Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Ж. Бізе (1838—1875 pp.)

Ж. Бізе (1838—1875 pp.)

Назва:
Ж. Бізе (1838—1875 pp.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,52 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Ж. Бізе (1838—1875 pp.)


Жорж Бізе народився 1838 р. в Парижі в сім'ї музиканта. У 1847 р. він поступив у Паризьку консерваторію, яку блискуче закінчив дев'ятнадцятирічним юнаком як піаніст і композитор. Після цього Бізе був посланий на три роки в Італію для вдосконалення своєї майстерності. Уже там він написав кілька творів. У 1861 р. Бізе повернувся в Париж, де продовжував займатися композиторською діяльністю, писанням великих творів, здебільшого опер.
Вершиною творчості Бізе, перлиною оперної музики є опера «Кармен», яку він написав незадовго до смерті. Великою популярністю користуються і його опера «Шукачі перлів» і музика до драми Доде «Арлезіанка». Помер Бізе в розквіті творчих сил у 1875 р.
ТВОРЧІСТЬ Ж. БІЗЕ
Весь творчий шлях Ж. Бізе, аж до створення опери «Кармен», сповнений шукань і суперечностей. Поряд з дуже витонченими творами, до певної міри далекими від життя («Джаміле» і почасти «Шукачі перлів»), він пише твори реалістичні, глибоко пов'язані з життям народу, насичені народною мелодикою («Перська красуня» і «Арлезіанка»).
Музика до драми «Арлезіанка». В «Арлезіанці», останньому творі, написаному перед оперою «Кармен», Бізе найяскравіше виявив свої основні прагнення і смаки: тут він знайшов свій шлях — шлях до створення простої, життєвої музичної драми.
«Арлезіанка» — це музика до драми тієї ж назви французького письменника Альфонса Доде, Сюжет пов'язаний з життям французьких фермерів. У музиці «Арлезіанки» багато яскравих музичних характеристик, народних сцен, картин природи, сільського побуту. Вся музика побудована на народних мелодіях. Добре відомий хор з «Арлезіанки», побудований на справжній провансальській народній пісні (звичайно вставляється в оперу «ІКармен»). З музики до «Арлезіанки» зроблено дві сюїти, які користуються великою популярністю.
Опера «Кармен». Сюжет опери запозичений із повісті французького письменника П. Меріме «Кармен». В центрі опери — іспанська циганка, робітниця тютюнової фабрики. У порівнянні з повістю Меріме образ Кармен у Бізе привабливіший, поетичніший. Кармен чарує своєю безпосередністю, прямотою, щирістю і яскравістю почуттів.
В загальних рисах зміст опери такий. Кармен зустрічається з Хозе. Вони покохали одне одного. Через деякий час Кармен стала байдужою до Хозе, вона полюбила тореадора Ескамільо. Хозе переслідує Кармен своїми ревнощами, і вона, обурена зазіханням на її свободу, різко пориває з ним. Кінчається опера тим, що Хозе, побачивши на святі бою биків поряд з Ескамільо нарядну, по-святковому вбрану Кармен, у приступі розпачу і ревнощів убиває її.
Опера починається яскравою, блискучою увертюрою, яка немовби узагальнює її зміст. В ній зіставляється урочистий, життєрадісний марш (хор з останньої дії) з темою Тореадора.
Ця тема має значення основного лейтмотиву, бо вона завжди супроводжує появу Кармен, розвиваючись і змінюючись. Вона звучить завзято і весело при першій появі Кармен.
В момент же назріваючого конфлікту, коли Кармен кидає квітку Хозе, тема звучить трагічно, немовби віщуючи фатальний кінець.
Музичний образ Кармен, що є найяскравішим в опері, виражений через інтонації, близькі до народної іспанської пісні. Кармен найчастіше співає не одна, а в супроводі хору або невеликого ансамблю. Так, наприклад, «Хабанера» підтримується репліками хору. Чарівна мелодія проходить на фоні чіткого, імітуючого гітару супроводу.
Сегідилью, іспанську танцювальну пісню в тричастковому розмірі, Кармен виконує з танцем, кокетливо, завзято.
Глибоким драматизмом насичена сцена ворожіння. Аріозо-ІКармен звучить трагічно і на фоні легкого прозорого дуета циганок виступає особливо яскраво.
Обидва чоловічі образи подані контрастно. Хозе — образ ліричний, для нього характерна безпосередність, тепло, глибина почуттів. Ескамільо — енергійний, мужній, самовпевнений. Партію Хозе виконує драматичний тенор, а партію Ескамільо — баритон.
Свої почуття до Кармен Хозе найповніше виражає в арії у другій дії. Музичною характеристикою Ескамільо є знамениті куплети тореадора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ж. Бізе (1838—1875 pp.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок