Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Розвиток навичок читки нот з листа

Розвиток навичок читки нот з листа

Назва:
Розвиток навичок читки нот з листа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,35 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Розвиток навичок читки нот з листа


ПЛАН
І. Значення читки з листа у формування музично-інтелектуальних якостей учнів.
ІІ. Основні елементи навику читки з листа:
Структурна читка.
Швидкість і точність моторної реакції.
а) орієнтація рук і пальців на клавіатурі;
б) аплікатурна техніка.
Мислення попередження музичного тексту.
ІІІ. Допоміжні прийоми при уповільненому формуванні навиків читки з листа.
Бібліографія.


Читання це одне з джерел мислення і розумового розвитку.
В.О.Сухомлинський
Навчати читці з нотного тексту значить перед усім всестороннього розвивати учня як музиканта.
М.Е. Файгін.
Про значення читки з листа для розвитку учнів музична педагогіка говорить з давніх пір. Висловлення на цю тему можна зустріти в трактатах Ф.Е.Баха, Х.Шубарта і інших видатних педагогів – музикантів ХVІІ-ХVІІІ віків, Але особливі переваги читки з листа музичного тексту для професіонала любого рангу не раз наголошувались також великими виконавцями і педагогами дальших часів. Нагадаєм, що необхідність вправлятися в читці з нот з першого погляду – а prima vista – спеціально підкреслювалася в “Правилах” А.Гензельта.
До другої половини ХІХ століття вимоги по читці з нот були включені в навчальні програми практично всіх авторитетних музичних закладів Західної Європи та Росії. В цих навчальних закладах, очолюваних висококваліфікованими і досвідченими спеціалістами, читці з листа дійсно приділялось повсякденна і пристальна увага. Так, в Московській консерваторії вимоги в цьому плані були досить серйозні. Сам М.Г.Пін штейн заставляв своїх учнів акомпанувати з листа концерти. На подібній основі базувались заняття М.С.Звєрєва, В.Ію.Сафонова, а в біль пізніші часи Л.В.Ніколаєва, Т.Т. Нейгауза. Вони вважали, що читка з листа повинна складати певну частину повсякденного “раціону” занять учня-музиканта.
В чому ж конкретно користь читки з листа? В силу яких причин вона здатна стимулювати загальному музичний розвиток учня?
“Читка з лист а- форма діяльності, яка відкриває великі можливості для всестороннього і широкого ознайомлення з музичною літературою. Іншими словами. Читка з лист а- постійна і швидка зміна нових музичних сприйняттів, вражень, “Відкриттів”, інтенсивний поті багатої і різнохарактерної музичної інформації.
“Скільки читаєм - стільки знаєм” – ця давня, багаторазово перевірена істина повністю зберігає своє значення і в музичній освіті”.
(5, ст. 145-146)
Формування музично-ітелектуальних якостей здійснюється в музичній педагогіці, як і в любій іншій навчальній діяльності, в ході оволодіння відповідними знаннями; процеси музичного мислення знаходяться в тісній єдностіз процесами музичного пізнання. Звідси – значення читки з листа: розширюючи горизонти пізнаного в учнем в музиці, поповнюючи його фонд слухових вражень, збагачуючи професійний досвід, збагачуючи багаж спеціальних відомостей і т.д., - вона здатна зіграти найактивнішу роль в процесах становлення і розвитку музично свідомості.
Музично-інтелектуальні якості кристалізуються, звичайно, не тільки при читці, але і в інших видах професійної діяльності. Однак, іменно читкою з листа створюються умови “максимального сприяння”. Чому ж, в силу яких обставин? Перш за все тому, що читаючи музику, учень має справу з творами, які не обов’язково потім розучувати, освоювати у виконавському плані. Нема необхідності спеціально студіювати їх, удосконалювати у технічному відношенні. Ці твори, говорячи словами В.Й.Сухомлинського”, .. не для запам’ятовування, не для заучування. А проста із потреби мислити, пізнавати, відкривати, осягати, врешті, вражатися”, Звідси і особливий психологічний настрій при заняттях читки з листа. Спеціальні спостереження показують, що музичне мислення учнів при читці, звичайно при достатньо умілій, кваліфікованій читці, помітно тонізується, сприйняття стає більш яскравим, живим, загостреним, цінним. “Тут є одна тонка психологічна закономірність – співвідноситись з собою, - відбиваєшся в духовному житті особистості з найбільшою силою те, що не обов’язково запам’ятовувати, що не потрібно вдаватися до специфічного анатомування”, - писав В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розвиток навичок читки нот з листа

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок