Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Українська опера

Українська опера

Назва:
Українська опера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,61 KB
Завантажень:
603
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Українська опера


Мабуть, важко знайти учня музичної школи, який би не слухав опери в театрі, по телебаченню чи в кіно. Опера об'єднує в собі спів (сольний, ансамблевий, хоровий), інструментальну музику, сценічну гру, образотворче мистецтво (костюми, грим, освітлення, художнє оформлення спектаклю).
Європейське музично-театральне мистецтво існує вже чотири віки, хоч основи його коріняться в давньому народно-театральному дійстві (в Італії — комедія дель арте, в Росії — театр «Петрушка», на Україні — вертеп). Опера зародилась в Італії. У гуртку музи-кантів, поетів, філософів, артистів, що збиралися у графів Барді та Карсі (Флоренція), велися жваві розмови про давньогрецьку драму. Учасники цих зібрань сперечалися, якими були музично-сценічні спектаклі у стародавніх греків. На античні 11 Античний — давньогрецький, давньоримський світ, його культура.сюжети вони й написали перші твори з музикою. І тільки пізніше з'ясувалося, що це не відроджена стародавня трагедія, а новий музично-теат-ральний жанр. Першу оперу, рукопис якої зберігся до наших днів, написав композитор Якопо Пері (поставлена 1600 року). В осно-ві її — давньогрецька легенда про чарівного музиканта Орфея та його дружину Еврідіку.
Остаточно опера формується у творчості видатного італійського композитора Клаудіо Монтеверді (1567—1643). Він перетворив оперу на справжню музичну драму. Деякі опери Монтеверді, такі як «Орфей», «Коронація Поппеї», дожили до наших днів.
Від початку до кінця XVII ст. опера пройшла великий шлях. Італійські композитори написали сотні опер. Особливо плідною бу-ла творчість Алессандро Скарлатті. У другій половині віку опер-не мистецтво поширюється у Франції (Жан Батіст Люллі) та Анг-лії (Генрі Перселл).
Вже через півтора століття після її виникнення опера стала найпопулярнішим жанром. Австрійські композитори-класики Крістоф Вїллібальд Глюк і Вольфганг Амадей Моцарт своєю музикою утвердили нові оперні принципи. Глюк здійснив реформу, суть якої полягала в підпорядкуванні музики драматичній дії. Його «Орфей та Еврідіка» стала зразком опери нового типу. Великим майстром оперного мистецтва був і В. А. Моцарт. З численних його творів Для музичного театру назвемо три вершинні опери: «Весілля Фіга-ро», «Дон Жуан» і «Чарівна флейта».
У XIX ст. оперне мистецтво розвивається в багатьох інших краї-нах Європи. Поряд з музично-театральними творами Джоакіно Россіні, Джузеппе Верді (Італія) і Ріхарда Вагнера (Німеччина) з'являються опери Шарля Гуно, Жоржа Бізе (Франція), Станісла-ва Монюшка (Польща), Бедржіха Сметани (Чехія), Ференца Еркеля (Угорщина) та ін. В жанрі опери виступають і українські композитори Семен Гулак-Артемовський та Микола Лисенко.
Особливої уваги заслуговує російська музично-театральна культура XIX ст. Всесвітньовідомими стали опери Михайла Глинки, Олександра Бородіна, Модеста Мусоргського, Миколи Римського-Корсакова і Петра Чайковського. Російське класичне оперне мистецтво — яскрава й неповторна сторінка в історії світової музичної культури.
Опера продовжує розвиватись і в XX ст. Вагомих успіхів досягли в цій галузі радянські композитори С. Прокоф'ев, Д. Шостакович, Д. Кабалевський, Б. Лятошинський, 3. Паліашвілі, А. Спендіаров, У. Гаджібеков, К. Данькевич, Г. Майборода, Ю. Мейтус, Р. Щедрін, В. Кирейко, В. Губаренко, Н. Жиганов та ін.
Кращими зарубіжними операми XX ст. є твори Б. Бартока («Замок герцога Синя Борода»), А. Берга («Воццек»), І. Стравінського («Соловейко», «Мавра»).
Українська опера формується в другій половині минулого століття. Вона сягає своїм корінням у народні обряди, вертепне дійство 11 Вертеп — український народний ляльковий театр XVII—XVIII ст., так звану шкільну драму 22 Шкільна драма — драматичний твір, який у XVII—XVIII ст. виконувався в учбових закладах.. Опері передували драматичні вистави з музикою І. Котляревського. К. Квітки-Основ'яненка. В. Гоголя (батька відомого письменника). Перші класичні зразки оперного жанру пов'язані з іменами С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Українська опера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок