Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Фортепіанний дует

Фортепіанний дует

Назва:
Фортепіанний дует
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,10 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Фортепіанний дует


Фортепіанний дует – жанр, що має свою довголітню історію. Певний час на концертній естраді існувало два види фортепіанного дуету – на одному і двох роялях. В наш час другий вид витіснив перший, ми не зустрічаємо на естраді піаністів, що грають в чотири руки, на одному інструменті як це бувало в часи Ліста і Рубінштейна. Фотртепіанний дует на двох роялях не випадково зазнав поширення в концертній практиці. Багаті можливості фортепіано завдяки наявності двох виконавців, двох інструментів ще більше розширюються і це привернуло увагу багатьох композиторів.
Є ще одна форма фортепіанного ансамблю – восьми рука гра на двох інструментах таке „квартетне ” виконання приносить користь в ДМШ об'єднання в ансамблі чотирьох учасників сприяє розвитку почуття колективної відповідальності ще в більшій мірі, ніж гра в дуеті.
Сумісна гра відрізняється від сольної перш за все тим, що і загальний план і деталі інтерпретації є плодом роздумів і творчої фантазії не одного, а декількох виконавців і реалізуються вони їх об’єднаними зусиллями. Процес дозрівання художнього задуму і процес його перетворення в конкретних звукових образах у ансамбліста і соліста – різні. Якщо піаніст соліст може відтворити звучання п’єси в цілості, то піаніст-ансамбліст – тільки звучання своєї партії. При чому знання партії, навіть відмінно, ще не робить його партнером. Він стає таким тільки в процесі роботи з другим учасником.
Взаєморозуміння і злагода лежать в основі створення єдиного плану інтерпретації.
Репертуар для фортепіанних ансамблів можна розділити на спеціально створені оригінальні твори (а також концерті транскрипції) і переклади, що ставлять своєю метою популяризацію симфонічної музики.
В учбовому процесі всі види фортепіанного ансамблю і обидва розділи їх репертуару (концертні п’єси і „клавірні” переклади) можуть бути використані.
Оригінальні дуетні п’єси і концертні транскрипції призначені для концертних виступів і тому вимагають докладної і завершеної шліфовки виконання. Вивчення цих творів допомагає зрозуміти різноманітність вимог ансамблю, творчо збагачує виконавців і явно вдосконалює їх піаністичну майстерність.
До „перших кроків в оволодінні ” ансамблевої техніки можна віднести слідуючи розділи початкового навчання: особливості посадки і педалізації по 4-ручному виконанні на одному фортепіано; способи досягнення синхронності при взятті і знятті звуку; звукова рівновага в подвоєннях і акордах, розділених між партнерами; узгодженість прийомів звуковидобування; передача голосу від партнера до партнера; взаємоспіввідношення в поєднанні декількох голосів, виконуваних різними партнерами; додержання єдності ритмічного пульсу і т.п.
В міру ускладнення художніх завдань, розширяються і технічні задачі сумісної гри; подолання труднощів поліритмії використання особливих тембральних можливостей фортепіанного дуету, педалізація на друге фортепіано і т.п.
При 4-рукій грі за одним роялем відмінність від сольного виконавства починається з посадки, так як кожен піаніст має в своєму розпорядженні пів клавіатури.
Партнери повинні вміти „поділити” клавіатуру і так тримати лікті, щоб не заважати один одному, особливо при зближенні і перехресному голосоведенні.
Педалізує виконавець партії Secondo, так як звичайно вона служить фундаментом (бас, гармонія) мелодії, що проходять, звичайно, у високих регістрах. При цьому необхідно дуже уважно слідкувати за тим, що діється в сусідній партії, слухати свого товариша враховуючи його виконавські „інтереси”. Це вміння слухати - не тільки те, що сам граєш, а одночасно і те, що грає партнер, точніше сказати – загальне звучання обох партій, що зливається в єдине ціле, - основа сумісного виконання у всіх його видах.
Сольне виконання привчає піаніста до слухання себе; його увага зосереджена в оприділеному фокусі, змінити який не так легко. Зауваження педагога – „Ти не слухаєш партнера” повинно розумітися тільки так: „Ти не слухаєш, що у вас разом виходить”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фортепіанний дует

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок