Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Навчання музичної і нотної грамоти

Навчання музичної і нотної грамоти

Назва:
Навчання музичної і нотної грамоти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Пошукова робота
на тему:
Навчання музичної і нотної грамоти


НАВЧАННЯ МУЗИЧНОЇ ГРАМОТИ
Завдання і зміст. Програма з співу вимагає, щоб учні навчилися правильно, свідомо і виразно співати. Для цього необхідно, щоб вони могли свідомо поставитись до розучуваних пісень, навчились осмислювати їх за змістом і характером, зрозуміли нотний запис і вміли користуватись ним під час розучування пісень.
Уже в І класі перед дітьми може бути поставлене завдання: визначити, якого характеру та пісня, яку вони співають,— танцювального або протяжного (спокійного), веселого чи журливого. У І класі е пісні, які відповідають всім цим визначенням. Так, наприклад, «Парад на Красній площі» А. Островського — маршова пісня, в ній співається про те, як діти йдуть на святковий Жовтневий парад; колискова «Котинька-коток» — спокійна, протяжна пісня; «Веселі гуси» — пісня танцювального характеру. Правда, серед пісень, які розучуються в І класі, ще немає яскравих танцювальних пісень, бо виконання дуже жвавої, рухливої пісні непосильне для маленьких дітей. Але таку пісню може проспівати сам учитель (наприклад, можна було б проспівати пісню «Пойду ль я»), а більш спокійну танцювальну пісню діти можуть проспівати самі («Во поле береза стояла»). Однак дітям доступне не тільки розуміння загального характеру пісні у зв'язку з її змістом, але й розуміння деяких виражальних засобів, зокрема таких, як темп і динаміка. Так, наприклад, їм не важко зрозуміти, що танцювальна пісня співається швидко, а колискова — повільно; бадьорий марш звучить голосніше, а колискова пісня — тихіше.
З кожним класом, з кожним наступним роком навчання учні ^співають і слухають дедалі складніші пісні, в яких використовуються більш різноманітні виражальні засоби. Однак розуміння різноманітних виражальних засобів музики неможливе без розвитку музичного слуху, без уміння чути і усвідомлювати ладову і ритмічну структуру пісні, напрям руху мелодії. Без добре розвиненого слуху не можна глибоко сприймати музику, не можна також і точно виконувати її.
Велику допомогу в цьому відношенні може подати розуміння нотного запису. Спів з нот сприяє свідомому засвоєнню мелодії, завдяки чому прискорюється і полегшується весь процес розучування пісні. За допомогою нот легко також відновлюється уже забута пісня.
Однак вчителю слід пам'ятати, що знання з музичної грамоти важливі не самі по собі, а лише як засіб для кращого засвоєння і виконання музики. Тому треба всю роботу по розвитку слуху і розумінню нотного письма будувати безпосередньо у зв'язку із співом, і знання давати на основі того, що вже діти чули і усвідомили.
НАВЧАННЯ НОТНОЇ ГРАМОТИ
Робота в І класі
У І класі діти повинні одержати перші поняття про висоту і тривалості звуків. Перше півріччя у вивченні музичної грамоти є своєрідним передбукварним періодом. Діти співають по слуху, слухають пісні у виконанні вчителя, починають поступово розбиратися у своїх слухових враженнях. Практика показала, що в першому півріччі недоцільно знайомити дітей з нотами. Необхідно ще підготувати їх до цього ознайомлення.
Як ми знаємо, в нотному записі відбита точна висота і тривалість звуків. Треба, щоб діти ще до ознайомлення з нотами ясно уявляли собі, що звуки бувають різної висоти, і розуміли, що означають визначення «високі» і «низькі» звуки. Кожний вчитель знає, що діти добре відчувають різницю між низькими і високими звуками, але назвати, їх словом-терміном не вміють. Вони здебільшого говорять: «товсті» і «тонкі» звуки. Коли ж діти користуються термінами «високі» і «низькі» звуки, то часто плутають їх. Разом з тим дуже важливо, щоб діти, ознайомившись з нотами, оволоділи поняттям висоти, щоб вони зрозуміли, що «тонкі» звуки називаються високими, а «товсті» — низькими.
Треба звертати увагу дітей на різницю звучання щодо висоти, використовуючи для цього різні приклади. Так розрізняються людські голоси і в мові, і в співі. В цілому чоловічі голоси звучать нижче жіночих; найяскравіша різниця між низьким, густим чоловічим голосом (бас) і високим, світлим жіночим голосом (сопрано).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Навчання музичної і нотної грамоти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок