Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Вивчення вправ і етюдів

Вивчення вправ і етюдів

Назва:
Вивчення вправ і етюдів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,50 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат з Музики
на тему:
Вивчення вправ і етюдів


ВИВЧЕННЯ ВПРАВ І ЕТЮДІВ
МІСЦЕ Й ПРИЗНАЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО МАТЕРІАЛУ
Іноді доводиться зустрічатися з твердженням, що виконавська техніка набувається виключно під час вивчення художніх творів і що технічний розвиток учня залежить від того, наскільки вдало підібрано для нього художній репертуар, та від кількості й якості цього репертуару. Прихильники такого погляду однобічні в своєму розумінні навчального процесу і недооцінюють значення технічно-го матеріалу.
Існує і протилежна думка, ніби техніка виконавця формується тільки завдяки вивченню вправ та етюдів, які завжди повинні бути в центрі його уваги. Але прихильники ізольованого опанування техніки забувають, що живе виконавське мистецтво не може спиратися на абстрактні технічні навички, здобуті на вправах та етю-дах. Такі навички, за висловом Г. Нейгауза, є лише свого роду «напівфабрикатом», який потребує дальшої обробки й розвитку на художній літературі.
Завданням кож-ної вправи й кожного етюда неминуче повинно бути опанування певних простих елементів музики: чистої інтонації, точного ритму, , вирівняного звучання, певного забарвлення тембру тощо. Вправ-ність виконання технічного матеріалу без урахування його звучан-ня не має сенсу. Навпаки, саме ясність мети сприяє технічній шліфовці ігрового руху.
Таким чином, основне призначення технічного матеріалу поля-гає в тому, щоб допомогти швидше і надійніше засвоїти художній репертуар.
Вивчення технічного матеріалу в зв'язку з конкретним худож-нім твором має три функції: 1) підготовчу, 2) зміцнюючу і 3) ви-правляючу. Запланувавши для учня новий концерт або складну п'єсу, доцільно ще до початку роботи над ними ввести в щоденні заняття відповідно підібрані вправи й етюди на ті технічні прийоми, які там зустрінуться.
Систематична робота над вправами й етюдами корисна не тіль-ки для розвитку загальної та прикладної техніки. Вона сприяє вихованню фізичної витривалості музиканта, зміцненню його психічної витримки й уваги. Щоденна гра технічного матеріалу необхідна і для того, щоб приводити ігровий апарат у робочий стан і підтримувати досягнутий рівень техніки, але не повинна переви-щувати половини всього часу роботи за інструментом.
Робота над вправами — це ніби попереднє заготовлення основ-них конструкцій, з яких" потім монтується художнє виконання. Во-на доцільна лише тоді, коли вправи охоплюють типові види скрип-кової фактури, які найчастіше зустрічаються в художніх творах. До основних видів фактури, які вивчаються на вправах, належать:
У систематичній ро-боті і на протязі більших відрізків часу гра вправ обов'язково повинна відзначатися достатньою різноманітністю, бо лише тоді во-на розвиває потрібні для художньої гри навички. Невпинне онов-лення самих вправ і способів їх вивчення, поступове ускладнення завдань, заміна одних вправ іншими ,— ось вірна методика, яка виховує творче ставлення до занять технікою, розвиває гнучкість і оперативність у цій роботі.
На кожному етапі навчання скрипаля щоденні вправи поділя-ються на постійні й додаткові.
До постійних вправ належать основні технічні формули, які включають у себе найуживаніші в більшості художніх творів технічні прийоми в їх узагальненому схематичному вигляді. Це, головним чином, гами й арпеджіо, які виконуються основними ти-пами штрихів, подвійними нотами тощо.
Додаткові вправи охоплюють ті розділи техніки, в яких учень особливо відстає і які мають більш індивідуальний харак-тер. До них належить вивчення гам прикладними варіантами й епі-зодичні негамоподібні вправи спеціально для даного художнього твору у відповідності з завданнями його засвоєння. Заняття вправами, завдяки певній беземоціональності їх звуко-вого матеріалу, завжди вимагають великої вольової зосередженості й розумової активності. Без дотримання цієї умови користь від них буде невелика.
Гами й арпеджіо — це універсальний, найдійовіший вид вправ, який дає матеріал для засвоєння майже всієї техніки скрипаля. Необхідність систематичної роботи над гамами й арпеджіо випли-ває насамперед з того, що вони містять у собі звукові формули, які входять у фактуру всіх художніх творів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вивчення вправ і етюдів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок