Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> “Ти прекрасна, о наша Вітчизно” хор в супроводі оркестру з опери “Навуходоносор”Джузеппе Верді

“Ти прекрасна, о наша Вітчизно” хор в супроводі оркестру з опери “Навуходоносор”Джузеппе Верді

Назва:
“Ти прекрасна, о наша Вітчизно” хор в супроводі оркестру з опери “Навуходоносор”Джузеппе Верді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,24 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Анотація на тему:
“Ти прекрасна, о наша Вітчизно” хор в супроводі оркестру з опери “Навуходоносор”Джузеппе Верді


Загальні відомості про твір та його авторів
“Ти прекрасна, о наша Вітчизно” – хор в супроводі оркестру з опери “Навуходоносор” Джузеппе Верді.
Джузеппе Верді (1813-1901) – класик італійської музичної культури, один з самих визначних композиторів ХІХ ст.
Перу композитора належить 26 опер, духовні і інструментальні твори, романси. Найбільш значну частину творчого наслідства Верді складають опери, багато яких звучать з сцен оперних театрів всього світу вже більше сто років. Твори інших жанрів, за винятком Реквієма, практично не відомі, рукописи більшості з них загублені.
Джузеппе Верді прожив довге життя. Він народився в сім’ї сільського корчмаря і пралі. З великим трудом отримав музичну освіту. Його вчителями були сільський церковний органіст Й.Байстрокки, потім Ф.Провезі, що очолював музичне життя в Брусето, диригент Міланського театру Ла Скала В.Лавинья. Це були приватні уроки, тому що спроба поступити у Міланську консерваторію закінчилася невдачею.
Перший успіх композитора був пов’язаний з постановкою в міланському театрі. Ла Скала опери “Оберто” в 1839 р. Пізніше через 3 роки була поставлна опера “Навуходоросор”.
Серед опери 60-х рр. найбільшу популярність набула опера “Дон Карлос” (1867) по одноіменній драмі Міллера. Музика “Дона Карлоса” насичена глибоким психологізмом, настроює на вершини оперної творчості Верді – “Аїду” і “Отелло”.
“Аїда” була написана 1870 р. до відкриття нового театру в Каїрі. В ній органічно злились досягнення всіх попередніх опер6 досконалість музики, яскрава колористичність, відточеність драматургії.
Слідом за “Аїдою” був створений “реквієм” (1874) після якого наступило довготривале (більше 10 р.) мовчання. Викликане кризи сом суспільного і музичного життя. Це був час падіння пріоритету національних художніх традицій.
В роздумах про даль нішу судьбу італійської музики, Верді приступив до втілення замислу опери “Отелло” (1886 р.) ставшої істинним шедевром. “Отелло” являється особливою інтерпретацією шекспірського сюжету в оперному жанрі, зразком музично-психолоічної драми, доствореня якої композитор ішов все життя.
Останній твір Верді – комічна опера “Фальстаф” (1892) дивує своєю життєрадістю і незвичайною майстерністю: він ніби відкриває нову сторінку в творчості композитора, на жаль, не отримавши продовження.
Інтерес до цікавої і правдивої творчості Верді не ослаблюється. Для нових поколінь любителів музики вона залишається в собі ясність думки, вдохновенні почутті і музичну досконалість.
“Навуходоросор”
Пізньої осені 1841 р. Верді приніс директорові театру свою нову оперу “Навуходоносор” (Набукко), яка принесла композиторові широку популярність. У неповіреннях європейського народу, що втратив свою бальківщину і страждає, потрапивши у полон до вавілонян. Італійці побачили долю свого народу, гнобленого і своїми, і чутними володарями. Музика нового твору захоплювала слухачів з першого такту: - Такої музики досі не було, - одноголосно твердили співаки, оркестранти і критики. – це щось зовсім нове і нечуване... Верді зміг у звуках, у гармонічних сполученнях передати всі інші думки...
На репетиціях робочі, монтери, декоратори і машиністи кидали свою роботу і разом з хором співали популярні вже мелодії. А коли 9 березня 1842 р. відбулася прем’єра опери, в залі діялося щось неймовірне: кожен номер опери, кожна арія переривалася бурхливими оплесками, і Верді, котрий сидів непомітний для публіки, в оркестрі, настільки хвилювався, що не був спроможний вийти на сцену на вимогу публіки. – Я б хотів сьогоднішнього вечора бути на вашому місці, маестро, - сказав йому один з музикантів. – Але я щасливий вже тим, що сиджу поруч з вами.
Через незручну вимогу імені Навуходоносор перетворено в зменшене – Набукко, і тому оперу дуже часто почали називати “Набукко”.
Правда, “Набукко” викон4валась у старих костюмах, так як постановка трьох інших опер в тому сезоні ввела імпресаріо в великі розходи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: “Ти прекрасна, о наша Вітчизно” хор в супроводі оркестру з опери “Навуходоносор”Джузеппе Верді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок