Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Секстакорди головних трезвуків

Секстакорди головних трезвуків

Назва:
Секстакорди головних трезвуків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,19 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Секстакорди головних трезвуків


1. Визначення і позначення
Секстакордом називається, як відомо, перший обернення тризвуку. Секстакорд позначається цифрою 6, що додається знизу до знака функції, наприклад: Т6, S6, D6.
2. Подвоєння в секстакорді і його розташування
В секстакордах головних трезвуків подвоюється або основний звук, або квінта; подвоєння терції небажано і застосовується лише в особливих випадках.
Розташування секстакорду може бути не тільки тісним або широким, але і змішаним. Як видно з назви, при цьому розташуванні одна пара верхніх голосів (наприклад, сопрано і альт) утворює інтервал, що характеризує тісне розташування (тобто унісон або кварту), а інша пара (в даному випадку альт і тенор) інтервал, властивий широкому розміщенню (тобто квінту або октаву):
3. Застосування секстакордів
По своїй акустичній природі секстакорди менш стійкі ніж основні тризвуки, тому вони застосовуються, головним чином, усередині побудови, сприяючи природній текучості викладу.
Як заключний акорд будь-якої каденції, заключного речення або періоду, секстакорд, як правило, не застосовується.
Будучи взятий як передостанній акорд побудови, секстакорд перетворює його автентичну, плагальну або повну каденцію в неповну, більш придатну для початкової побудови (наприклад, першої пропозиції).
4. Голосоведення. Паралельні октави (і унісони)
Завдяки збільшенню кількості можливостей в подвоєннях і розташуванні секстакорду прийоми його з'єднання з тризвуком або з секстакордом більш різноманітні.
При цьому в голосоведенні можуть виникнути деякі нові співвідношення і деталі. Так, в наступному обороті: кожний з голосів, узятий сам по собі, рухається неначе абсолютно нормально, за всіма правилами голосоведення, нормально також як подвоєння, так і розташування кожного з двох акордів, що сполучаються. Проте, якщо бас, альт і сопрано мають кожний свій самостійний рух, то тенор дублює, повторює рух верхнього голосу (сопрано) октавою нижче. Це дублювання утворюється від паралельного руху двох голосів октавами (в інших випадках - унісонами).
Рух паралельними октавами (унісонами), як порушуюче самостійність голосів, в гармонічному четирьохголоссі не допускається. Такі паралельні октави (унісони) не допустимі в будь-якій парі голосів:
Не допускаються також ні протилежні октави, ні рух від унісону до октави і навпаки:
Примітка. Найпоширеніші виключення будуть вказані своєчасно.
Не слід змішувати паралельні октави з октавним дублюванням того або іншого голосу. В реальному чотирьохголоссі, де кожний голос веде свою самостійну партію (лінію), раптово виникаючі паралельні октави є результатом недбалого голосоведення, художньо нічим не виправданого. Дублюючі ж голоси, свідомо що вводяться композитором, мають своїм призначенням лише посилення того або іншого голосу.
Прийом викладу, при якому в реальному четырехголоссі один або два голоси висловлюються в октавному подвоєнні, є дуже поширеним. Наступні приклади ясно показують, як відбувається подібне октавне «обростання» мелодії і баса:
5. Паралельні квінти
При з'єднанні тризвуків з секстакордами (а також і в інших випадках) можливо поява (по недогляду) і іншого голосоведення, що забороняється, - паралельних і протилежних квінт.
Паралельні квінти утворюються від переходу основного звуку і квінти одного акорду (тризвуку) відповідно в основний звук і Квінту іншого - в тій же парі голосів:
Примітка. Характерна пустота звучання в послідовності декількох чистих квінт поступово стала зникати з композиторської практики, починаючи з XVII століття. В літературі, проте, зустрічається спеціальне застосування квінтових паралелізмів:
6. З'єднання секстакорду з тризвуком кварто-квінтового співвідношення
Секстакорд з'єднується з тризвуком кварто-квінтового співвідношення гармонічно, в плавному голосоведенні, тобто без стрибків:
7. З'єднання секстакорду з тризвуками секундового співвідношення
В з'єднанні S6-D, незалежно від подвоєння основного звуку або квінти в першому акорді, рух всіх голосів плавний:
В з'єднанні S-D6 бас ведеться на зменшену квінту вниз, а не на збільшену кварту вгору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Секстакорди головних трезвуків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок