Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Місце моделювання як методу навчання в педагогічному проектуванні (на матеріалі лінгвометодики вищої школи)

Місце моделювання як методу навчання в педагогічному проектуванні (на матеріалі лінгвометодики вищої школи)

Назва:
Місце моделювання як методу навчання в педагогічному проектуванні (на матеріалі лінгвометодики вищої школи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,68 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Місце моделювання як методу навчання в педагогічному проектуванні (на матеріалі лінгвометодики вищої школи)


Суспільно-економічні зміни, що відбуваються в Україні за останні десять років, змушують по-новому підходити до проблем формування особистості майбутнього вчителя-словесника. В умовах розбудови молодої Української держави одним з пріоритетних завдань у галузі народної освіти є виховання нового покоління педагогічних працівників, підвищення загальної культури, професійної кваліфікації та соціального статусу вчителя-філолога, що відповідала б його ролі в суспільстві.
Надзвичайно важливою у фаховому зростанні майбутніх учителів рідної мови є лінгвометодична підготовка, що включає передовсім формування лінгводидактичних умінь учителя як організатора навчально-виховного процесу в школі. Лінгвометодична підготовка майбутніх філологів у педагогічних університетах являє собою цілісну систему, що реалізується планомірно й цілеспрямовано протягом усіх років навчання. Одним з головних її компонентів є методи навчання, особливо ті, що формують уміння моделювати, прогнозувати й аналізувати педагогічні ситуації на різних етапах уроку рідної мови в загальноосвітніх школах та навчальних закладах нового типу. До таких належить метод моделювання, можливості якого недостатньо досліджені в педагогічній науці, хоча він і має давню історію й відомий з часів Демокрита, Епікура та Лукреція.
У педагогіці вищої школи останнім часом активно розробляється проблема, пов’язана з педагогічним проектуванням, яка бере свій початок з появою праць В.П. Безпалька [1]. Педагогічне проектування детально розглядається й у деяких сучасних підручниках з педагогіки вищої школи [2, 150-158; 3]. Суть цього процесу полягає в тім, щоб створювати можливі варіанти майбутньої діяльності й прогнозувати її результати.
Об’єктами педагогічного проектування можуть бути педагогічні системи, сам навчально-виховний процес, різні педагогічні ситуації.
Педагогічне проектування — складна багатоступінчаста діяльність, що передбачає здійснення низки логічно послідовних дій, які допоможуть наблизити розробку передбачуваних завдань від загальної ідеї до точно описаних конкретних кроків. Прийнято вважати, що педагогічне проектування складається з трьох взаємозумовлених етапів: моделювання, проектування та конструювання.
Перший етап створення моделі пов’язаний з формуванням мети (загальної ідеї) створення певної системи, процесу чи ситуацій і основні шляхи їх досягнення. Другий етап (створення проекту) передбачає подальшу розробку побудованої моделі й доведення її до рівня практичного використання. На третьому етапі (створення конструкта) відбувається деталізація розробленого проекту, яка наближає його до використання в конкретних умовах реальними учасниками навчального процесу.
Іншими словами, педагогічне проектування реалізується через створення різноманітних документів, в яких описується з різним ступенем точності побудова й дія педагогічних систем, процесів або ситуацій.
С.І. Самигін, аналізуючи феномен педагогічного проектування [2; 153-154], характеризує два головних принципи, на яких воно базується: принцип людських пріоритетів — орієнтація на учасника процесу або ситуації та принцип саморозвитку проектувальних систем, процесів чи ситуацій, що означає створення їх динамічними, здатними до змін, перебудови, ускладнення або спрощення.
Педагогічне проектування виражається як поєднання трьох взаємопов’язаних видів творчості — дидактичної, технологічної та організаторської, що приводять до створення в кінцевому результаті конкретної педагогічної технології.
Крім проектування, педагогічна технологія передбачає й упровадження стратегії навчання в практику через систему процедур і операцій.
Технології, як вважає М.М. Левіна, розглядають на рівні конкретної методики, і таким чином технологія навчання виконує роль інструментарію в педагогічному процесі. Технологічна діяльність, яка здійснюється на рівні конкретної методики, сама по собі існувати не може, вона тісно пов’язана з іншими, не менш важливими рівнями, як концептуальним, процедурним, діагностичним та технологічним [3; 25].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Місце моделювання як методу навчання в педагогічному проектуванні (на матеріалі лінгвометодики вищої школи)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок