Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Генезис народної музики

Генезис народної музики

Назва:
Генезис народної музики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Генезис народної музики


Найдавніша людина бере свої печатки з нижнього палеоліту, що бере свій початок біля 800 тисяч років тому (його завершення припадає біля 40 тисяч років тому). Це був період біосоціального розвитку людини. Упродовж цього часу удосконалювався людський мозок, а також ускладнювалися людські взаємини в середині роду. У цей час археоантропи лише вміли розколювати масивними рубилами кістки.
Близько 150 тисяч року тому люди палеоантропи навчилися користуватися вогнем. Це був великий прогресивний скачок в суспільному розвиткові людства. На цю добу припадають перші знахідки предметів матеріальної культури, пов’язані із поховальною обрядовістю. У цей час розпочинає формуватися примітивна мова звуко-кінетичного типу, супроводжувана синкретизмом (мімікою, рухами рук, тіла тощо). Первісна мова мала спонукальний характер.
40 тисяч років тому біологічний розвиток людини набирає відповідного оптимуму і вона набуває сучасного вигляду. Розпочинається соціальна епоха розвитку людства. З цього часу розпочинається верхній палеоліт, який охоплює три археологічні культури: оріньякську, солютрейську і мадледську. Оріньякська та солютрейська культури - це час виникнення мистецтва. Зокрема, в оріньякській культурі появляються статуетки жінок із каменю та кістки та одноколірні малюнки, а в солютрейській - кістяна голка, що спричинила появу одягу та ритуального вбрання. Появляються культи тварин та предків, найдавніші форми магії у вигляді тотемізму та анамізму. Всі ці уявлення пройдуть майбутні шари і збережуться у фольклорі до нашого часу.
Справжній розквіт палеолітичної культури припадає на мадлен, який розпочався близько 20 тисяч років тому. Тут знаходяться меадрові, ромбічні, зигзагоподібні різьблення по кістці, скульптурні зображення танцюючих жінок, використовуються багатоколірні малюнки. До мадленської епохи належать і знахідки музичних інструментів, виготовлених із кісток тварин та кісткових пластин. У печерах відкрито численні зображення тварин та мисливських сцен.
Мова наприкінці верхнього палеоліту вже була досить розвинена і досконала. У ній вже зустрічається символіка. Форма первісного співу опиралася на серіацію - точну або варійовану повторюваність нескладного ритмоінтонаційного звороту. Але ритм та інтонація ще нерозривно спів і снували з мовою.
15 тисяч років тому різко змінився клімат на землі, зникли великі звірі, які були основним об’єктом полювання та обрядової символіки. На зміну палеоліту прийшов мезоліт. Велика родова сім’я стає значно меншої Найвизначнішим досягненням мезоліту стає винахід лука і стріли та приручення собаки. Великі об єднання мисливців та рибалок стають невеликими. Мезоліт стає епохою винахідливості й особистої ініціативи.
Такого роду спосіб життя приводить до розширення фонду обрядових інтонацій, основними серед яких є спонукальні, закличні та вольові. В цей період починають формуватися звукомагічні формули, які повторюються колективно, або в діалозі волхва і членів роду. В ритмі зростає організованість через удосконалення колективних танців та співів.
Музика мезоліту в цей час мало нагадувала сучасне фольклорне мистецтво, оскільки вона була складовою ритуалізованого спілкування і досить близько знаходилася із рядом звичайних психічних станів: колективної радості, колективного гніву тощо. У цей час мистецтво ставило перед собою мету викликати єдині почуття і підкоряти певним колективним емоціям членів общини. Таким чином відбувався вплив общини і вождів на зовнішній світ - уявний і реальний. Отже, мистецтво і музика були невіддільні від чарівництва. У цьому - магічний сенс первісного мистецтва.
Приблизно за 9 тисяч років тому розпочалася криза мисливського господарства. Мезоліт змінюється неолітом - новим кам’яним віком. Це був своєрідний перехід від непродуктивного господарювання до продуктивного - скотарства і землеробства. Неоліт, за словами П.Тейяра де Шардена "найкритичніший і найвеличніший із усіх періодів минулого - період виникнення цивилізацій".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Генезис народної музики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок