Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> M. І. Глінка (1804—1857 pp.)

M. І. Глінка (1804—1857 pp.)

Назва:
M. І. Глінка (1804—1857 pp.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,13 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
M. І. Глінка (1804—1857 pp.)


Михайло Іванович Глінка народився 1804 р. в Смоленській губернії. Дитячі і юнацькі роки Глінка провів у маєтку своі'х батьків. Близьке знайомство з народною піснею і кріпосним оркестром справили великий вплив на його дальший розвиток. Завдяки цьому Глінка познайомився з оркестровими інструментами, з різноманітними народними піснями в оркестровому звучанні, а також з музикою іноземних композиторів. З 11 років Глінка навчався гри на фортепіано, він виявив великі здібності і палку любов до музики. «Музика — це душа моя», говорив він.
13 років Глінку відвезли до Петербурга, де він вчився в благородному пансіоні при Педагогічному інституті. У благородному пансіоні Глінка провчився 4 роки, не перериваючи занять музикою; він брав уроки фортепіанної гри, трохи займався співом, вивчав теорію музики. В цей час Глінка почав свої перші композиторські спроби і настільки вдало, що незабаром після закінчення пансіону здобув славу талановитого піаніста-імпровізато-ра:і молодого композитора.
Під час дальшого перебування в Петербурзі Глінка зблизився з групою молоді, серед якої були великі аматори музики. Він пише цілий ряд вокальних творів, зокрема романси «Не спокушай мене, благаю», «Ой ти душенька, красна дівиця», «Ой ти, ніч ти, ніченька» та ін.
У 1830 р. Глінка їде за кордон, де проводить майже 4 роки, з них 3 роки — в Італії. Він грунтовно вивчає італійську оперу, особливо мистецтво bel canto (гарного співу). За кордоном він написав чимало творів, які були видані в Італії. Потім Глінка відчув розчарування і невдоволеність своєю творчою роботою. У 1834 р. він повертається в Росію і починає працю над своєю першою великою національною оперою «Іван Сусанін». Глінку захопив драматизм сюжету і можливість широкого показу життя та почуттів свого народу. В основу музики Глінка поклав характерні риси російської селянської пісні. Завдяки цьому опера набула глибоко народного характеру.
Опера «Іван Сусанін» була прийнята до постановки. В кінці 1836 р. відбулося перше її виконання. Зовні успіх опери був досить великий. За бажанням царя Миколи І опері було дано іншу назву — «Життя за царя». Проте музика опери лишилась чужою і незрозумілою придворній, аристократичній публіці і викликала зневажливу оцінку — «кучерської музики». Це пояснювалося тим, що публіка звикла переважно до італійської опери, а музика Глінки, як глибоко народна, не могла сподобатись їй. Чужим для цього роду публіки був і зміст опери, в якій вперше на сцені придворного театру були показані народні образи.
Після постановки «Івана Сусаніна» Глінка протягом найближчих кількох років провадить інтенсивну діяльність як музи-кант-педагог і як композитор. Педагогічну діяльність Глінка вів у придворній співацькій капелі, де протягом кількох років викладав співи. Після залишення капели Глінка поряд з композиторською діяльністю продовжував педагогічну роботу із співаками-аматорами та професіоналами. В цій галузі він дав так багато цінного, що його можна вважати одним із засновників російської вокальної школи. Поряд з постановкою голосу багато уваги приділяв Глінка свідомості і виразності виконання.
Поступово композитор відходить від придворного,- велищ-світського товариства і зближається з колом літераторів, поетів, художників, які збиралися в його друга — поета Кукольника. В ці роки Глінка створює більшість своїх кращих творів: музику до трагедії Кукольника «ІКнязь Холмський», «Вальс-фантазію» для симфонічного оркестру, більшість з своїх кращих романсів, зокрема романс «Я пам'ятаю мить чудову», і оперу «Руслан і Людмила».
Сюжет поеми Пушкіна «Руслан і Людмила» привернув увагу Глінки ще в 1836 р. Глінка розповів Пушкіну про свій намір використати поему для написання опери. Великий поет зацікавився, цим і хотів внести зміни в поему, щоб зробити лібретто, але смерть перешкодила йому здійснити цей задум.
У 1842 р. опера «Руслан і Людмила» була закінчена, прийнята до постановки, і рівно через шість років після перыш постановки «Івана Сусаніна» петербурзька публіка почула новий, геніальний твір Глінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: M. І. Глінка (1804—1857 pp.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок