а думка яскравішою, якщо середовище, в якому дитина буде вчитися розмірковувати, запам’ятовувати, стане навколишній світ.
Сьогодні дитина приходить до школи з великими потенційними можливостями. А ми, вчителі, покликані формувати особистість, яка сама себе розвиватиме.
Тому найпродуктивніший шлях розвитку творчих здібностей дітей через спілкування з природою — це цілеспрямоване заглиблення, вдивляння в неї і виділення окремих значущих деталей і властивостей та емоційно-образне їх позначення мовними засобами.
«Дитина від своєї природи, — писав В.О. Сухомлинський, — допитливий дослідник, відкривач світу. Так нехай же перед нею відкривається чудовий світ у живих фарбах, яскравих і тремтливих звуках, у казці і грі, у власній творчості, в красі, яка надихає її серце в прагненні робити добро людям. Через казку, фантазію, через неповторну дитячу творчість — певна дорога до серця дитини. Я буду так вводити малюків у навколишній світ, щоб вони кожного дня відкривали в ньому щось нове, щоб кожен наш крок був мандрівкою до першоджерел — до чудесної краси природи».
Щоб спілкування з природою було ефективним, розвивало мовлення дітей, треба викликати інтерес до об’єкту, здивувати маля. Стійкий інтерес викликає активність, бажання подолати труднощі, а творча діяльність приносить задоволення.
Один із перших кроків наближення дітей до природи, розуміння її — це спостереження, що проводиться безпосередньо в довкіллі. Адже тут до всього можна доторкнутися, багато побачити, почути чарівну музику природи і дещо навіть скуштувати. Педагогічно правильно організоване спостереження допомагає дитині вийти за межі лише чуттєвого пізнання. На передній план висувається моральне освоєння дивовижного світу, асоціації розвитку природи і людського життя.
Тому ми, вчителі, повинні наповнити розум дитини, одухотворити її серце: навчити захоплюватися краплиною краси на троянді і красою березового гаю, солов’їною піснею і музикою квітучого саду, ніжною мелодією весняного струмка. Тільки тоді, коли мова забарвлюватиме уяву, коли дитина по-справжньому замилується побаченим, — можна «висівати» слова, якими вона висловлюватиме почуття і враження.
Для цього чітко визначається мета, завдання роботи і вибирається об’єкт спостереження. Далі організовується зустріч дітей з природою, або «подорож до джерел думки, якими можуть бути сад, гай, діброва, поле, ставок, берег річки. Це так звані «уроки під голубим небом», або «уроки в зеленому класі», уроки мислення в природі, які так широко практикував В. Сухомлинський. На обраний об’єкт приходимо разом з учнями інколи по кілька разів, милуємося картинами природи, спостерігаємо. Численні ознаки і властивості спостережуваних об’єктів далеко не завжди лежать на поверхні, вони найчастіше приховані від пасивного погляду, і їх виявлення потребує пильної уваги, розумових і моральних зусиль. Таке спостереження будить творчість.
Зустрічі з природою ми влаштовуємо будь-якої пори року і за будь-якої погоди. Взимку стежимо, як спить клен, вгадуємо, що сниться каштанчику, радіємо за горобину, яка частує птахів смачними ягідками. А коли раптом посеред уроку математики чи мови ми помічаємо, що пустився дощ чи зірвалася буря, загуляла метелиця, ми тихенько підходимо до вікна і слухаємо музику дощу, милуємося вальсом сніжинок, співчуваємо деревам і кущам.
Спостереження дітей дбайливо збираємо у скарбничку мовних дивинок Пиши-читайлика (творчі зошити).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Розвиваємо дар слова (інтегрований урок рідної мови і мовлення за враженнями від спілкування з природою)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок