Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Українська словесно-музична творчість

Українська словесно-музична творчість

Назва:
Українська словесно-музична творчість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,33 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Пошуковий реферат
на тему:
Українська словесно-музична творчість


УКРАЇНСЬКА СЛОВЕСНО-МУЗИЧНА ТВОРЧІСТЬ
Фольклор — це найбільше духовне багатство народу, справжній його скарб. Він є вираженням душі народу, його баченням довколишнього світу, відображенням подій, що відбувалися протягом віків. У піснях — цьому музично-поетичному літопису — народ оспівав свою історію. В них вона зберігалася для наступних поколінь.
У народній творчості відбилися суспільно-важливі події, повсякденне життя трударів, їхні звичаї, а також багатий внутрішній світ людини. Народ створював свої пісні впродовж століть. Найдавніші з них пов'язані з землеробським календарем, обрядами і зародилися ще в дохристиянські часи. Ті, що дійшли до наших днів, постійно розвивалися й оновлювалися.
У XV—XVI століттях формуються нові фольклорні жанри 11 Слово «жанр» — французького походження й означає різновид. — думи та історичні пісні. Вони виникли під впливом боротьби українського народу з татарами, турками, польською шляхтою. Помітне місце в, них зайняла тема соціальної несправедливості. Думи та історичні пісні міцно увійшли в повсякденне життя людей минулих віків, часто виконувались кобзарями й бандуристами, міцно утримуючись у їхньому репертуарі.
Ліричні, жартівливі й танцювальні пісні зародились у XVI столітті. Вони втілюють почуття людини — кохання, розпач, радість, смуток, оспівують красу людської душі, відтворюють здоровий гумор, гострий жарт, веселий настрій.
У XVII столітті з'являється пісня-романс, в якій поєднуються професіональне і народне начала. Тут особливо помітний вплив фахової творчості на народну.
Після Великої Жовтневої соціалістичної революції життя і побут людей змінилися. Змінився і зміст народнопісенної творчості. Пісні радянського часу частково увібрали в себе музичні особливості дожовтневих, а частково виробили нові засоби. Поряд з традиційними жанрами впроваджуються нові, наприклад, частівка, дума-пісня.
Народна творчість з часів .Київської Русі розвивалася паралельно з художньою літературою та музикою. Дослідники фольклору неодноразово вказували на зв'язки народного мистецтва з професіональним. У літературній пам'ятці XII віку — «Слові о полку Ігоревім» — помітні впливи народних колядок. Ліричні, жартівливі й танцювальні пісні неодноразово надихали українських поетів і музикантів XVII—XIX століть на написання творів. Видатні літературні діячі — Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Тарас Шевченко, а також композитори Микола Дилецький, Максим І Березовський, Артем Ведель, Дмитро Бортнянський, Микола Лисенко виховувались на фольклорі, любили й цінували його, використовуючи у своїй творчості.
Науковий запис музичного фольклору починається з XIX століття. Це — збірники М. Максимовича й О. Аляб'єва (1834 p.), «216 українських народних пісень» О. Рубця (1872 p.), понад 600 народних пісень записаних М. Лисенком (1868—1912 pp.), багатоголосні пісні в запису Є. Ліньової, «Галицько-руські народні мелодії» Й. Роздольського і С. Людкевича (1906—1908 pp.), збірники І.Колесси (1902 р.) та К. Квітки (1918—1922 pp.). Велику кількість фольклорних видань опубліковано за радянського часу.
Серйозне вивчення народнопісенної творчості розпочалося з другої половини XIX століття. Першу працю про мелодії українських народних пісень і принципи їх опрацювання — «Музика южнорусских песен» (1861 p.) —написав російський композитор і вчений О. Серов. Згодом з'являються наукові праці М. Лисенка, П. Сокальського і вже у XX столітті — Ф. Колесси і К.Квітки. Ще в 20-ті роки при Академії наук нашої республіки було організовано Музично-етнографічний кабінет, а в 40-і роки відкрито Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії, який розгорнув велику роботу по збиранню й публікації народної творчості.
В останні роки опубліковано урядову постанову про охорону пам'яток культури, в тому числі народнопісенної. Народні пісні і танці звучать по радіо, телебаченню, на фольклорних фестивалях тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Українська словесно-музична творчість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок