Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Гармонічний мажор

Гармонічний мажор

Назва:
Гармонічний мажор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,06 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат
на тему:
Гармонічний мажор


1. Тризвуки гармонічного мажору
В гармонічному мажорі, внаслідок пониження VI ступеня гамми, акорди IV і II ступенів мають таку ж будову, як в однойменному мінорі: тризвук s - мінорний, тризвук sII - зменшений, вживається тільки у вигляді секстакорду (як і в мінорі):
Збільшений тризвук VI ступеню мало споживаний, і тому відомості про нього тут не даються (хоча при аналізі воно може зустрітися, наприклад, в романсі «Титульний радник» А. Даргомижського, в «Гопаку» з опери «Сорочинська ярмарок» М. Мусоргского і т. д.).
Умови застосування цих акордів у функціональних оборотах ті ж, що і для натурального мажору.
Акорди s і sII можна вводити прямо з VI пониженим ступенем:
або ж після акордів групи S натурального мажору. В одному з голосів утворюється хід на хроматичний півтон вниз від VI до VI зниженого ступеня:
2. Заперечння
Передача хроматичного півтону (в тій же, а особливо в іншій октаві) з одного голосу в іншій утворює фальш, звану заперечність, яке в учбовій практиці забороняється:
3. Застосування
Акорди субдомінантової групи гармонічного мажору застосовуються, природно, як усередині побудови (зокрема, при оточенні прохідного Т64 або Т6), так і в додаткових плагальних каденціях (див. схема 261 і 262 в даній темі).
4. Перехід акордів мінорної субдомінанти в акорди групи D
Акорди мінорної субдомінанти і секстакорд sII переходять також в акорди домінантової групи і кадансовий квартсекстакорд на основі вже відомих нам прийомів голосоведення, що повторюють норми гармонічного мінору (див. попередню тему).

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Гармонічний мажор

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок