Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> О. П. Бородін (1833—1887 рр )

О. П. Бородін (1833—1887 рр )

Назва:
О. П. Бородін (1833—1887 рр )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,54 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
О. П. Бородін (1833—1887 рр )


Олександр Порфирійович Бородін народився 1833 р. в Петербурзі. Загальну освіту Бородін здобув дома. Уже в дитинстві в нього яскраво виявились захоплення хімією і музикою, які визначили зміст всього його життя і діяльності. В обох галузях хлопчик виявив велику обдарованість.
В ранньому дитинстві Бородін часто відвідував казарми, що були недалеко від їхнього будинку. Там часто грав військовий оркестр. Матері довелося запросити одного з музикантів цього оркестру для навчання хлопчика гри на флейті. Незабаром він почав навчатися гри на фортепіано, а років 9-ти уже робив спроби складати невеликі музичні п'єси. Пізніше Олександр разом з одним із своїх ровесників багато грав у чотири руки, відвідував опери, концерти і таким чином знайомився з музичною культурою.
З великим захопленням Олександр займався також хімією. Вся його квартира була перетворена в лабораторію, заповнена приладами для дослідів з хімії тощо.
Коли прийшов час вибирати учбовий заклад, Бородін вирішив поступити в медико-хірургічну академію, де хімія була одним з основних предметів. Своїм серйозним ставленням до занять Бородін звернув на себе увагу професорів академії. Поряд з посиленими заняттями в академії він не залишив також занять музикою.
Успішно закінчивши академію, Олександр Порфирійович почав самостійну роботу як лікар у військовому госпіталі. Однак незабаром він залишив цю роботу і цілком віддався науковій праці в галузі хімії. У 1859 р. Бородін одержав наукове відрядження за кордон, де багато і успішно працював по основній спеціальності, продовжуючи займатись також музикою.
Повернувшись до Петербурга у 1861 p., Бородін зайняв посаду професора органічної хімії в тій же академії, де раніш вчився, і продовжував науково-дослідну і педагогічну діяльність до кінця свого життя.
Незабаром після повернення з-за кордону Олександр Порфирійович познайомився і зблизився з балакіревським гуртком. Як і раніш, музика для Бородіна була улюбленим заняттям у вільний від основної роботи час. Тісне спілкування з друзями-композиторами і музикантами сприяло тому, що Бородін не тільки не залишив музичних занять, але й написав ряд великих творів. У 1869 р. була з успіхом виконана його Перша симфонія. Запалений цим успіхом, Олександр Порфирійович почав писати Другу симфонію, яку він закінчив тільки через 7 років. В цей час уже починає виявлятися характерна для Бородіна повільність у роботі над музичними творами, обумовлена його величезною зайнятістю науковою, педагогічною і громадською працею. Крім основної роботи в академії, Бородін багато уваги приділяв і громадській роботі: він був одним із засновників і головних діячів перших Вищих жіночих медичних курсів у Петербурзі. Крім того, Олександр Порфирійович брав участь в роботі різних наукових товариств.
Музику О. П. Бородін писав тільки у вільний час, тобто влітку або під час хвороби. «Коли я хворий,— пише він,— настільки, що сиджу дома, нічого ділового робити не можу, голова тріщить, з очей течуть сльози, через кожні 2 хвилини доводиться лізти в кишеню за хусточкою,— я пишу музику».
У 1869 р. Бородін розпочав роботу над своєю єдиною оперою «ІКнязь Ігор» за сюжетом «Слово о полку Ігоревім», запропонованим йому Стасовим. Писав він оперу 18 років і все-таки вона лишилась незакінченою 11 Над приведенням у порядок рукописів опери та її завершенням працювали друзі Бородіна — Римський-Корсаков і Глазунов..
Працюючи над симфонією і оперою, Бородін попутно написав кілька пісень і романсів.
Особливим успіхом користувалася симфонічна картина Бородіна «В Середній Азії», написана у 1880 р. За відзивом Стасова, ця поема «чудова за поетичністю, колоритом пейзажу, за дивовижними барвами оркестру».
В останні роки життя Бородін, працюючи над оперою «Князь Ігор», написав два квартети і 3-тю симфонію. Симфонія лишилась незаписаною; 1-шу і 2-гу частини її відновив по пам'яті Глазунов.
Творча і громадська діяльність Бородіна, його моральне обличчя, його благородний, чуйний характер створили йому велику популярність, особливо серед студентської молоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: О. П. Бородін (1833—1887 рр )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок