Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> «Чому соловейки співають вечорами?» (модель підсумкового музичного заняття у дошкільному закладі)

«Чому соловейки співають вечорами?» (модель підсумкового музичного заняття у дошкільному закладі)

Назва:
«Чому соловейки співають вечорами?» (модель підсумкового музичного заняття у дошкільному закладі)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,59 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
«Чому соловейки співають вечорами?» (модель підсумкового музичного заняття у дошкільному закладі)


Мета: закріпити у дітей вміння співати чітко, виразно, без крику та напруження;
систематизувати знання дітей про певні музичні поняття: композитор, виконавець, слухає, про структуру музичного твору, його характер.
розвивати естетичний смак, музичний слух, творчу активність дітей;
виховувати у дітей емоційне спрямування мистецтва, бажання брати участь у різних видах музичної діяльності, удосконалювати вміння дітей у виконанні певних танцювальний рухів;
Обладнання: магнітофон, диск, іграшки – лисенятко, Півник, музичний інструмент – сопілка, свистулька-соловейко, дитячі музичні інструменти.
Під марш діти заходять до залу, утворюють коло.
Музичне вітання.
Муз. кер. Я хочу запросити вас у подорож до казочки. Але щоб потрапили до казкової країни нам потрібно пройти танцювальну стежинку. Ви згодні?
(Під магнітофонний запис діти виконують у колі танцювальні елементи: ходьба по колу,ходьба на носочках, підскок, галоп боковий, встановлення ноги на п’яточку, пружинка, ритмічне плескання – 12 . Закріплення танцювальних елементів).
Муз. кер. Із завданням ви всі справилися. Виконували ви рухи ритмічно, погоджували їх з музикою. Ми пригадали всі розучені вами танцювальні елементи.
Для того, щоб потрапити до казочки, проходимо крізь ворітця. (крок-дрібушечка). Ось ми і потрапили на казкову лісову галявину. Після насиченої танцювальної стежинки пропоную вам відпочинок. (для заспокоєння організму, внормування серцебиття діти лягають на килим. На спинки. Звучить тиха, лагідна музика у записі).
Муз. кер. Уявіть собі, що ви потрапили до лісу. Вітерець гойдає гілочки дерев, листочки тихенько шепочуть між собою. Сонечко своїми лагідними промінчиками торкається вашого личка. Ви посміхнулися. (Діти піднімаються).
Прошу сідайте зручненько і слухайте уважненько.
Жив собі Соловейко. Він дуже любив співати. Сусіди сварилися і говорили, що спів – це важка праця, але водночас приємна, і приносить задоволення. І ви також це розумієте, адже ви вже навчилися працювати над красивим співок. Правда?! Я хочу познайомити вас із розпівочкою «Добрий день. Вам, киці» (розуміння. Працювати над віршем засвоєнням мелодичної лінії. Звертати увагу дітей на природній спів, без крику та напруження).
Муз.кер. – Наступного дня вирішив Соловейко влаштувати концерт на замовлення. Ви згодні допомогти? (відповіді дітей).
Сів Соловейко на гілочку і заспівав. Співав він так солодко, що його почули бджілки і медок їхній зробився ще солодшим. Хочете послухати, як співав Соловейко? (Звучить свистулька-соловейко).
Який музичний інструмент вам нагадує спів Соловейка? (сопілочку)
Пропоную вам послухати музичний твір, виконаний на сопілочці. Цей твір немає назви. Ваше завдання - придумати назву цій музиці. (Виконую на сопілці мелодію «Колискової» Відповіді дітей).
Розкажіть мені про цю музику, яка вона? Який в неї характер? (бесіда з дітьми про характер музики, динаміку).
Ви знаєте, що для того, щоб музика перетворилася у живе мистецтво. Вона проходить довгий шлях.
Для того, щоб музику почути, потрібно щоб її хтось написав? Як називають людину, яка пише музику? (Композитор)
А тепер уявіть собі, що композитор написав ноти і вони лежать у нього в портфелі, чи в шухляді стола. Ми маємо музику чи ні?
Діти: Маємо!
Ви впевнені? Звідки ви знаєте? Ви ж її не чули, адже вона лежить в композитора в портфелі. Може її хтось почути?
Діти: Ні, не може!
А хто ж нам потрібний для того, щоб почути цю музику?
Діти: Співак, хор, оркестр. Скрипка?
Всіх, хто виконує музику називають виконавцями.
Уявіть собі таку картину – я написала музику. Хтось її виконав. Як ви думаєте, чи перетворилася ця музика у живе мистецтво?
Може ще нам хтось потрібний? Для кого пишуть композитори музику?
Діти: Для нас! Для дітей! Для всіх!
Як ми назвемо тих, хто слухає музику?
Діти: Слухачі!
Тепер ми знаємо, щоб музика стала справжнім, живим мистецтвом потрібен – композитор, виконавець, слухач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: «Чому соловейки співають вечорами?» (модель підсумкового музичного заняття у дошкільному закладі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок