Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів

Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів

Назва:
Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,46 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів


Хорове виконання будь-якої навіть найпростішої пісні вимагає від співаків цілого комплексу вокально-хорових навиків, а саме: володіння (хоча б елементарне) співацьким диханням і звукоутворенням, навиків співати в унісон, зливатися з голосами решти співаків за тембром, динамікою звука, деяких навиків з галузі дикції. Будь-який хоровий твір вимагає виразного виконання, що також пов'язане з певними вміннями і навиками. Тому при навчанні хорового співу неможливо працювати спочатку над набуванням одного навику, а потім уже другого, третього і т. д. Певна комплексність роботи є неминучою. Проте певна послідовність набуття вокально-хорових навиків все-таки можлива і необхідна. В кожній пісні завжди можна виділити два-три головні художньо-технічні завдання, які на даному етапі навчання становлять собою основні труднощі для співаків і на подоланні яких необхідно зосередити особливу увагу. Разом з тим про основні елементи співацького процесу в цілому слід пам'ятати завжди, весь час стежити за активністю дихання, чистим унісоном партії, злитним ансамблем, за якістю звука, ясною вимовою слів і бути уважним до змісту виконуваного твору.
Вокально-хорова робота проходить через усі хорові заняття від початку і до кінця, але головним чином вона здійснюється в процесі розучування пісень, хорових творів і на спеціальних вокально-хорових вправах, що виконуються на окремі голосні склади, а також з текстом. Спеціальні вправи відіграють у вокально-хоровій роботі велику роль, вони дають можливість співакові максимально зосередити свою увагу на деяких основних елементах співацького процесу (насамперед на диханні, інтонації і якості звука). Під час роботи над піснею неминуча велика комплексність завдань.
ОДНОГОЛОСНИЙ ХОРОВИЙ СПІВ
Від співаків-професіоналів нерідко доводиться чути, що «мистецтво співу є мистецтво дихання». Це твердження до певної міри є правильним, бо дихання дійсно є найважливішою основою всього співацького процесу. Тому з перших же уроків починається праця над диханням. Початкові вправи співаються legato. Необхідно зразу ж стежити за чистим унісоном і за злиттям голосів за тембром.
Співати такі вправи на півтонах вгору і потім вниз:
Мета цієї вправи полягає у вистроюванні хорового унісону, у виробленні м'якої атаки (початку) звука, в точному вступі і закінченні за рукою диригента. Звук слід тягнути, не посилюючи його і не послаблюючи. Вправа співається на одному з трьох згаданих складів, спочатку на складі «лю», бо на голосних «у-ю» унісон вистроюється найлегше. При виконанні як цієї, так і наступних вправ необхідно активно брати дихання і злегка затримувати його перед початком співу.
Цю і наступні вправи необхідно співати дуже зв'язно, голосні вимовляти швидко.
Вправа № 4 і наступні за нею вправи підготовляють спів кількох звуків на один склад. При виконанні цих вправ слід дуже точно переходити з одного звука на інший, не «під'їжджати» до звуків, брати кожний звук з легким поштовхом, спочатку з маленьким придихом.
Основна мета вправи № 7 полягає у виробленні опори звука на дихання. Спів на приголосному «з» (не переходячи на «с») викликає напруження мускулів черевного преса, яке слід зберігати при переході на склад «за». Не слід співати другу частину вправи на нюансі f, бо тут легко може виникнути форсоване, крикливе звучання.
Вправи № 8—10 служать правильному формуванню різних голосів. Разом з тим на цих вправах закріплюються також навики, набуті на попередніх: навики активного дихання з затримкою, точного переходу з одного звука на інший, особливо при співі ряду звуків на один склад, навики вистроювання унісону.
Ті ж самі навики закріплюються і на таких коротеньких поспівках з текстом, які, як і попередні вправи, співаються на півтонах вгору і потім вниз:
В піснях з текстом, хоч і дуже простих, виникають деякі додаткові труднощі, зв'язані з вимовою слів та фразуванням. В кожній з наведених пісень зустрічаються слова, в яких підряд ідуть два голосні звуки, в окремих випадках і три (наприклад, «розцвіли» у вправі 15; «Радянська», «честю» у вправі 16а).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Вокально-хорова робота. одноголосний хоровий спів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок