Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Анафоричні процеси, як прояв зв’язності текстів реклами автомобілів і їх інтерпретації 

Анафоричні процеси, як прояв зв’язності текстів реклами автомобілів і їх інтерпретації 

Назва:
Анафоричні процеси, як прояв зв’язності текстів реклами автомобілів і їх інтерпретації 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Анафоричні процеси, як прояв зв’язності текстів реклами автомобілів і їх інтерпретації 


Анафоричні процеси, як один з найважливіших проявів зв’язності тексту, представляють значний інтерес при розгляді інтерпретації текстів реклами автомобілів. Поняття „анафоричні процеси” сходить до поняття „анафора”, що використовується для позначення таких явищ, коли певна лексична одиниця (група одиниць) містить посилання до іншого вираження [2, 192]. Як анафоричні елементи, в текстах реклами автомобілів часто використовуються займенники й артиклі. Ми вважаємо, що анафору необхідно розглядати як динамічне явище, як процес, що підкорюється певним граматичним закономірностям текстотворення, а анафоричні елементи (займенники й інші мовні засоби) - як результат цих процесів. В основі анафори як процесу лежать певні граматичні умови й обмеження, які можуть бути сформульовані й пояснені в термінах зв’язності в граматичній теорії, що виходить за межі речення й приймає за вихідне поняття „текст”.
Під анафоричними процесами в тексті розуміються засновані на семантиці синтаксичні процеси на певному ступені деривації тексту, у результаті яких у поверхневій структурі речень тексту з'являються (або, навпаки, „стираються”) мовні одиниці, що не дозволяють адекватно інтерпретувати речення без залучення семантичного матеріалу інших речень тексту. Результатами цих процесів можуть, зокрема, бути займенники, іменні групи з артиклем і незаповнені місця предикатів.
Перейдемо до розгляду природи й властивостей анафоричних процесів у рекламному тексті. У цьому зв'язку необхідно насамперед відповістити на наступне запитання: що є основою анафоричних процесів і що лежить в основі встановлюваних ними анафоричних відносин? Щоб знайти відповідь на це питання, треба, на наш погляд, звернутися до розгляду їх з погляду поверхневої зв’язності тексту. Найбільш відомою умовою цього рівня зв’язності є референціальна тотожність: два речення можуть бути зв'язані, якщо вони містять, принаймні, по одній іменній групі, що позначає той самий референт, що існує в тексті. Тут виявляється, що в основі анафоричних процесів лежать, як правило, референціальні відносини, які обумовлюють зв’язність тексту. Оскільки для успішного процесу впливу реклами важливо, щоб у мові одержали вираження два наступні факти: а) адресант (рекламний текст) продовжує говорити про один і той самий об'єкт і б) адресант (рекламний текст) переходить до повідомлення про інший об'єкт, то в тексті реклами авто, як правило, той самий об'єкт (автомобіль, нововведення) згадується й позначається кілька разів. Анафоричні процеси саме й обумовлені тим, що лексичні одиниці в тексті (найчастіше різні) позначають той самий об'єкт, внаслідок чого ці процеси беруть участь у створенні зв’язності тексту:
The new 2003 Jaguar S-Type R. A beautiful example of well-rounded design. Its undeniable elegance is a reflection of a great appreciation for detail and craftsmanship. Its performance-tuned, computer active suspension, first-in-class 6 speed automatic transmission and Dynamic Stability Control (DSC) is testament to our dedication to technical innovation… The new S-TYPE R. Beyond beautiful.
The new 2003 SATURN L-SERIES. It’s a practical midsize sedan. It’s a sleek and elegant luxury car. It’s the redesigned L-Series. Available with a powerful V6, Leather Appointments, and a DVD system, it’s anything but bland.
The new 2003 Jaguar S-Type. Beneath its classic curves lie the latest advances in technology and performance. We have transformed this stunner into a technological marvel…
Під анафоричними процесами можна, отже, розуміти процеси встановлення множинних відносин між лексичними одиницями в тексті, що виражають характер відносин між об'єктами. Основою анафоричних відносин у текстах реклами автомобілів є, таким чином, певні референціальні відносини. Розглянемо даний приклад: The Mitsubishi Shogun was the first to combine true off-road grit with on-road grace and launched a whole new breed.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Анафоричні процеси, як прояв зв’язності текстів реклами автомобілів і їх інтерпретації 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок