Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Формування творчих умінь у процесі навчання диригування

Формування творчих умінь у процесі навчання диригування

Назва:
Формування творчих умінь у процесі навчання диригування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Формування творчих умінь у процесі навчання диригування


План
Вступ
Методи підготовки диригента до роботи над музичним твором.
Аналіз музичного твору як важливий метод формування творчих умінь.
Анотація на музичний твір як спосіб моделювання педагогічного процесу з виконавським колективом.


Вступ
Диригування – один із видів творчої діяльності в галузі музично-хорового мистецтва. Тому підготовку майбутніх вчителів до хорового диригування слід розглядати як їх підготовку до творчої діяльності. Ця підготовка передбачає оволодіння системою музично-теоретичних знань, методологією і методикою творчої діяльності, численними вміннями і навичками.
Диригування є загальним компонентом усіх основних напрямів професійної діяльності вчителя музики і що ця діяльність у певній мірі сприяє прилученню підростаючого покоління до музичної культури, дає підставу розглядати його відносно самостійний напрям праці вчителя. Оволодіння знаннями, вміннями і навичками у вирішенні організації диригентської діяльності вчителя музики зводиться до найважливішого – вдосконалення його самостійної роботи.
Не зважаючи на специфіку цієї роботи, вона повинна моделювати дійсний процес творчої діяльності диригента. Навчити майбутнього вчителя самого опрацьовувати пісенний шкільний репертуар, сформувати знання, уміння самостійної роботи над ним – це означає вирішити ряд творчих завдань, які складають серцевину його диригентської діяльності в класі, в позакласній роботі за межами школи. Тому вдосконалення самостійної роботи майбутніх вчителів музики доцільно здійснювати шляхом залучення їх у творчий процес. Зміст і характер якого наближений до змісту і характеру тих завдань, які доводиться вирішувати організаційно вчителю-диригенту в повсякденній практичній діяльності.
Щоб створити систему навчальних творчих завдань і визначити їх типологію, необхідно піддати ретельному психолого-педагогічному аналізу процес творчої діяльності диригента. Психологічний аналіз будь-якої діяльності передбачає характеристику її мети, засобів, змісту, кінцевих результатів і взаємозв’язку між ними.
Кінцева мета диригентської діяльності, як ідеалізований кінцевий її результат, полягає в організації хорового виконання твору і його цілеспрямованої дії на свідомість і емоційну сферу слухача.


І. Методи підготовки студента до роботи над музичним твором.
Перш як приступити до диригування музичного твору, його необхідно детально вивчити. Навички роботи над партитурою майбу-тній учитель музики набуває поступово, спочатку під наглядом і допомозі педагога, а потім - самостійно. Ціп важливій ділянці роботи приділяється виключна увага. Вироблення умінь і навичок опрацьовувати партитуру є важливою умовою виховання диригента Канерштейн М. Вопросы дирижирования. - М: Музыка, 1972. - С. 119-142; Розумний І. Посібник з диригування. - К.: Музична Україна. 1968. - С 55-78: Оль-хой КО. Вопросы теории дережерской техники и обучения хоровых дирижеров. - Л.: Мучыка. 1979.-С. 179-193..
Напевно тому всі дослідники диригентського мистецтва окремими розділами розкривають цю важливу ділянку роботи диригента Так, наприклад, відомий диригент-педагог К.О. Ольхов вказував на необхідність на заняттях з диригування послідовно, акуратно. 3 перших кроків виховання диригента вчити важливій справі роботи над партитурою: пояснювати, як приступати до гри партитури, співу партій, її аналізу, диригування Ольхой К. Теоретические основы дирижерской техники. - Л.: Музыка. 1984. -С. 144.. Автор посібника "Питання диригу-вання" М. Канерштейн відзначив, що "глибоке проникнення в харак-тер образів твору і їх розвиток, усвідомлення загальної драматур-гічної лінії твору допомагає виконавцю зрозуміти наміри автора, зрозуміти зміст музики і знайти потрібні засоби для його вираження. Тому робота над партитурою - одна із важливих сторін діяльності диригента. Вона вимагає напруженої праці, великого терпіння, допи-тливості і вміння" Канерштейн М. Вопросы дирижирования. - М.: Музыка. 1972. - С. 120..
Отже, робота диригента над партитурою і вироблення само-стійних умінь і навичок є важливою стороною його діяльності в оволодінні диригентським мистецтвом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування творчих умінь у процесі навчання диригування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок