Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Творчість Й.С. Баха у Веймарський, Кеттенський і Лейпцігський періоди

Творчість Й.С. Баха у Веймарський, Кеттенський і Лейпцігський періоди

Назва:
Творчість Й.С. Баха у Веймарський, Кеттенський і Лейпцігський періоди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,32 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Творчість Й.С. Баха у Веймарський, Кеттенський і Лейпцігський періоди


Тема: Життя та творчий шлях Й.С. Баха
Й.С. Бах – німецький композитор ХVІІІ ст.
Біографія Й.С. Баха: а) дитячі роки;
б) веймарський період творчості (1706-1717)
в) кеттенський (17-1723)
г)лейпцігський (1723-1750)
Посмертна доля творчої спадщини композитора. Оцінка творчості Баха. Моцарта і Бетховена.
Й.С.Бах – великий німецький композитор ХVІІІ ст. Пройшов більше трьох століть від смерті Баха, і інтерес до його музики все більш6е зростає. При житті композитор не отримав заслуженого визнання. Вимушений служити придворним музикантом, органістом і керівником хору в церкві, він завжди викликав незадоволення своїх впливових покровителів. Аристократичному колу не подобались глибина і серйозність творів Баха. Його називали ”ученим”, тобто нудним музикантом. А церква вбачала його музику занадто живою і людською, занадто хвилюючою: бо церковна музика повинна придушувати думки і почуття людини, виводити її в якийсь інший “неземний” світ.
В системі європейських держав Німеччина ХVІІІ ст. по своїй економіці, політичному ладу, культурі була найбільш відсталою. Безкінечні війни зовсім обезкровили і зруйнували її. Доля країни і народу мало цікавила герцогів, графів, курфюрстів, баронів, які намагались у всьому наслідувати французький двір Людовика ХІV. Навіть зубожілий князьок рахував обов’язковим утримувати великий штат обслуговуючих людей, капели музиканті, оперні і театральні трупи. Проклоніння перед всім іноземним зводимось до нового заперечення духовних цінностей. Створюваних німецькими людьми, зазублення національної гордості. Німецьке бюргерство перебувало в умовах середньовіччя і чіплялось за його застарілі устрої. Суспільна атмосфера країни була отруєна релігійними переживаннями і церковним догматизмом.
В першій половині ХVІІІ ст. суспільні форми музичного житті в Німеччині тільки почались зароджуватись і то лише у великих центрах. Музика майже не виходила за межі приватного дому, церкви або двору. Мистецтво залежало, з однієї сторони. Від омаків і потреб дрібних німецьких царків, під чиїм особливим захистом знаходилась французька і особливо італійська опера, з другої сторони – мистецтво спрямовувалось інтересами протестантської церкви, яка вела постійну боротьбу з людьми видами і формами світської музики. Не випадково, до середини століття німці успішніше італійців працювали в жанрі італійської опери. Але Бах пішов іншим шляхом.
Йоган Себастьян Бах народився 31.-3.1685 р. в Ейзенаху, маленькому містчку, Т.рінгії. Батьківщина Лютера, арена революційної діяльності Т. Мюнцера-Тюрінгія колись була центром найбільш жорстких битв повсталих селян і плебеїв проти феодалів. Тридцятирічної війни, спустошена і бідна, вона перетворилась в глуху провінцію.
Предки Баха славились своєю музикальністю. Відомо, що прадід Баха, булочник по професії, грав на цитрі (типу гуслів). Він не розлучався з нею навіть при поїздках до млина і грав, коли мололась мука. З роду Бахів виходили флейтисти, трубачі, органісти, скрипалі. В кінці кінців кожного музиканта в Німеччині називали Бахом і кожного Баха – музикантом.
Перші навики гри на скрипці Йога отримав від батька-скрипаля і міського музиканта. Хлопчик мав добрий голос 9сопрано) і співав в хорі міської школи. В 9 років залишився сиротою. Його вихователем став старший брат Йоган Христоф – органіст і шкільний учитель в м. Ордруфі, учень великого німецького композитора ХVІІІ ст. Йогана Пахельбеля. Брат помістив хлопця в гімназію і продовжував навчання музиці. Але це був сухий музикант і такими були його заняття. Тому не десятирічною дитиною Йоган прагнув до самоосвіти. Дізнавшись, що в брата в закритій шафі знаходиться зошит з творами великих композиторів, хлопчик таємно ночами переписував ноти з нього. Шість місяців тривала ця втомлива праця і яке було розчарування хлопчика, коли брат застав його даного разу за цією роботою і відібрав вже переписані ноти. Але тут проявились і перші сильні сторони характеру Йогана: наполегливість, цілеспрямованість, упертість в праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Творчість Й.С. Баха у Веймарський, Кеттенський і Лейпцігський періоди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок