Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Участь у хорі малолітніх співаків-хлопчиків і робота з ними

Участь у хорі малолітніх співаків-хлопчиків і робота з ними

Назва:
Участь у хорі малолітніх співаків-хлопчиків і робота з ними
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Участь у хорі малолітніх співаків-хлопчиків і робота з ними


План
1. Відбір хлопчиків до професіонального хору.
2. Вплив керівника на свою малолітню аудиторію.
3. Правила поведінки дітей під час співу.
4. Співання гам.
5. Мутаційний період.


У недалекому минулому всі професіональні хори були уком-плектовані так: партії басів і тенорів складалися з чоловіків, а партії сопрано і альтів — з малолітніх співаків-хлопчиків. Всесвітньовідомі російські хори Придворний і Синодальний були організовані саме за цим принципом.
Про технічну і художню зрілість згаданих хорів говорити не доводиться. Цим хорам була доступна хорова література у всеосяжному масштабі — від елементарних гармонічних цер-ковних співів до найскладніших партитур російських і західно-європейських композиторів.
Тепер у нас в Радянському Союзі організовано Державне хорове училище для професіонального навчання хлопчиків-співаків. Очолює це училище видатний спеціаліст хорової справи, заслужений артист республіки О. В. Свєшніков.
Отже, хлопчики-співаки для хору конче потрібні. В. Шебалін вважав голоси хлопчиків одним з найцінніших виконавських засобів щодо тембрового колориту, здатності до ідеального строю, ансамблювання.
Для професіонального хору треба відбирати співаків за їх голосовими даними і природною обдарованістю. На жаль, не так часто доводиться спостерігати поєднання цих двох власти-востей — хорошого голосу і природної музикальності.
Треба, проте, оговоритись, що малолітні співаки на перших порах дуже часто не можуть виявити повністю ні голосу, ні му-зикальності.
Відбираючи хлопчиків до хору, треба мати на увазі при-близно такі вимоги: тембр голосу; чистоту звука, тобто голос без найменших натяків на хрипоту; діапазон голосу — дискант від -мі1 до соль2 або ля2, альт — від ля малої до до другої октави; фізичне здоров'я; вік 7—8 і в крайньому разі 9 років. Хлопчиків, старших 9 років, брати до професіонального хору не варто, ба голосова кар'єра їх, на жаль, дуже коротка.
Відбирання, тобто проба голосів і музичних даних, аж ніяк не повинні обмежуватися одним разом. Початкове враження може бути помилковим. Треба прослухувати по кілька разів, щоб скласти хоч деяке попереднє уявлення про потенціальні можли-вості іспитників. Більш-менш певні висновки можуть бути зроб-лені тільки шляхом спостереження в процесі перших місяців навчання. Треба пам'ятати, що здібності часом розвиваються із значним запізненням.
Робота з дітьми над прищепленням їм співочо-ансамблевих навичок. Перш за все треба прищепити дітям переконання, що голос — це дуже ніжний інструмент, і його треба берегти. Вірним засобом для цього є тихий спів; навпаки, голосний спів (здебільшого сприйнятий, як крик) неминуче веде до розладнання голосу. Треба прищепити дітям думку, що змагання між ними щодо здібності брати дуже високі звуки або навпаки, дуже низькі, може пошкодити голосові, а то й зовсім його знівечити.
Одним словом, весь перший вплив керівника на свою мало-літню аудиторію повинен бути зведений до засвоєння думки про необхідність охорони даного природою голосу.
Перш ніж почати вправи, слід показати й навчити, як треба стояти або сидіти під час співу.
Стояти треба твердо, з розгорнутими носками, поставивши їх майже під прямим кутом. Плечі повинні бути трохи відхилені назад.
Сидіти треба рівно, не згинаючи спини, а руки тримати або на парті, або ж ззаду, над попереком.
Дихання, як найосновніший момент співу, треба добре, до ладу роз'яснити.
Вдих треба робити через ніздрі, безшумно, підіймаючи грудну клітку, і ні в якому разі плечей не піднімати.
Акт вдиху (набирання повітря в легені) може бути або по: вільний, поступовий, або досить швидкий.
При повільному вдихові маємо так зване повне дихання, а при швидкому — напівдихання.
Уміння брати повне дихання і напівдихання набувається відповідними вправами.
Акт видиху — найважчий. Уміння розважливо, економно ви-трачати запас повітря в легенях набувається також відповідними вправами і суворим розподілом моментів дихання під час співу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Участь у хорі малолітніх співаків-хлопчиків і робота з ними

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок