Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Виховання навиків педалізації

Виховання навиків педалізації

Назва:
Виховання навиків педалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,94 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Виховання навиків педалізації


Виховання навиків педалізації в процесі навчання гри на фортепіано
Педаль – цінна, неповторна властивість фортепіано. Жодний інший інструмент не володіє специфічним багатством, подібному педальному звучанню. Ця самобутня і прекрасна можливість інструменту є найсильнішим засобом впливу в руках майстра. Педаль широко використовували всі композитори, починаючи з Л. Бетховена.
Фортепіанна література ХІХ-ХХ ст. мислилась
Композиторами з педаллю, тому виконавське мислення піаністів також не може існувати поза педаллю.
Відчувати педаль у всій багатогранності її застосування так як і відчувати звук у всіх його градаціях – значить володіти вже оприділенню піаністичною майстерністю. Тонка, різноманітна педалізація збагачує звукову палітру виконавця. Посилення звучання обертонів резонансів відкритих струн, збереження органного пункту пів педаллю, колористичні змішання гармоній у імпресіоністів – “педальна вуаль”, “замикання”. Звуків при вібруючій педалі.
Фортепіанна методика не може обійти питання педалізації. Дана проблема - одна з найбільш складних у фортепіанній педагогіці. Вона меш, ніж інші піддається систематизації і методичній розробці власне тому, що вміння педаголізувати – одним з компонентів художнього мислення виконавця. В педалізації проявляється творче уявлення і яскравість образних уяв, глибина розуміння музики і почуття стилю, багатство звукової палітри і на кінець, арибистичність, яка відзначається в імпровізаційності педалізації, що залежить від акустики і особливостей даного інструменту. Тому навчання педалізації абсолютно невідділимо від звучання музики, від живого її виконання, включаючи перші навчальні вправи в педалізації. Навити педалізації – значить перш за все навчити слухати, уловлювати відтінки звучання і вслуховуватись в них, виховувати смак до педальних фарб, до зміни звукового колориту. Мелодика навчання педалізації зводиться до двох основних паралельних, але не рівнозначних по глибині і трудності розділів.
І. Оволодіння прийомами і навиками педалізації.
ІІ. Виховання відношення до педалізації, як творчого процесу.
Графічне позначення педалі:
Затяжне педальне звучання
Взяття педалі
Зняття педалі
Зміна
Пів педаль
Поступове зняття
Тремолюючи педаль
Вже з перших років навчання учень повинен усвідомлювати, що педаль є одним з необхідних засобів виразності. Що в кантиленних п’єсах потрібна інша педаль, ніж в танцювальній. Ці початкові уявлення розвинуться в подальшому в поняття про особливості стилів, і про різноманітну роль педалі в них.
В роботі над звуком викладач постійно звертається до музичного слуху, показуючи рух або добиваючись відчуття злиття пальців з клавіатурою, так, що при виконані учня йде від емоцій до звучання вже не думаючи про рух. Та ж направленість потрібна і в роботі над педалізацією: адресуватись до слуху, тільки попутно показуючи рух, викликаючи відчуття злиття ноги з педаллю, щоб учень не думав спеціально про педаль. Треба виховувати миттєву реакцію ноги на вимогу слуху. Накопичується таке вміння в процесі слухового і художнього пізнання. Постійне вслуховування допоможе учневі відчути природну необхідність педального звучання зміни педалізації в залежності від переміни звукового колориту.
В процесі навчання викладачеві треба турбуватись одночасно про декілька компонентів художнього виконання – про якість виконання звуку, фразування, пальцева білість і т.д., тому педаль залишається на другий план. Учня треба постійно направляти, навчити вміти слухати себе, вчити прийомам педалізації, а самостійно учня не завжди вірно знайти шлях. Важливим завданням є виховати добрий шлях. Граючи з невірною педаллю учень засліпить свій слух, привикне до дефектів педалізації – тому потрібні попередні вказівки. Дуже важливим є з дитячих років створити звичку постійного слухового контролю, навчити правильним прийомам педалізації, розвинути ініціативу на пошуки нових звукових фарб з допомогою педалі.
Перше застосування педалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Виховання навиків педалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок