Головна Головна -> Реферати українською -> Музика -> Козак Євген та його твір на поезію Т.Г.Шевченка: "Думи мої" (диригування хором)

Козак Євген та його твір на поезію Т.Г.Шевченка: "Думи мої" (диригування хором)

Назва:
Козак Євген та його твір на поезію Т.Г.Шевченка: "Думи мої" (диригування хором)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,37 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Козак Євген та його твір на поезію Т.Г.Шевченка: "Думи мої" (диригування хором)


Хорове мистецтво на Україні має міцні вікові традиції. З давніх часів
воно було органічною складовою частиною життя народу. Народна пісня у
колективному – виконанні виступала в ролі організатора в боротьбі за волю і
незалежність України. Пісня гартувала український народ, об'єднувала його думи, волю, прагнення, почуття. Ще не стерлися з нашої пам'яті багатотисячні мітинги в 90-х роках цього століття, коли український народ виборював незалежність своєї держави. Над площами линули пісні, в простих
селянських хатах старші вчила молодших співати "Ще не вмерла Україна",
“Ой, у лузі червона калина", "За Україну", "Гей, там на горі січ іде" і багато
інших. Звідси народжувалось хорове мистецтво.
Високий рівень і пріоритет хорового багатоголосся співу а капела в народній музичній культурі України сприяло закріпленню за ним провідних позицій з професіональному музичному мистецтві, Еволюція індивідуальних стилів видатних українських композиторів невіддільна від освоєння митцями насамперед хорових жанрів. Саме через це широке річище в професіональну музику владно входили соціально-значущі, громадянські, народно-національні теми і образи, які в свою чергу впливали на формування світогляду українського народу.
В цьому столітті спостерігається бурхливий розвиток культури
України, в тому числі хорового мистецтва, а також професіональної
творчості композиторів. Новаторськими пошуками відзначались М. Лисенко,
М. Леонтович, К. Стеценко, Я.Степовий, О.Кошиць і багато інших. Вони поновили хорову скарбницю українського народу і прославили нашу державу на весь світ.
Одночасно хорове виконавство України черпало із світової музичної культури кращі зразки хорового мистецтва. Постійно звучали хори західно-європейських композиторів Бетховена, Шумана, Вівальді та інші. Творчість Глинки, Чайковського, Мусоргського, збагатила хорову палітру професійних xoрових колективів та навчальних хорів.
Тарас Шевченко (1814-1861) в історії загальносвітової культури є винятково рідкісним явищем.
Поет прийшов у літературу, коли в свідомості передової інтелігенції жеврів невгасимий вогонь визвольної ідеї. Він спалахнув і в душі Шевченка Полум'ям пристрасної любові до свого покріпаченого народу і страшної ненависті до гнобителів.
Т.Шевченко, дійсно, народний поет, він вийшов з народу і не тільки думками, а й обставинами життя був з ними тісно і кровно пов'язаний. Він,
один з певних на Україні, закликав до збройного повстання проти
самодержавства і кріпацтва.
Т.Шевченко відомий не лише як поет. Його велетенський талант на диво дуже різноманітний. Звичайно, не всі грані Шевченківського таланту однаковою мірою розвинулись і проявились. Проте, проживши такий
короткий вік кріпаком, в тюрмах, на засланнях, він досягнув найвищих мистецьких висот, проробивши таку творчу роботу, яка під силу титанічному генію й титанічному духові.
Шевченко відомий як прозаїк, драматург, художник, скульптор. Він виявив себе в образотворчому мистецтві відомо більше тисячі художніх робіт
поета, як прекрасний портретист, пейзажист, а також гравером-офортистом, відігравши значну роль у розвитку цього виду вітчизняної графіки.
Все своє життя Шевченко цікавився музичним мистецтвом, бо пісня й поезія в його творчості були нерозривні. Поет прекрасно був обізнаний з різними жанрами народної і професійної музики. Живодайним джерелом натхнення у Шевченковому житті і творчості була художньо-емоційна сила народної пісні і музики. А його геніальна поетична спадщина, зібрана у безсмертний "Кобзар", справила неоціненний вплив на музику. Музика до "Кобзаря" розвинулася майже у всіх її жанрам і Формах.
"Кобзар", як геніальне явище світової культури вже і при житті автора стов об'єктом творчої уваги багатьох композиторів, що сприяло величезному впливу на розвиток українського музичного мистецтва. Озвученням "Кобзаря" розпочинається новий етап у історії української музики. Цей безперервний творчий процес триває - уже більше 150 років від першої публікації творів українського генія /1840/, внаслідок якого створено більше дві тисячі музичних творів різних жанрів і форм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Козак Євген та його твір на поезію Т.Г.Шевченка: "Думи мої" (диригування хором)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок