Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> реферат на тему: Художньо-педагогічне спілкування в навчально-музичній діяльності

Загрузка...

Художньо-педагогічне спілкування в навчально-музичній діяльності / сторінка 3

Назва:
Художньо-педагогічне спілкування в навчально-музичній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,65 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
При цьому відбувається збагачення не лише індивідуальних інтерпретацій музики дітьми, а й художньої позиції вчителя.
Художньо-педагогічне спілкування на уроці музики здійснюється за допомогою вербальних (пояснення, коментування, навідні запитання, порівняння тощо), невербальних (пластичні рухи, жести, міміка, паузи тощо), і музично-виконавських (спільне музикування, пластичне інтонування тощо) засобів спілкування. Психологічно музично-педагогічна творча діяльність спирається на художньо-педагогічну інтуїцію, тобто, на здатність передбачати педагогічні явища, прогнозувати педагогічний результат, будувати свою діяльність у відповідності до розвитку педагогічної ситуації. В організації творчого учбового процесу визначальну роль відіграють асоціативні здібності вчителя, вміння моделювати та керувати педагогічними ситуаціями. Все це можна визначити як педагогічну творчість, яка є однією з основних професійних характеристик особистості вчителя музики і вищою формою педагогічної майстерності. Основною метою педагогічної творчості є створення нових методів і засобів вирішення педагогічних ситуацій у процесі художньо-педагогічного спілкування.
Якщо уроки, які створює вчитель, дійсно є результатом його творчості, його художньо-педагогічної позиції, якщо його дійсно цікавить творче спілкування з дітьми в якому він виявляє себе як педагог та художник, то діти завжди будуть готові до співтворчості.
Творча взаємодія у процесі шкільного уроку музики починається в той момент, коли щось єдине стає об’єктом спільних інтересів, бажань та прагнень Цим єдиним можуть бути : нові музичні враження, таємниця композиторського задуму, краса художнього образу; виконавська діяльність, емоційність слухацьких інтерпретацій, обґрунтованість аналітичних висновків. [1,53].
Ще одним компонентом художньо-педагогічного спілкування на уроці музики є педагогічна імпровізація – здатність вчителя на основі попередньої розробки у процесі уроку, спираючись на художньо-педагогічну інтуїцію, передбачати педагогічні явища, будувати свою діяльність відповідно до педагогічної ситуації. Таким чином педагогічна імпровізація – це створення уроку як художнього твору, безпосередньо під час виконання.[5,52].
Якщо одні учні стають імпровізаторами, то інші починають активно цікавитись тим, що відбувається. Учні, які до цього були глядачами, починають активно приймати участь у спілкуванні, отримуючи при цьому більш якісну інформацію, ніж при статичному спогляданні спілкування вчителя з іншими учнями. Можна зробити висновок, що уміння художньо-педагогічного спілкування входять до числа професійних вмінь вчителя як невід’ємна їх частина.
Перелік використаної літератури:
Ильев В.А. Технология театральной педагогики в формировании и реализации замысла школьного урока. – М., 1993 – 196 с.
Левин В. А. Воспитание творчества. – М., 1977 – 210 с.
Леонтьев А.А. Педагогическое общение. – М., 1996 – 320с.
Мистецтво в патріотичному та інтернаціональному вихованні / А.І.Муха та ін. – К.: Наук. думка,1998. – 84с.
Раппопорт С. Х. Искусство в школе: Сб. – М., - 1981, - 215с.
Сухомлинський В. О. Вибрані твори у 5 т. – К., - т. 3 – 544с
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Художньо-педагогічне спілкування в навчально-музичній діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок