Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Володимир Горовіц - всесвітньовідомий піаніст українського походження

Володимир Горовіц - всесвітньовідомий піаніст українського походження

Назва:
Володимир Горовіц - всесвітньовідомий піаніст українського походження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Володимир Горовіц - всесвітньовідомий піаніст українського походження


XX вік сміливо можна назвати століттям великих піаністів: Падеревський, Гофман, Рахманінов, Корто, Шнабель, Ріхтер, Рубінштейн, Кемпфф... Список можна продовжувати нескінченно... Але над всіма цими геніями як для простого любителя, так і для професійного історика музики височіє ще одне ім'я - Володимир Горовіц. Саме він, і ніхто інший, по праву вважається символом піанізму XX століття, що визнають навіть його недоброзичливці. Можна не любити Горовіца - але не визнавати його винятковості не можна.
Володимир Горовіц представлений у світовій музичній енциклопедії як американський піаніст, але народився майбутній віртуоз у Києві. Саме в Україні він сформувався як особистість, здобув музичну освіту.
Перші уроки, які отримав Володимир, були дані йому мамою. Проте, до 12 років всі, і сам Володя у тому числі, думали, що зростає черговий композитор, але ніяк не піаніст, котрий переверне мир і протримається на вершині майже 70 років. У 1912 році, коли Горовіцу було 9 років, він почав займатися в Київській консерваторії у Сергія Тарновського і Фелікса Блюменфільда.
Горовіца не можна назвати самоучкою - і в той же час, ніякі майстри не змогли б дати йому тієї майстерності, яку він придбав в процесі свого самовдосконалення.
Свій незвичайний музичний талант Володимир виявив у десятирічному віці, коли вивчив напам'ять усі твори Вагнера.
У 1917 році сім'я Горовіца, досить заможна, втрачає все, включаючи фортепіано. Володимир же продовжує вчитися в консерваторії, даючи при цьому концерти просто для того, щоб заробити грошей на життя, собі і батькові. У 1919-у Горовіц закінчує консерваторію, виконуючи як вихідний твір третій фортепіанний концерт Рахманінова - надзвичайно складний і в той же час найцікавіший твір, з яким ще не раз зіштовхне його доля.
Першими слухачами Горовіца були кияни, а також харківська і одеська публіка. А потім він мав фантастичний успіх в Москві та Ленінграді. Коли Володимир покинув Київ назавжди, він вже був сформованим піаністом, а за кордоном зробив блискучу кар'єру. Перший концерт Горовіца за межами Радянського Союзу відбувся в Берліні у 1926 році. З 1926 по 1927 роки він дав 69 концертів в рамках європейського турне, чим здобув величезну популярність.
Досить забавно починалася його кар'єра в Європі. Твір, який зробив його відомим широкій громадськості - знаменитий перший концерт Чайковського. Сталося це так: у Німеччині в готелі, до невідомого зовсім ще виконавця, підійшли і запропонували замінити жінку-соліста, яка раптово відчула себе погано. "Зможете через дві години грати?". Горовіц погодився.
Без жодної репетиції піаніст прийшов до залу. Диригентом був маститий вже музикант Юджін Пабст. Вони трохи поговорили про темп виконання, і диригент, не особливо вже сподіваючись на вдалий вечір, просто попросив піаніста слідувати за оркестром. Успіх був шаленим. Приголомшена публіка аплодувала стоячи...
У 1933 році, Горовіц узяв шлюб із Вандою Тосканіні, дочкою всесвітньо відомого диригента. Відтоді музиканта прийняла в своє коло американська аристократія. На його замовлення було створено особливий рояль, в його приватній художній колекції - з'явилися картини Пікассо і Дега, і ще чимало речей, які могли дозволити собі тільки "небожителі". Він мав усе, чого бажав. Окрім своєї сім'ї.
Мати померла невдовзі після його "від'їзду з Радянського Союзу", а батька відправили в Гулаг як батька "ворога народу". А його улюблена сестра Регіна до кінця свого життя скромно викладала музику у Харківській консерваторії, хоча Володимир згадував, що вона була ще кращим піаністом, ніж він сам. Сумні вісті з батьківщини, і, в додаток, відчуття, що "поверхова американська публіка не здатна вповні зрозуміти внутрішню цінність музики", яку він грав, стали причиною депресії Володимира.
Після срібного ювілею у 1953 році Горовіц на 12 років припинив концертну діяльність і зробив у цей період всього декілька записів. А його тріумфальне повернення відбулося на сцені Карнегі Холу у 1965 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Володимир Горовіц - всесвітньовідомий піаніст українського походження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок