Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> До питання адаптації програм фахової підготовки музиканта до вимог кредитно-модульного навчання

До питання адаптації програм фахової підготовки музиканта до вимог кредитно-модульного навчання

Назва:
До питання адаптації програм фахової підготовки музиканта до вимог кредитно-модульного навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,94 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
До питання адаптації програм фахової підготовки музиканта до вимог кредитно-модульного навчання


Резюме: Автор піднімає актуальні питання адаптації програм фахової підготовки музиканта до вимог кредитно-модульного навчання, організації самостійної роботи студентів в умовах кредитно-модульного навчання. В статті розглядається зміст модуля „Індивідуальне навчально-творче завдання” в структурі залікового кредиту програми навчального курсу „Основний музичний інструмент” для студентів спеціальності 7.020207 „Музична педагогіка і виховання”
Ключові слова: зміст модулю „Індивідуальне навчально-творче завдання”, особливості організації самостійної роботи студентів.
В останній час багато дискусій виникає з приводу приєднання України до Болонської конвенції. Взявши курс на євроінтеграцію, ми намагаємось підтримувати, навіть деколи ідеалізувати більшість європейських ініціатив. Однак у будь-якій ситуації треба виходити з власних інтересів, не втрачаючи здатність до критичної оцінки. Поряд з позитивними моментами „болонської теми” є, безумовно, і такі, які можуть негативно вплинути на організацію навчального процесу вищої школи. Особливо це стосується підготовки музиканта. Перехід на кредитно-модульне навчання з мистецьких дисциплін повинен проходити, на нашу думку, в розрізі структуризації навчальних програм та введенні модульно-рейтингової оцінки знань студентів. Такий підхід не зруйнує систему музичної освіти і збереже специфіку фахової підготовки.
Особливості організації навчального процесу підготовки фахівців за вимогами КМСОНП розглядається в роботах багатьох науковців (М. Степко, Я. Болюбаш, В. Грубінко, В. Бех, Ю. Маліновський, Б. Левківський та ін.). В музичній педагогіці проблеми вивчають Н. Палій, Л. Проців, В. Буцяк, В. Клин. Незважаючи на значну кількість досліджень, питання організації самостійної роботи студента в програмах підготовки музиканта за вимогами КМСОНП залишаються маловивченими. Досвід впровадження цієї системи навчання напрацьований з багатьох дисциплін, але використання нових форм викладання „Основного музичного інструменту” вивчено недостатньо.
Метою нашого дослідження є вивчення умов адаптації програм фахової підготовки музиканта за вимогами кредитно-модульного навчання та методики організації самостійної роботи студента за КМСОНП в програмі курсу „Основний музичний інструмент”.
У кредитно-модульній системі студент трактується як активний суб’єкт, який не просто пасивно сприймає подану викладачем інформацію, а й самостійно опрацьовує навчальний матеріал під керівництвом викладача, виконує індивідуальні завдання творчого та навчально-творчого характеру.
Новою формою активізації самостійної роботи студентів в умовах кредитно-модульної системи виступає ІНДЗ (індивідуальне навчально-дослідне завдання). Пошук практичної реалізації цього принципу в умовах підготовки фахівців мистецького напрямку привів до трактування ІНДЗ як ІНТЗ (індивідуальні навчально-творчі завдання).
ІНТЗ - вид позааудиторної самостійної роботи студентів навчального, виконавського, творчого, пошуково-дослідного характеру:
самостійне вивчення частини програмного матеріалу, систематизація, поглиблення, узагальнення та практичне застосування знань студента з навчального курсу та розвиток навичок самостійної роботи;
самостійне опрацювання музичної, довідкової, мистецтвознавчої літератури для написання анотацій, рефератів, повідомлень, лекцій-концертів, диспутів;
розробка планів музично-виховних заходів, вечорів, концертів;
написання наукових статей, тез.
ІНТЗ – модуль, який оцінюється як частина навчального курсу з урахуванням загальної оцінки, що надає вагомості даному виду роботи й робить її зміст вартісним.
Робота протягом минулого навчального року показала, що винесення значного об’єму матеріалу на самостійне опрацювання є малоефективним, оскільки студент-першокурсник не володіє в достатній мірі спеціальною музичною підготовкою і відповідними навичками теоретичних узагальнень. Тому на самостійне опрацювання були винесені лише деякі теми творчого характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: До питання адаптації програм фахової підготовки музиканта до вимог кредитно-модульного навчання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок