Головна Головна -> Реферати українською -> Мовознавство -> Система роботи над описом зовнішності людини в 7 класі

Система роботи над описом зовнішності людини в 7 класі

Назва:
Система роботи над описом зовнішності людини в 7 класі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,26 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Система роботи над описом зовнішності людини в 7 класі


Опис зовнішності людини вважають одним із найскладнішим видів цього типу мовлення. З-поміж недоліків творчих робіт учнів найпоширеніші такі:
1) невміння виділити істотне у зовнішності, нездатність вибудувати висловлювання навколо стрижневої ідеї, що спричиняє так звану «мозаїчність» опису, який складає набір тематично розрізнених фраз;
2) розпорошеність опису, що є наслідком невміння систематизувати зібраний матеріал;
3) підміна опису розповіддю;
4) невміння під час опису зовнішності розкрити характер, настрій, стан людини, своє ставлення до неї;
5) невміння описувати в розповіді дійових осіб;
6) збідненість мови учнівських портретних описів.
Попередження і подолання вказаних недоліків передбачає систематичну цілеспрямовану роботу над описом зовнішності людини.
Опис зовнішності людини може бути діловим, науковим та художнім. Діловий опис використовується здебільшого в судовій практиці під час розшуку зниклих. Основне в такому описі — вказати особливі прикмети зниклої особи: «Загубився хлопчик п’яти років. Звуть Іван. Волосся світле, очі сірі. Одягнений у спортивний костюм світло-синього кольору. На правій щоці невелика родимка. Тих, хто знає про місцезнаходження хлопчика, просимо повідомити за телефоном 17-02-39».
Діловий — дуже важливий вид опису, оскільки в житті вміння вказувати на особливі прикмети особи може виявитися корисним.
Прикладом наукового опису може слугувати опис зовнішності представника певної етнічної групи, раси, національності (наприклад, слов’янина, африканця).
Опис зовнішності літературного героя — приклад художнього опису.
Не всім названим видам опису потрібно приділяти рівновелику увагу, тим більше що навчальний план обмежує часові рамки розвитку мовлення учнів.
У 7 класі увага традиційно приділяється художньому описові. Ця увага виправдана насамперед тим, що саме робота над цим видом опису має особливе значення для збагачення мовлення учнів.
Описові зовнішності людини на уроках української мови передує попередня робота над описом під час вивчення художніх творів на уроках літератури, де учні знайомляться з описом зовнішності різних персонажів і доходять висновку, що портрет дає змогу не тільки уявити почуття, особливості характеру, становище в суспільстві, а також ставлення автора до свого героя.
Перша ланка в системі роботи над описом зовнішності людини — докладний письмовий переказ розповідного тексту, що містить елементи опису.
Мета уроку — поглибити уявлення учнів про новий вид опису, з яким вони мали справу на уроках літератури, його роль у тексті. Урок націлює учнів на усвідомлення того, як через портретний опис можна розкрити внутрішній світ людини, висловити своє ставлення до неї, яким чином опис зовнішності використовується для характеристики героїв. Семикласники вчаться також аналізувати вихідний текст і відбирати матеріал для висловлювання.
На початку уроку доцільно повторити з учнями відомості про типи мовлення за таблицею, нагадати їм, що в 5 класі вони вчилися описувати предмети і тварин, у 6 класі — приміщення (інтер’єр) і природу. В 7 класі знання поглиблюються і поширюються за рахунок нового виду опису — зовнішності людини. Потім на прикладі двох уривків із творів С. Васильченка учні аналізують описи, з’ясовують, що і в якій послідовності описується, на що звертається увага.
а) Романові вже минуло сім років, хоч і дрібний він на зріст. На голові у нього кучерявиться коротке русяве волосся. Руки — малі, цупкі. Очі — сірі, жваві.
б) Нова школярка скоро потонула в шкільній юрбі. Галя мала густу темну косу, чорні, як дві тернини, очі з довгими стрілчастими віями; мала смаглявий ніжний колір лиця, особливу гортанну мову, і її прозвали в класі Циганкою.
Наступний етап — ознайомлення з текстом майбутнього переказу.
Надворі весна вповні. Куди не глянь — скрізь розвернулося, розпустилося, розцвіло пишним цвітом.
Отакої саме пори, в неділю, з Пісок до Ромодану йшов парубок літ двадцяти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Система роботи над описом зовнішності людини в 7 класі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок