Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> К.Г. Стеценка «Прометей”

К.Г. Стеценка «Прометей”

Назва:
К.Г. Стеценка «Прометей”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,71 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
 
 
АНОТАЦІЯ
На хоровий твір
К.Г. Стеценка
«Прометей”
 
 


“Прометей”
Загальні відомості про твір та його авторів.
К.Б.Стеценко народився 24 травня 1882 р. в селі Квітки на Канівщині. Його дитинство насичене багатьма враженнями. Змалку композитор жив серед простих людей, дуже любив народні пісні. Здобував освіту в Києві. Творчий шлях Стеценка дуже короткий (помер 1922 року). Музична спадщина не надто велика за кількістю, але роль його творчості просто неоціненна. Він зумів сказати своє вагоме слова в багатьох жанрах української музики – романсів, хорів, кантати, опери, особливо в обробці українських народних пісень.
Музичний жанр – хорова поема з супроводом.
Літературний текст
В літературному тексті твору розповідається про тяжкі муки Прометея, який висить розп’ятий на скелі за те, що він приніс людям вогонь і цим самим викликав гнів богів.
У цьому творі ця міфічна легенда асоціюється з міфічним революційним рухом. Борці за свободу звертаються до Прометея в своєму гнівному пориві. Їх теж “клюють за щирую ідею”, як Прометея, але не орли, а ті, що стоять за старими порядками. Гинуть борці долаючи всі перешкоди, які стоять на їхньому шляху, але на їх місце стають нові. І вони доносять до людей той вогонь повстання, ту іскру правди.
Тема твору: Зображення поневоленого, але не скореного народу, духу єдності, міцності протистояння.
Ідея твору: незважаючи на гноблення, показано, що народ не змирився з своїм становищем і прагне кращої долі.
Музично-виражальні засоби.
Жанр твору – кантата патріотичного змісту.
Форма твору – три частинна.
Характер мелодії.
Темп твору помірний, мелодія широка, протяжна, цим підкреслюється незламний дух борців. Перше, що настроює нас на твір, є акомпанемент ний вступ, його мужні, закличні інтонації.
Звучання вольових, величаво піднесених інтонацій підводить нас до основної теми твору.
Хор вступає на ріапо підкреслюючи тим самим важливість своєї міфічної розповіді.
Поступово рух мелодій прискорюється, звучання твору доходить до forte, не втрачаючи свого поступового плавного руху, тут беру верх окличні інтонації.
З початку другої частини кожна хорова партія бере на себе ініціативу, ніби перекликаючись між собою і зливаються у четвертому такті.
Далі мелодія повертається в свій попередній характер, поступово стихає і далі вже звучить притишено скорбні інтонації, які імітують загибель людей. Починаючи з 43 такту відбувається переклик в теноровій партії ніби показуючи, що все ж таки історична правда, міцність братської згоди мають можливість втрати в керівній боротьбі.
Метро ритмічні особливості
Найбільш характерний малюнок:
Витривалості нот, які вживаються:
Фактура твору – гомофонна.
Зміст музики чудового співпадає. Музика допомагає розкрити той великий художній ідейний зміст.
З самого початку це робить вступ в акомпанементі, ніби настроюючи нас на величавий тон. З початком вступу хорових партій музика ніби пливе, розповідаючи легенду і коли вже заходить мова про Прометея як “мужнього борця”, закличні вольові інтонації відтворюють образ незламного борця. З початком другої частини акомпанемент в своєму акцентованому ритмі відтворює гнівне звертання вже реальних борців до Прометея.
Музика в своєму звучанні підводить нас до самої вершини і в кінці цієї фрази звучання глухіє, звучать зловісні акорди відтворюючи образ хижих противників свободи.
Скорбні інтонації розповідають нам про загибель борців, ще треба, ще треба пройти довгий трудний шлях, наповнений гіркотою втрати і розчарувань. Акомпанемент допомагає нам розкрити зміст цих слів. Звучання хору вінці твору притишується, іде в дуже повільному темпі. Тут знову бере головну роль акомпанемент.
Якихось відхилень чи модуляцій у творі не спостерігається.
Тональність – мі-мінор мелодичний.
Вокально-хоровий аналіз.
Ти і вид хору: однорідний чоловічий, чотириголосний.
Діапазон всього хору:
Теситура.
Тенор. Відносно робочого діапазону, то він достатньо широкий. Охоплює весь діапазон цієї партії, але все ж таки переважає середня теситура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: К.Г. Стеценка «Прометей”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок