Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> В. Моцарт (1756-1791 pp.)

В. Моцарт (1756-1791 pp.)

Назва:
В. Моцарт (1756-1791 pp.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,74 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
.
В. Моцарт (1756-1791 pp.)


Вольфганг Амадей Моцарт народився 1756 р. в австрійському місті Зальцбурзі в родині музиканта. Батько його, Леопольд Моцарт, був скрипалем, композитором, капельмейстером 11 Капельмейстер — диригент, керівник капели (хору, оркестру)., педагогом і займав посаду придворного музиканта у зальцбурзького грхієпіскопа. Старша сестра Вольфганга була також чудовою музиканткою.
Геніальність Моцарта почала виявлятися з трирічного віку. Чотирьох-п'яти років він уже грав на скрипці і клавесині і складав невеликі твори, не вміючи ще навіть записати їх.
У батька часто збиралися музиканти для спільної гри в ансамблі — тріо або квартеті. Коли хлопчику було чотири роки, він здивував усіх присутніх, цілком правильно зігравши всю партію другої, а потім і першої скрипки в квартеті. До шести років Моцарт уже настільки оволодів клавесином, що батько повіз його в першу концертну поїздку у Відень і Мюнхен, а в 1763 р. вони здійснили тривале концертне турне у Париж, Брюссель, Лоіїщй та інші міста.
Хист хлопчика звертав на себе загальну увагу, викликав подив, і слава про нього як про незвичайну дитину-вундеркінда 11 Вундеркінд — чудо-дитина; термін застосовувався здебільшого до особливо обдарованих дітей у галузі мистецтва. швидко зростала). І справді, це було явище зовсім виняткове, яке здавалося майже надприродним. Подібного випадку такого раннього музичного розвитку історія не знає. Ось що говорять про маленького Моцарта його біографи: «Коли вчили цього хлопчика чогось, то здавалося, що все було йому раніш відомо і тепер нібито тільки пригадується ним». Захоплення, що супроводжувало виступ маленького Моцарта, викликалося ще й тим, що він з однаковим успіхом виступав як піаніст, скрипаль, органіст, співак, імпровізатор і композитор. При цьому він зберігав свою життєрадісність, безпосередність веселої, здорової дитини. Поїздка Моцарта з батьком і сестрою тривала три роки І дала йому багато різноманітних вражень, особливо музичних.
Дальший розвиток Моцарта, уже не тільки віртуоза-виконав-ця, але й композитора, відбувався надзвичайно швидко. Твори восьмирічного Моцарта були згодом надруковані і деякими з них досі користуються при навчанні дітей гри на фортепіано. До дванадцяти років він уже написав цілий ряд творів для оркестру і для окремих інструментів. З дванадцяти років він пише свої перші опери.
Чотирнадцятирічний Моцарт поїхав в Італію, тодішній центр музичного, особливо оперного, мистецтва, щоб вдосконалюватись у писанні опер. Там він написав ряд опер та інших музичних творів. Слава Моцарта зростала.
До цього часу відноситься ще ряд випадків, які виявили геній юного Моцарта. На іспитах у Болонській музичній академії він написав за півгодини чудову фугу, на складання якої потрібно було 6—8 годин, і викликав цим захоплення найбільших музикантів Італії.
Дивовижна була і музична пам'ять Моцарта, якому досить було один раз послухати найскладніший твір, щоб запам'ятати його й записати цілком.
Повернувшись з Італії, Моцарт до 1781 р. жив здебільшого в Зальцбурзі. Він уперто працював, пишучи багато творів в найрізноманітніших жанрах. З творів цього періоду особливо цінні фортепіанні і скрипкові сонати. Одержуючи іноді замовлення з Інших міст, він робив туди нетривалі поїздки. Але обмеженість музичних вражень і можливостей у Зальцбурзі, відсутність оперного театру все більше пригнічували Моцарта.
У 1777—1778 pp. він їздив у Париж, де намагався оселитись, але, зазнавши невдачі, повернувся знову на батьківщину. Післй перебування в Парижі, де він слухав блискучу оперу, чудові концерти, життя в Зальцбурзі здавалось йоміу ще більш нестерпним.
Архієпіскоп, в якого служив Моцарт, весь час підкреслював становище композитора як слуги і на кожному кроці ображав його людську гідність. Він не давав йому можливості достатньо виявити себе як композитора і музиканта, і ця бездіяльність була обтяжлива для Моцарта. Кінець кінцем Моцарт вирішив, всупереч бажанню батька, залишити Зальцбург і в 1781 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: В. Моцарт (1756-1791 pp.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок