Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Симфонія

Симфонія

Назва:
Симфонія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.6

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Симфонія


За останні два століття симфонічна музика зайняла у європейській музичній культурі одне з провідних місць. Як відомо, саме симфонія здатна чи не найповніше розкрити становлення, розвиток і утвердження певної ідеї в її конфліктному розгортанні.
Грунт для виникнення симфонії був підготовлений музикантами багатьох країн, проте з'явилась вона у творчості композиторів Мангеймської школи (це співдружність чеських композиторів, які очолили придворний оркестр у німецькому місті Мангеймі). Найталановитіші з них — Ян Стаміц і Франтішек Ріхтер — були авторами перших симфоній. Вони також започаткували новий тип оркестру.
Саме у творчості мангеймівців термін «симфонія» закріплюється за оркестровим циклічним твором (50—60-ті роки XVIII ст.). Адже ще в першій половині цього століття симфонією називали сольний інструментальний чи оркестровий твір (наприклад, симфонії або триголосні інвенції для клавіру И. С. Баха або симфонія чи увертюра до ораторії Г. Ф. Генделя).
Класична симфонія формується у 70—80-ті роки XVIII ст. у творчості Йозефа Гайдна та Вольфганга Моцарта.
Симфонія — це переважно чотиричастинний циклічний твір. Перша частина — сонатне алегро — будується на контрастному зіставленні двох тем (детальніше будову сонатного алегро буде розглянуто нижче); друга, повільна, частина — головним чином, лірична; третя — менует (у музиці XIX ст.— скерцо); четверта частина— живий фінал, у якому дається логічне завершення усього твору. Отже, кожна з частин циклу виконує свою образну й формотворчу функцію. Вони контрастують між собою за темпом і характером музики і разом творять цикл.
До оркестру Гайдна і Моцарта входили такі інструменти: дві флейти, два гобої, два фаготи, дві валторни, одна-дві труби, пара литавр і струнний квінтет (перші та другі скрипки, альти, віолончелі, контрабаси); нерідко вводились і кларнети. Такий склад оркестру сформувався ще у Мангеймській школі. З часом він поступово доповнювався новими інструментами. Так, Бетховен вводить тромбони, трикутник, тарілки, великий барабан; у наступні роки оркестр зростає і за рахунок інших інструментів.
Одним з найвизначніших симфоністів минулого був німецький композитор-класик Людвіг ван Бетховен (1770—1827). Його дев'ять симфоній — видатний вклад у світову музичну культуру.
У XIX ст. симфонія завойовує концертні естради багатьох європейських країн. До симфонічного жанру звертаються митці різних національних шкіл. Найвидатнішими композиторами, що писали оркестрову музику в той час, були Франц Шуберт і Густав Малер (Австрія), Гектор Берліоз (Франція), Йоганнес Брамс (Німеччина), Петро Чайковський і Олександр Бородін (Росія), Антонін Дворжак (Чехія).
Симфонічна музика посіла вагоме місце і в музичній культурі XX ст. Найвизначніші представники цього жанру в наш час — Олександр Скрябін, Сергій Прокоф'єв, Ігор Стравінський, Борис Лятошинський, Лев Ревуцький, Дмитро Шостакович, Арам Хачатурян, Артур Онеггер, Бела Барток.
Перші симфонічні твори вітчизняних авторів з'явилися ще наприкінці XVIII ст. Це «Концертна симфонія» Д. Бортнянського і три симфонії на слов'янські теми Ернеста Ванжури, який жив і працював у Петербурзі у 80—90-ті роки. Перша, так звана «Українська», симфонія Ванжури, як і Симфонія соль мінор початку XIX ст. невідомого автора, написані на українському народнопісенному матеріалі.
Інтерес до оркестрової музики на Україні пожвавлюється у другій половині XIX ст. «Юнацьку симфонію» створює Микола Лисенко, «Українську симфонію» — Михайло Калачевський, Симфонію соль мінор — Володимир Сокальський. Спираючись на досягнення зарубіжної та російської класики, вони пишуть яскраві й оригінальні симфонічні полотна, в яких фольклорний матеріал відіграє важливу роль. Наприклад, теми усіх частин симфонії Колачевського побудовані на мелодіях українських народних пісень.
Найвидатніші досягнення українського радянського симфонізму пов'язані з іменами Льва Ревуцького, Бориса Лятошинського і Станіслава Людкевича.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Симфонія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок